Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCO-s lanyok, nektek milyen...

PCO-s lanyok, nektek milyen tuenetetek volt ami PCO-ra utalt? Es hogyan kezeltek?

Figyelt kérdés

2013. márc. 9. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mensikimaradás és hízás, de van egy barátnőm neki azon kívül, hoyg nem jött a baba semmi tünete nem volt.
2013. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg ciszta, hiányzó menszesz, szőrösödés, hajhullás és IR. Mire elkezdték volna a kezelést spontán teherbeestem (egy próbálkozásból).
2013. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 frászkarikaborsó ***** válasza:
rendszertelen ciklusok, hajhullás, gyakori alhasi (petefészek) szurkálás. Konkrétan ez utóbbi miatt mentem orvoshoz mert már annyira durva volt hogy együttlét közben is megfájdult és abba kellett hagynunk. Akkor derült ki hogy tele van cisztával és meg van nagyobbodva a petefészkem. Endokrinológushoz mentem, hormonokat néztek, kiderült hogy férfihormon túltermelésem van és inzulinrezisztenciám. Hármas kezelést csináltam, diéta, metformin, mozgás.
2013. márc. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem a szülésem után kezdődött. Nem állt be rendesen a vérzésem, volt hogy 2-3 hónapig sem jött meg.A túlsúlyomat pedig nem bírtam leadni. Akkor mentem orvoshoz. Ott kiderült, hogy mindkét petefészkem tele van.Elküldtek vér és vizelet vizsgálatra, és csináltak cukorterhelést és inzulint is néztek.De nem vagyok sem cukorbeteg,és inzulinrezisztenciám sincs. Csak diétát írtak elő. Azóta fogytam kb. 8 kilót, és a vérzésem úgy néz ki kezd helyrejönni, sőt a nődoki a múltkor látott egy 12mm-es tüszőt is. Szóval reménykedhetek hogy újra teherbe eshetek:)
2013. márc. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat. 4 hsz: nekem is hasonlo tunetem van. Elso szulesem utan rajtam marad kb 15 kilo, abbol lement olyan 4 kilo de a tobbi egyszeruen nem megy le, pedig jarok sportolni. A mesim rendszeresnek mondhato, igaz 30-32 naposak a ciklusaim, volt h kesett masfel hetet es negativ volt a tesztem, de kimaradni meg sosem csinalta. Inkabb hullik a hajam. Azert gyanakszom, mert a szulesem utan (megjegyzem h az elso terhesseggel semmi gondom nem volt), volt 3 vetelesem, abbol ketto utobbinal a magzat elhalt a 7ik het kornyeken, es nehezen estem teherbe az utolsonal. Szerintem a hormonjaimmal nincs vmi rendben.
2013. márc. 13. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!