IR miatt 1 éve tartom 3as kezelést, mégsem sikerül teherbe esnem. Mi lehet még a baj?

Figyelt kérdés
Párommal minden redben. Peteérésem is van. Mit tudnék még tenni h végre sikerüljön?

2013. máj. 20. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Átjárhatósági vizsgálat volt? Egyéb hormonok rendben? Mostanában nézték az inzulinod? Sajnos az orvosok sem tudják megmondani hogy mitől van hogy van akiknek sikerül természetes úton és van akiknek nem:(
2013. máj. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, volt átjárhatósági is.

Több helyen olvastam h a D vitamin is számít. Azt nekem még nem néztek. Ez is lehet gond?

Ha nem jön össze, akkor mi a következő lépés? Márcsak az inszemináció? Sokáig várni már nem szeretnék.

2013. máj. 20. 18:07
 3/11 anonim ***** válasza:

aki IR-es, általában alacsony a D-vitamin szintje (nekem szinte nem is volt)


volt ellenőrzés, hogy javultak-e az eredmények? Átjárhatósági?

Elméletileg nekem sem volt más bajom, mégis lombik kellett végül. De az viszont sikerült.

2013. máj. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A D vitamin szint ellenörzés jó ötlet. én is sokat hallottam akinél ez is gond volt. Háziorovs ad rá beutalót. Hát igen utána az inszem jön. én most 6 hete aviva tornázok abban bizok nagyon. Adok neki 3 hónapot, ha javul a ciklusom (nekem még mindig 30-40 nap közötti) akkor még csinálom egy ideig hátha sikerül teherbe esni is. Vesztenivalóm nincs vele, ártani tuti nem fog utána még mindig lehet menni újra a meddőségire ha emellett sem sikerül.
2013. máj. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

előző voltam, most olvastam az átjárhatóságit.


ha az eredményeid (cukor-inzulin) rendben vannak, és úgy érzed, nem vársz tovább, akkor inszemináció.


de a d-vitamint mindenképpen nézesd meg!

2013. máj. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat:)

Átjárhatóságim volt, szerencsére rendben találtak mindent.

Elég csak a D vitamint megnézetni? Holnap kérek is beutalót a háziorvostól.

Ellenőrzés sajnos nem volt az inzulinnál. Lehet az sem ártana?

3. Neked lombik előtt nem is csináltak inszemet? Lombik elsőre sikerült? Gratulálok a babához:)

Inszeminációt csinálnak kórházban is vagy meddőségibe kell menni?

2013. máj. 20. 18:20
 7/11 anonim ***** válasza:

az IR-t bizony ellenőrizni kell, hiszen honnan tudhatná máshogy a doki, hogy javult, vagy romlott? Nálam gyógyszercsere is kellett, mert az elsőtől romlottak ez eredményeim. Egyébként 3 havonta nézték terhelésesen, hogy mi újság. Amíg ez (és a D-vitamin) nincs rendben, ne vágjatok bele az inszembe, mert ez is lehet baj:)


Inszemet némelyik kórházban is csinálnak már, én kaális voltam. A lombikom másodjára sikerült, mert az első után dokiváltás kellett, nem ellenőrzött, és ugye romlottak az eredmények... De miután minden oké lett, sikerült a baba is.


Sok sikert!! :)

2013. máj. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2013. máj. 21. 08:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 1,5 évig tartottam a 3-as kezelést, mégsem jött a baba.


Így elmentünk a Róbert Károlyba, ott villámgyorsan kiderült, hogy súlyos pajzsmirigy-alulműködésem van, illetve a 21. ciklusnapon 0 a progesteronom, így ha meg is termékenyültem, a zigóta nem tudott megtapadni, fejlődni.

Szerencsére az első inszem sikerült, már 3,5 éves a fiam.

2013. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Volt Nálad tünete a progeszteron hiánynak?

Mennyi volt a pajzsmirigyed?

2013. máj. 21. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!