Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCO-s betegségem van. Szeretné...

KisCsillag85 kérdése:

PCO-s betegségem van. Szeretnék gyereket minél előbb. Szerintetek összefog jönni valahogy? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
PCO-s betegségem van.27 éves vagyok.Cukorgyógyszert szedek (Meforal1000Mg) 2x egy felet. A belgyógyász Cypromix fogamzásgátlót irt fel hogy ezzel beállitsa a mensimet. Túlsúlyos is vagyok sajnos.

2013. ápr. 30. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha rendeződik az inzulinod javul a ciklus is. Sokaknak összejön természetes úton, de sokaknak nem. Ilynekor kell kis rásegítés. Ha tartod a diétát akkor fogyni is fogsz.
2013. ápr. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

En azt gondolom semmikèpp nem a fogamzàsgàtlo a megoldàs. A PCO (ami hàtterében leggyakrabban inzulinrezisztencia tàrsul) ma màr nem olyan ismeretlen betegség, mint èvekkel ezelott. A neten rengeteg oldal foglalkozik vele, tanulmànyozd. En mindenkèpp endokrinologushoz fordulnèk, pontos hormonsor utàn beàllitanàk a gyogyszered, a diètàd kialakitàsàban segithet egy dietetikus. A sport nagyon fontos, legalàbb heti 3-4 alkalommal 45 perc.

Ez a 3-as kezelès (dièta, gyogyszer, mozgàs) betartàsa segiteni fog, èn szintèn PCOS, IR-es vagyok, tavaly szeptemberben kezdtem a hàrmas kezelèst, idèn màrciusban pedig sikerult teherbe esni.:)

Te se add fel, kitartàs! :)

2013. ápr. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval! A fog.gátló nem megoldás a pcos-re! A tüneteket kezeli, de ha abbahagyod a gyógyszert ugyanúgy baj lesz a ciklusoddal! Erre meforal kell (amit te is szedsz), csak lehet, hogy nagyobb adagban! TSH értéket nem néztek? Gyakran együtt jár a pcos pajzsmirígy alulműködéssel!
2013. ápr. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja a fogamzásgáltló felett elsiklottam. Ha babát szeretnél semmiképp ne szedd. Menj el egy rendes endokrinológushoz vagy meddőségi szakorvoshoz. Hogy jött ide egyáltalán a belgyógyász???? Ez az egész marhára nem rá tartozik. Kezltesd a PCOS-t rendesen, ne a tüneteket.... A fogamzásgáltó scak tüneti kezelés attól utána ugynaúgy nem lenne peteérésed avgy rendesciklusod.. nekem van peteérés is időben mégis hosszabbak a ciklusaim és nem esek teherbe sajnos egyenlőre. Én a fogymzásgátló után 9 hónapig nem menstruáltam.... Ja és van hogy a fogamzásgátló még ront is a PCOS-on.
2013. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Nem tudom már mit néztek és mit nem már nem győzőm követni.

A belgyógyászhoz a nőgyógyász küldött.Dietetikushoz is járok.

December óta mozgok rendeszeresen (heti 3-5 alkalommal 1 órát) a diétára próbálok figyelni kisebb nagyobb sikerrel. December óta sikerült 4 kg fogynom, nem sok de legalább elindult.

A fogamzásgátlót a mensit beállitása miatt kaptam, mert 16 éves korom óta kb ha 20szor volt.

Én is meglepődtem mikor a doki fagmzásgátlót irt fel.

Nagyon szeretnék már babát de olyan tanácstalan vagyok:(

Mindegyik doki mást mond, és ebből már nagyon elegem van.

2013. máj. 1. 09:44
 6/8 anonim válasza:
abszolút igazuk van a lányoknak.én mikor nőgyógyásznál voltam és mondtam hogy pcos-em van nincs mensim és 15 éve gyerek se jön össze megkérdezte kezelés előtt hogy akarok e még vagy sem mert olyan irányba indul.mert ha nem akarok akkor fogigátlót ír fel.ez nem fogja beállítani a mensidet max csak ront a helyzeten.úgy birom az ilyen kontár dokikat.JÁRJ UTÁNA.két mondatba saját sztori.31 éves vagyok 16 férjnél,két műtét után meddőségi központ.nem reagáltam a kezelésekre kidobtak.PCOS nem volt kezelve mert mindenki szart rá.én meg hittem a dokiknak.tavaly októberben kiderült hogy már nincs IR már kettes tipusu diabéteszem van.meforal meg trajenta.na azóta egyszer jött csak meg.úgyhogy menj utána mert késő lesz.
2013. máj. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen endokrinológushoz menj, ő ért hozzá a legjobban. Se belgyógyász se nőgyógyász a kanyarba sincs hozzájuk képest! Azért lenne jó a gyógyszeres kezelés, mert így a metforminnal, ha be van állítva könnyebb lefogyni, beállítja a mensest! Tsh-d jó?
2013. máj. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a hármas kezelés bevált. A Cypromix csak rontott a helyzeten, még rosszabb lett az abbahagyása után minden. A hármas kezeléssel 25kg-t fogytam, a laborom rendben van, a tünetek múlóban,jah és 29 éves vagyok és várandós. :)
2013. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!