Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tegnap este 2 órán át álltam...

Tegnap este 2 órán át álltam szoknyaba harisnya nélkül tangaba szitalo esőben a baratnomet keresve. Teljesen atfagytam, mikor hazaertem rögtön beleultem egy kád forró vízbe. Lehetek meddő? 17/L

Figyelt kérdés
Reggel óta gorcsol az alhasam. Ennyitol lehetek meddő? Nagyon félek, nem akarom ezzel a felelőtlen tettel elcseszni az életem.

2014. febr. 23. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha rögtön elmész orvoshoz ha panaszod lesz (viszket, ég, fáj, csíp, bűzös folyás), akkor nem leszel ennyitől meddő. Attól lennél, ha nem kezeltetnéd az esetleges felfázásodat.
2014. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A meddöség nem kötelezö következménye a felfázásnak, de van akinek a gyakori fekfázás petefészek gyulladás okoz összenövéseket és emiatt nem lesz átjárható a petevezetéke. De ez nem törvényszerű csak van rá esély. Ez annál is elöfordul aki soha nem fázik fel. Ráadásul van akinek feloldható, de lombikkal elzáródás mellett is lehet baba. tény hogy tortura és senkinek nem hiányzik ez az egész de ez nem azt jelenti tuti nem lehet gyerekd. Ráadásul az elzárósás a legtöbb nönél nem állandó hanem sokaknak jön megy.

Mondjuk nem értem miért nem vettél fel harisnyát.....

2014. febr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Vettem fel harisnyát csak fekete volt és szétszakadt nagyon durván és úgynéztem ki benne mint egy szkadt utcalány :/
2014. febr. 23. 12:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt sokan nincsenek tisztában alapvető dolgokkal.

Van a húgyhólyaghurut, amit sokan felfázásként ismernek és van a hüvelyi fertőzés.

És egyik sem alakul ki azért, mert valaki éppen 2 órát fagyoskodott. A hideg gyengíti az immunrendszert, de csak akkor lesz belőle fertőzés vagy gyulladás, ha kórokozóval is találkozik a szervezet.

Ha valakinek folyása van, ami bűzös szagú, égő, viszkető érzést érez, annak hüvelyi fertőzése van és nem felfázása. És ha ez nincs kezelve és valaki sokszor ilyet elkap és nincs kezelve, akkor ezek a fertőzések felszállhatnak és petefészek és méhgyulladást okozhatnak, ami hosszú távon akár okozhat meddőséget. De ahhoz, hogy ez kialakuljon, ahhoz az vezet, ha valaki sokszor átesik ilyenen és soha nincs kikezelve vagy megfelelően kikezelve belőle.

A húgyhólyaghurut, felfázás pedig gyakori vizelési ingerrel, fájó, szúró vizeléssel járhat és alhasi fájdalmakkal. És ezt pedig általában valamilyen bakteriális fertőzés szokta okozni, ami ha nincs kikezelve, akkor pedig húgyutakat érintő gyulladások alakulhatnak ki, esetleg akár vesemedence gyulladás.

És semmilyen fertőzésnek nem jelentkeznek azonnal tünetei. Az egy pár nap, mire a kórokozók úgy elszaporodnak, hogy annak tünete legyen.

Szóval a hasgörcsölésedet biztos nem gyulladás okozta, amit viszont a forró vízben történő fürdésről tudni kell, hogy alhasi vérbőséget okozhat, ami miatt érezheted azokat a görcsöket, amiket most reggelre tapasztaltál. De éppen ha aktuális a menzeszed, akkor lehet az fog megjönni.

Ettől függetlenül persze lehet valamilyen gyulladásod, ami kialakul az immunrendszered gyengülése végett, amit előhozott a fagyoskodás, de annak még nem most fognak tünetei jelentkezni. Vagy ha igen, akkor azt már korábban elkaptad.

2014. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :d nemrég voltam nőgyógyásznál úgyhogy állítólag fertőzésem nincsen, nagyon köszönöm! megnyugodtam! :D
2014. febr. 23. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!