Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Járt valaki hasonlóan missed...

Járt valaki hasonlóan missed ab-bal (műtét)? Menstruációs probléma.

Figyelt kérdés

Azóta már 4 menstruációm volt, 31, 21, 25 éx 27 napra jött meg, szemben a korábbi pontos 28 nap helyett. A mensturációm gyenge és rövid lett, 2-3 nap maszat, 1 (max. 2 nap) rendes vérzés, még 1 nap maszat.

Korábban 1 napig volt gyenge, utána 2-3 napig erős, aztán 2 napig gyenge, min. 6 napig tartott.

Mitől lehet? Vajon mennyi az az idő, amennyit érdemes várni, hogy magától helyrejőjjön a szervezet?


A missed ab okát nem tudták megmondani, én rákérdeztem progeszteron hiányra, de a doki szerint utólag nem lehet megmondani, és a tünetek alapján (pontosabban az alapján, hogy semmilyen tűnet, vérzés, görcs sem volt) inkább beteg babára tippel. De lehet, csak vigasztalni akart...


Szerintetek?


2013. nov. 15. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
ugyanígy jártam én is mint te, sajnos. Nekem augusztusban múlt 1 éve hogy történt. A menstruációm normális ideig tart, ugyanolyan intenzitásban csak egy a gond míg előtte 25-31 napra jött most 36-38 napra jön meg. Engem is aggaszt a dolog. Hormonháztartásom nem jött még ezekszerint helyre, de olvastam hogy 40.napig normális?!
2013. nov. 16. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy elvileg hiába normális a 25 és a 40 nap is, csak abban az esetben normális, ha valakinek világéletében ilyen volt. Ha valami miatt hirtelen megváltozik, az sajnos nem normális dolog. :( Valószínű az enyém se normális, meg a tied sem. Azt nézted valamilyen módon (hőmérő, ovuteszt), hogy van-e peteérésed? Mert a túl hosszú ciklus azért is lehet, mert nincs peteérés. (Az én görbém gyakorlatilag értékelhetetlen, összevissza ugrál, de lehet, hogy én mérem rosszul, nem tudom. Ebben a hónapban veszek ovutesztet.)


NEm jó hallani, hogy másnak egy év alatt se állt helyre a menzesze...

Sok sikert nektek!

2013. nov. 16. 21:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen. Igaz nekem nem volt műtéti beavatkozás, kitisztult magától.:( Március (vetélés)óta a múlt havi és az azt megelőző ciklusom volt normális. Előtte ugyanaz, mint amit fent leírtál. A hőm is összevissza ugrált, az még most sem olyan mint volt. Kitolódott a peteérésem 18-20 napra (már ha van), a hőm soha nem megy fentebb 36,7-nél, pedig előtte felment 37-ig tüszőrepedés után.

Vetéléskor nekem sem volt sem görcs, sem vérzés ami jelezte volna a bajt. Reggel arra ébredtem, hogy megtörtént, és rá pár órára jöttek a szörnyű görcsök, doki megnézett, megállapította, hogy nem kell műtét, kb még 12 napig vérzett utána....:(

2013. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!