Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCO! 1 éve szeretnénk babát a...

Judit0905 kérdése:

PCO! 1 éve szeretnénk babát a párommal, de kb 4 hónapja kiderült hogy PCO-m van. Erre dec. Ben kaptam Clostit ami januárra nem hozott eredményt, akkor nem tudtam elmenni UH-ra. Most ismét kaptam Clostit, tegnap voltam UH-n. Vélemény?

Figyelt kérdés

Tegnapi UH-eredményeim:

Az uterus afv-ben 64X36X44 mm

Az endometrium vastagsága 4mm

A bal oldali ovárium:44X21X25mm,felszínén 12mm-es,13mm-es foll.

A jobb ovarium:47X26X32mm,felszínén 12mm-es,14mm-es 15-es foll.

Mk.ov felszínén számos 4-8 mm-es foll.ábr.


Ez a 11.napon volt.Október óta szedem a Ladeevitet,diétázok,2hónapja szedem Mastodynont,és most elkezdtem az E-vitamint.Reménykedhetek most a babában?Vagy korai lenne?



2013. jan. 25. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Metet szedsz?? Mert nagyon szep es jo hogy terhesvitaminokat, meg miegyebeket is szedsz, de kezeletlen pco-val stimaulalgathatnak teged akarmivel, mert csak a cisztasodas eselye no jobban, nem a teherbeesese. 3 pontos terheleses vercukor es inzulinszint vervetelen voltal e? Komolyan mondom, nem gyozom nap mint nap az ugyenezen kerdeseket feltevo pco-s/Ir-es babara varo lanyoknak, noknek elmagyarazni, hogy a pco-ra a closty nem megoldas, foleg ha nincs kezelve, csak ront a helyzeten, nem oldja meg a problemat. 4 honap nagyon keves ido, valakinek a gyogyszer, dieta es mozgas mellett is kell minimum 1 ev vagy tobb a teherbeesere,valakinek persze elso honapban sikerulhet, de nekem is pl fel ev kellett. Felesleges stimuzni, mert a 3-as kezeles magatol is csinal peteerest, nem erdemes rontani a helyzeten. En a helyedben nagyon gyorsan felkeresnek egy jo endokrinologust, mert ehhez a nogyogyaszok amugy sem ertenek, nekik csak a closty, meg a mutet van, ok nem is ismerik ezt a betegseget, igy nem is tudjak hogy kezeljek. Tisztelet a nagyon ritka kivetelnek, de ugy latszik a te dokid se tartozik kozejuk. A tobbi hormonoddal mi a helyzet?? TSH, prolaktin, tesztoszteron???? Lh-fsh aranya a 3. napon?
2013. jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyebkent ne haragudj meg fenti stilusert, ha olyan lenne, nem neked szol am, csak annyira elegem van abbol, hogy a nodokik ennyire nemtorodom, leszarom hozzaallasuak, es ha az ember lanya nem eleg elelmes es korultekinto, akkor evek mehetnek el az eletebol baba nelkul, aztan a vegen elnezegethet. Ha en annak idejen amikor elkezdett rendszertelenne valni a mensim, a nodokira hallgattam volna, hogy oooooo, hat ez tok normalis, ez nem gond, ettol meg siman lesz gyerekem, akkor most nem irogatnek itt 8+2 hetes terhesen. En utanaolvastam, utanamentem a problemaknak, fizetos endokrinologushoz mentem a legjobb helyre ami letezik (Mensmentis Budapesten), ott pontosan tudjak mi a dolguk, nekem csak annyi volt, a vervetelek utan, hogy csinaljam a 3-as kezelest. Es decemberben mar nem jott meg, karacsony utan 2 nappal teszteltem gyonyoru pozit. Es nekem se kellett stimu, meg egyebek, cdak turelem. Neked is ezt tudom javasolni.
2013. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Voltam terheléses vércukron,de nem alakult még ki 2es cukor,ezért nem írták fel a Metformint,,ha van fokozata a PCO-nak akkor én még az alsó szinten állok.Szerencsére időben észrevettük,ha lehet ezt mondani.Diéta az megy(160g/nap),a mozgás is.Jelen pillanatban teljesen máshogy érzem magam mint eddig bármikor(most látok reményt arra hogy összejön)Endokrinológushoz jövőhéten megyek.Az első UH-n csak 4-6 mm es foll-ok voltak.Az UH-n tudom mi mit jelent csak a méreteket nem tudom hogy jók vagy esetleg rosszak.Esélyes vagy esélytelen reménykedni.
2013. jan. 25. 13:54
 4/6 frászkarikaborsó ***** válasza:
Endokrinológushoz menj, ne nőgyógyászhoz. Erre nem a closty a megoldás, sőt, ha PCO-d van túl is lehet stimulálni, hallottam már olyan esetről amikor valaki így veszítette el a fél petefészkét. A kettes típusú cukorbetegség meg nem az első lépés, arra ott van az inzulinrezisztencia, ami már anyagcserezavar, de még nem kettes típusú cukorbetegség. Ugyanúgy kell diétázni, gyógyszert (nem clostyt) szedni rá és mozogni. Az ováriumok méregetése helyett jobban tette volna a nődokid ha inkább hormonsort csináltat, kiszúrja belőle hogy mi a problémás és azon próbál javítani. Én tuti lecserélném ezt a nődokit és csak endokrinológusra hallgatnék. (egyébként nem csak tenném, hanem ezt is tettem a saját nődökimmal annó, én nem szedtem be a clostyt, elmentem endo dokihoz és 1 év kezelés kellett mire helyreálltak a hormonjaim és eltűntek a ciszták... nem kellett hozzá semmilyen hormontartalmú készítmény, csak az inzulinrezisztencia hármas kezelése. Most meg már itt alszik a babám mellettem)
2013. jan. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ és a tanácsokat.Jövőhéten megyek endokrinológushoz,akkor tudok írni hogy mit mondott...
2013. jan. 25. 16:51
 6/6 anonim ***** válasza:

A lényeget már leírták előttem, nem ismétlem.

Nekem az endometrium vastagsága tűnt fel. 4mm? Az nem elég a terhességhez. Minimum 7-8mm-nek kell lennie.

De ign, a hármas kezelés, endokrinológus.

Nekünk a 8. hármas kezeléses hónapban sikerült. Már 6 hós.

2013. jan. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!