Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS kezelésre Met mellett...

PCOS kezelésre Met mellett muszáj fogamzásgátlót is szedni?

Figyelt kérdés

Pár éve kiderült, hogy PCOS vagyok és IR-em is van. Kezeltek, tarhas is lettem, szültem, de utána nem kezdtem el újra a met-et. Kaptam fogamzásgátlót, de nem akartam tovább szedni. Azóta, hogy abbahagytam nem jött meg (spk hónapja). Most újra megcsináltattam minden vizsgálatot és elkezdtem a metet szedni, de a orvos szerint kell fogamzásgátló is. Nem szeretnék több babát, de inkább más módszerrel védekeznék.

Nagyon hülye kérdés, de ez most már azt jelenti, életem végéig szednem kell metet és tartom a diétát?

(Régen, amikor kiderült ebbe bele sem gondoltam, csak a teherbeesés volt a lényeg.)



2013. febr. 2. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A met és a diéta igen, hosszú távra szól, a diéta és mozgás örökre. A gyógyszer egyensúlyi helyzetben csökkenthető, de ehhez precíz életmód kell. A fogamzásgátló (ha meg tudjátok oldani máshogy) akkor teljesen felesleges!!!! Sőt árthat is.
2013. febr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 frászkarikaborsó ***** válasza:
nem kell, sőt a fogamzásgátló kifejezetten nem javasolt pcos esetén. A diéta és a mozgás életed végéig javasolt, a met pedig attól függ mennyire súlyos az inzulinrezisztenciád (erre adják ugyanis, mert emiatt van a pcos).
2013. febr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy a többiek is írják, a fogamzásgátló kimondottan árt a pcos.nek.
2013. febr. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Reméltem, hogy így van, de annyira erősködik a doki.

Sohasem voltak rendben a hormonjaim és a ciklusom és remélem, hogy most fél-1 év alatt rendbe tesz a met és az életforma.

2013. febr. 3. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!