Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Endometriózis diéta Sziasztok,...

Endometriózis diéta Sziasztok, van olyan köztetek akinek segített a diéta és a talpmasszázs az endo "inaktívvá" tételében? Van aki endoval a spontán teherbe esett? 35 éves vagyok és még nincs gyermekem de nagyon szeretnék. A műtéttől félek.

Figyelt kérdés

2013. okt. 31. 08:52
 1/7 Anita.66 válasza:
Szia az endimetriozissal a leheto legnehezebb teherbe esni,en 3 es fel evig kuzdottem teherbe esni ,aztan vegul az orvosom ugydontott hogy megoperal,de sajnos utana sem sikerult spontan teherbe esnem,nem volt peteeresem utana es ugykellett inkeciokkal elohozni,nagyon nehez volt de vegul sikerult ikrekkel teherbe estem,de sajnos koraszules lett a vege 31.hetben.sok sikert kivanok hozza,de szerintem operaltasd meg.
2013. okt. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyik barátnömnek nagyon sokat segit a diéta, meg az hogy fogamzásgátlót szed, ö már lemondott a gyerekről. 4 órás műtétje volt utána 2 hónapot kapott hogy ha addig teherbe esik ok ha nem akkor nem lehet babája.

Nála nagyon súlyos az endo. Egy évben egyszer kell abbahagynia a gyógyszert akkor egyszer menstruál. kötelező a gyogyszert szednie, különben állandó kórházi kezelést igényelne. Amióta csinálja a diétát jobban van sokkal, nincsenek az állandó fájdalmai de maint eszik olyat amit nem kéne 2 napon belül jön a fájdalom.

2013. okt. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Terhestornára jártam együtt egy lánnyal, akinek laparoszkópos műtét után 2 hónappal összejött a baba. Bokor doktorhoz jár az 1. női klinikára.
2013. okt. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Endometriózis diéta úgy ahogy a neten található szerintem marhaság. Saját tapasztalatom szerint gluténen kívül kerülni kell a szójás termékeket, a tökmagot (mert növényi hormont tartalmaz)és a tescos húst.A legutolsó havim már olyan volt, hogy semmilyen görcsöt, fájdalmat nem éreztem ! Másfél éve kezdtem komolyan diétázni, előtte kb 8 hónapon át zabpelyhet ettem, mert hogy az is jót tesz az endometriózisnak. A talpmasszázs viszont nem segít ! Ezenkívül fogyasztok cickafarkot és barátcserjét minden nap + havonta tőkemájat D-vitamin pótlásra. Volt két laparszkópos műtétem, harmadikat pedig nem akartam és nincs rá többé szükség !
2013. nov. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Garantáltan nem segít semmi hókuszpókusz. Spontán nem tudom, hogy teherbe lehet-e esni, de nekem lombikkal sikerült elsőre. A bal petefészkemben mindössze 5% ép szövet volt és mégis lett benne 7 db érett petesejt. Minden gond nélkül zajlott, most 35 hetes kismama vagyok. Szerintem a legnagyobb ellensége a teherbeesésnek az idegeskedés és a félelem. Ha már most így állsz hozzá, garantálom, h nem fog sikerülni. (Mellesleg nem is értem mitől félsz. Még nem halt bele senki és rosszabb sem lett, mint előtte volt. A nyávogást meg a kényeskedést egyébként is érdemes félretennie annak, aki gyereket akar.)
2013. nov. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mióta eszem tudom, görcsöltem a mensi alatt. Rendszertelen is volt, 20 évesen is.

Hogy ez endometriózis volt - e vagy sem, már nem keresem a választ.

Férjhez mentem 1 jó év után derült ki, a férjemtől nem lehetek terhes, megvizsgálták.

Elváltam tőle, nem a gyereknélküliség miatt.

Új kapcsolat, rendszeres lett a mensi. Fél évig kb védekezés, hüvelygolyóval.

Utána 3 hónap múlva terhes lettem.

Egyre többet olvasni, hogy ndo miatt nem lesznek terhesek.

Talpasszázs, diéta segít - e, nem tudom.

De lehet hogy van benne valami.

Illetve talán a mensis napokon, a zsíros, nehéz ételeket kerülni kellene.

Pl a " szelesekre ", szárazbab és a többi.

Szívesen olvasnék arról akinek tényleg az étrend segített.

Nem írnám le teljesen ezeket a dolgokat.

Kor előrehaladtával, bizony egyre fájdalmasak ezek a nehéz napok.

2014. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok! Az endometriózis diéta pontosan mit jelent? Milyen élelmiszereket kell kerülni? Már rákerestem a neten, de csak a paleo étkezést találtam, ez megegyezik ezzel? A múlt héten voltam a szokásos orvosi vizsgálaton és ott közölte a nőgyógyász, hogy valószínűleg endometriózisom van, mert lát egy 4 cm-es endometriumot. (ultrahangon) Nagyon megijedtem, még nem hallottam ezelőtt erről a betegségről.. Most próbálok a neten tájékozódni. Meg persze megyek vissza majd egy másik orvoshoz, ahová a jelenlegi nőgyógyász elküldött, mert ő már nem végez műtéteket a kórházban, csak magánrendelése van. És még egy kérdés, elnézést, ha butaságnak tűnik, de az endomet. gyakrabban kialakul, ha valaki elhízott? (mert már ilyet is hallottam) Rajtam kb. 10-15 kg plusz van, már mindenféle dologra gondolok, hogy miért alakulhatott ez ki. Na meg a nőgyógyász majdnem első kérdése is az volt, hogy sportolok-e valamit, majd mikor mondtam, hogy nem, javasolta, hogy kezdjem el.. Köszönöm, ha válaszol valaki.
2014. ápr. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!