Melike11 kérdése:

Endometriózisa volt már valakinek?

Figyelt kérdés
Voltak tünetek azon kívül hogy nem esik teherbe egy nő?
2013. máj. 16. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze. Nagyon görcsölt a hasam minden hónapba a havi idején meg azon kívül is (ezek jellegzetes tűszerű fájások voltak)....22 éven át.
2013. máj. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És hogy múlt el neked?Mert lehet nekem is az van :( decembertől fáj a hasam szinta majdnem minden nap és már vérezni is szoktam
2013. máj. 16. 19:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez egy nem igazán gyógyitható dolog. A kolleganőmnek van nagyon súlyos endmertiózisa. Neki már nem csak menzeszkor fájt hanem mindig se dolgozni se aludni semmit nem tudodtt, nai 1 doboz fájdalom csillapitón élt. Az endometriózist csak szövettannal tudják biztosan diagnosztizálni. A kolleganőm emg lett műtve kétszer, és állandó fogamzásgátlót szed csak évi egyszer hagyhatja aabba akkor egyet menstruál utána 1 évig szedi. neki nem lehet gyereke mert oylan súlyos at állapota. Ami viszont nagyon bejött neki az az endo diéta. Nézz utána, azóta nincsenek fájdalmai. Amint eszik olyat ami tiltva van pár napra rá újra jönnek a fájdalmak.
2013. máj. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Kétszer műtöttek, másodjára kaptam GHRH injekciót. Ez hatásos ugyan, de utána pár hónappal kezdtek visszatérni a tünetek s mivel az orvos aki felírta, megfenyegetett hogyha még egyszer panaszkodni merek az endora akkor kipakol, ezért nem mentem vissza hozzá... hanem olvasgattam és megfigyeltem magam.

Először az jött hogy találtam egy angol nyelvű cikket arról hogy milyen hatásos a zabpehely endo esetén... kipróbáltam...szép lassan pont ahogy írta a cikk tényleg hatott...ha egy nap nem kihagytam, rögtön visszatért a jellegzetes tűpontszerű szúró érzés. Aztán mivel ebben a cikkben azt állították, hogy gluténérzékenység okozza, gondoltam ideje lenne kipróbálni...nehezen vettem rá magam..túl sok jó dologról kell akkor leszoknom...szóval tavaly pár hónapig hol gluténmentesen éltem hol időnként "kihágtam" mígnem eljött az a pont hogy több hét gluténmentes élet után ettem pár sütit és másnap nagyon fájt a hasam... aznap pizzát ettem és másnap hirtelen akkorát görcsölt a hasam hogy a kezemben levő üveget kiejtettem.. nos ezután elhatároztam hogy soha többé... és augusztus elseje óta tartom ! Eredménye hogy a tűszerű fájások megszűntek, a menstruáció idején korábban (22éven át) megszokott görcsök hónapról hónapra elgyengültek. Görcsoldót ebben az évben már nem szedtem, nincs rá szükségem.

A szokásos gluténtartalmúakat iktattam ki. Viszont máig eszem zabpelyhet (bár a szerepe háttérbe szorult kissé).

Az endo diétát úgy ahogy a neten szerepel marhaságnak tartom,mert szerintem bizonyos megvonások indokolatlanok, és ez saját vélemény. Ezen kívül cickafarkot iszom minden nap (nekem szükséges), kb havonta eszem egy tőkehajmájat (D vitamin pótlás miatt) és naponta 1-2 szem barátcserje tablettát.

2013. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Volt,2 óriàsicisztával.Spontán teherbe estem,a ciszták felszívódtak a terhesség alatt.30hkm
2013. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hülyesèghogy gyógyithtatlan,
2013. aug. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha endometriózis miatt nem esel teherbe, az azért van, mert a szövetdarabkák részben vagy egészben elzárják a petevezetéked. Én is erre gyanakodtam (2 éve várok a babára) mivel a mensi első napján nagyon szokott görcsölni a hasam. Az orvos javaslatára csináltattam egy átjárhatósági vizsgálatot (HSG vizsgálat) és kiderült, hogy nem ez a baj, a kontrasztanyag gyorsan és könnyen átfolyt. Ha babát szeretnél, javaslom, hogy csináltasd meg Te is! Nem túl kellemes, de a riogatásokkal ellentétben nem fájdalmas.
2013. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!