Ciklus gondok újra? Kéne megint hormonvizsgálat?

Figyelt kérdés
Pcos vagyok, tavaly novemberben derült ki. Akkor nem mondott semmit a doki csak beutalt hormonvérvételre. Én magam utána néztem, hogy mi is ez a betegség, hogy "orvosolható" , elkezdtem diétázni és többet mozogni. Az addigi 42-46 napos ciklusom 3 hónapig rendeződni látszott, 30-33 napra jött meg, sőt a hormon eredményem is olyan lett mint a nagykönyvben peteérésem is volt abban a ciklusban. viszont márciusban teljesen kimaradt, és most két 45 napos ciklussal vagyok megint a hátam mögött. Mi lehet a probléma?
2013. máj. 18. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Kellene egy 3. napi és 21. napi hormonsor. És nem ártana cukorterhelés, inzulinszinteket is nézve. (legalább 3 pontos) És egy jó endokrinológus, mert a nőgyógyászok nem értenek ehhez.
2013. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezeken már átestem decemberben, januárban minden hormont megnéztek, inzulint és cukrot is, minden teljesen rendben volt. júniusban visszamegyek a dokihoz, hogy nézessük meg megint,mert júliustól szeretnénk belevágni a babatervezésbe...
2013. máj. 18. 15:31
 3/5 anonim ***** válasza:

..és Meforalt esetleg írtak fel neked? Pajzsmirigyedet nézték? Ha igen mennyi lett az eredményed?

Én is PCO-s vagyok, és csak a gyógyszer tudott beállítani 32 napos ciklusokra 46 helyett.

2013. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! nem írt fel gyógyszert, mert azt mondta ilyen értékek mellett felesleges, és még nem biztos hogy mikor tervezzük a babát, addig csak figyeljem a ciklusom és ha gond van megint menjek vissza hozzá! Amúgy a TSH-m 1,029 lett.
2013. máj. 19. 08:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! A gyógynövényeket próbáltad már? Azok is sokat segíthetnek a ciklusod beállításában, a szervezeted feltöltésében a babaváráshoz. Sok jó tapasztalat van velük PCOS esetén is.Sok sikert a babához!
2013. máj. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!