Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 2 hónapja vetéltem el 8 hetes...

2 hónapja vetéltem el 8 hetes volt a babám. Szeretnék tanácsokat kérni hogy mielőbb újra gyermekáldás elé nézni. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Anyák napján veszítettem el a 8 hetes magzatomat , utána altatásban megcsinálták az egészségügyi kaparást. Az orvos azt tanácsolta, hogy 6 hónapig ne próbálkozzunk újabb gyermekkel. Én azóta mély depresszióba estem. Mindenképp szeretnék anyai örömök elé nézni , a lehető legrövidebb idő alatt. Milyen tanácsokkal tudnátok ellátni? Jelenleg folsavat szedek reggel és este. Sokat hallottam már azElevitről , szerintetek hasznos?

#vetélés utáni terhesség
2014. júl. 27. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ami veled történt. Én is átéltem a vetélést, hat hetes voltam. :( Ennek már másfél éve. Kiderült, beteg vagyok, ezért nem jön össze a baba.

A depresszió sajnos nagy gátja a teherbeesésnek, azt kellene valahogy leküzdeni, egy természetes nagyon hatásos módot tudok ajánlani, az a futás vagy bármilyen erősebb sporttevékenység. Szedned semmit nem kell, attól tuti nem leszel terhes. Gondolj arra, hogy a legszegényebb legelmaradottabb országokban is képesek teherbe esni a nők, ahol még kaja is alig van, nemhogy vitaminok.

Ha nincs semmi bajod, akkor lesz kisbabád, és a statisztika azt mutatja, hogy vetélés után nagyon hamar szokott sikerülni. Barátnőm nem tartotta be a hat hónapot, és ő már a második ciklusban teherbe esett, előtte ő is hat hetesen veszítette el a babáját (gyulladás volt a szervezetében). Persze az orvos utasításait mindenképpen tartsd be, nem akarok ellene beszélni,mert nyilván érti a dolgát. És addig, amíg eljön az idő, erősítsd magad a sporttal, ez a testedet és lelkedet is felkészíti az anyaságra. Higgy magadban és a picidben, aki hamarosan ott lesz a pocidban!

2014. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Őszintén sajnálom,de ne betegedj ebbe bele,bánkódj egy ideig,de muszáj összeszedned magad,koncentrálj a következőre.

Mindenképp menj orvoshoz,meddőségi központba,durván hangzik de ott kivizsgálnak stb,lehet vmi hormondolog van,az pár hónap és rendbe jöhet...ne vesztegesd az időd,menj a dolgok után...lehet progeszteron hiányod van,keress másik tájékozott orvost.... ;) hidd el,van megoldás....ha pesti vagy ajánlom a Mensmentist (11 kerület)

2014. júl. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Rettenetesen megviselt. Pár nap múlva megyek a nőgyógyászhoz magán rendelésre , mert vele is szeretnék konzultálni a további teendőkről. De egy valami nem fér a fejembe... miért nem kaptam méh össze húzót a küret után? És mikor még élt a picim hüvelyi ultrahangot csináltak nálam holott a kismamák számára ez tilos. Még az nap elkezdtem vérezni, és 3 nap múlva elvetéltem. Kissé különös..de most már nagyon szeretnék egy picit , és bármit megteszek ennek érdekében. :)

És köszönöm szépen a válaszokat! :)

2014. júl. 28. 02:26
 4/15 anonim ***** válasza:

Én februárban vetéltem el, szintén 8 hetesen, a végén kürettel. Ahogy mondani szokták (a férfiak) egy vetélés nem vetélés, nade mégis hogy lehet így újra neki indulni vminek? "Ez természtes". "A legnagyobb felelőtlenség, nem utána járni". És ehhez hasonlókon kattogott az agyam. Utóbbit nem helyi orvos mondtam. Itt valóban nem foglalkoznak veled (magánban sem) egy vetélés után. Jobb hijján nézettem egy pajzsmirigyet, mert az egyszerű és informatív. Rendben volt és nekiláttunk. Azt mondták 3 hónap. Magyarázatot érdemben erre nem adtak, hogyhogy neki láttunk az első mesu után. A harmadikban jött össze. Egyelőre minden ok, de zabszem sem... :(

Tök mindegy, hogy elevit vagy más 800 (nem tudom a mértékegységet) folsavat mindenképp küldj be naponta.

2014. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt vetélésem 3 éve. 5 hetes voltam nem kellett műtéti beavatkozás, de a korházba úgy kezeltek mint egy kóbor ebet. Azóta csak magándokihoz megyek. Régóta nem védekezünk de csak idén kezdtük el a komoly kivizsgálásokat. Júniusban laparon kivették az egyik petevezetékemet mert gyulladásos koros kinézetü volt, de szövettanilag rendben van. A másikat átjárhatóvá tették. Akkor nagyon elkeseredtem hisz csökkentek az esélyeim a terhességre. A vér eredményeim jók a ciklusom is 28-29 napos, hőmérőzés szerint van ovulációm. Most kezdtem el az első Clostis hónapot, mivel a sárgatest hormon kenetem alacsonynak bizonyult. A laparoszkópia nem volt veszélyes, gyors volt,nem voltak utána fájdalaim, és legalább valós képet kaptam a problémáról. Egy átjárható petevezetékkel és teljes optimizmussal indulok neki a hónapnak. :-)) !!!!
2014. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha az orvos 6 hónap várakozást írt elő, akkor tartsátok be, mert nem poénnak szánta, nehogy úgy járjatok, mint egy itt egy ostoba kérdező, aki abortusz után nem bírta kivárni az előírt szexmentes időszakot, és itt meg sírt, h nem jön a baba.
2014. júl. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

szerintem is amit a doki mond be kell tartani, de addig vér vétel, sárgatesthormon kenet, stb... vizsgálatokat elkezdheted. Szerintem nem kell depizni, végül is teherbeestél, szóval az is valami. Lehet hogy csak egy kis hormontámogatás kell a megtapadáshoz.

Vitamin: Én most vettem gravidát 4 db-ot tudtam beszedni belőle, olyan durva nyelőcső, és gyomorégésem lett amilyen még sosem. Holnap veszek Elevitet, remélem az jó lesz. Türelmes legyél, és próbálj sportolni valamit és Táplálkozz egészségesen.

2014. júl. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Már egy hete kb. Szedem az Elvevit Plust , folsavval... remélem használni fog.. továbbra sem védekezünk.
2014. aug. 3. 12:33
 9/15 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek, mi nem vártuk ki még a hat hetes szex tilalmat sem, már az első héten szeretkeztünk , de a hat hétig védekeztünk. Azóta nem védekezünk , de a párom külföldön dolgozik így egy hónapot kint van, 2 hetet itthon szóval nem tudunk minden nap próbálkozni. Sajnos egy komoly probléma lépett fel a családban így nem tudtam még elmenni nőgyógyászatra de minél előbb megteszem. A napokban esedékes a mensesem , így nem merek bejelentkezni amíg túl nem vagyok rajta.. Szerintetek lehet bajom abból hogy nem tartottuk be a 6 hetes szex tilalmat , vagy hogy nem védekezünk mióta letelt a hat hét? Itt több kommentelő ezen az oldalon azt írta hogy ők se tartották be , mégsem lett semmi baj , sőt a baba is össze jött.
2014. aug. 4. 11:16
 10/15 anonim ***** válasza:
Azért mert valakinek nem lett semmi baja, nem jelenti, h akkor neked se lesz. Elfertőződhettél volna úgy, h akár meddő is maradhattál volna, te szerencsétlen.
2014. aug. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!