Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Az utal valamilyen meddőségi...

Az utal valamilyen meddőségi problémára, ha 10 hónapnyi megszakításos védekezés mellett sem estem teherbe?

Figyelt kérdés

A párommal majdnem 10 hónapig csak megszakítással védekeztünk. Nagyon aggódom, hogy ez valamilyen orvosi problémára utal. Szeretnénk babát mindketten, nem most, hanem majd kb 2-3 év múlva, de ha kiderülne, hogy valamelyikünknek olyan betegsége van, ami megnehezítené a teherbeesést, akkor már lehet, hogy most elkezdenénk próbálkozni.

Szerintetek ez utal valamire? A meddőségi klinikák csak 1 év sikertelen próbálkozás után fogadnak (így tudom legalább is), de j lenne minél előbb megtudni, ha valamelyikünkkel valami baj van.



2014. okt. 6. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A megszakítás mellett mitöl lennél terhes? Elvileg arra szolgál, hogy kevesebb esély legyen rá!


Ha (majd) gyereket akaartok, akkor rendesen szexeljetek, elöre meg ne idegesítsd magad hülyeségeken

2014. okt. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meddőségi klinikán bármennyi próbálkozás után fogadnak, hisz ott Te fizetsz egy szolgáltatásért, semmi közük, hogy 2 hónapja vagy 2 éve próbálkoztok. Mi mondjuk pont egy év próbálkozás után jutottunk el a meddőségibe, de 8 hónap után már a nőgyógyásznál ültem. És jól tettem! Amúgy ha megszakítással nem esel teherbe 10 hónap után, az nem feltétlen jelent gondot. Ha minden hónapban, az ovut figyelve pont jókor lennétek együtt és "élesben", az már elgondolkodtató. Szerintem semmit se veszítesz egy nőgyógyászati vizsgálattal, mondjuk az ovu előtti napokban, meg lehet nézetni van-e érő tüsző, milyen a méhnyálkahártya, cisztás-e a petefészek, van-e valami gyulladás, rákszűrést csináltatni. Valamint lehetne kérni egy 3-21. napi hormonsort és egy terheléses cukrot. Ez kétszeri alkalom vérvételre, de hidd el rengeteg keserűségtől és eredménytelen hónaptól kíméled meg magad, ha már most kiderül valami, mintsem 2-3 év múlva szembesülnél vele. Ha pedig minden rendben, akkor megnyugodhatsz és nyugodtabban vághatsz bele a megfelelő időben a babaprojektbe.
2014. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nem
2014. okt. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Arra utal, hogy nagyon jók vagytok. ;-) Mi is nagyon jók vagyunk. :)
2014. okt. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem. Nekem van 3 gyerekem es kb. 2 eve mi is igy nyomjuk megsem lettem ujra terhes. Eddig...
2014. okt. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1 év az úgy h minden alkalommal beléd élvez a pasid ...


ha ezt úgy mondjátok h megszakítással ... kiröhögnek az intézetben


am menj el házidokihoz és kérj kivizsgálást ....

2014. okt. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ez semmiféle problémára nem utal
2014. okt. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi is így védekeztünk, sose lett gyerek. Amikor akartuk , elsőre lett.
2014. okt. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, megnyugtattatok :)
2014. okt. 6. 22:08
 10/13 anonim ***** válasza:

9 evig egyaltalan nem vedekeztunk.

Valahogy ugy alakult.

Aztan egy nap beszeltunk rola,hogy kivizsgaltatjuk magunkat,mert lassan szeretnenk gyereket.

Kb 2 honap mukva terhes lettem,most 9 honapos a kislanyom.


Fogalmam sincs mi higyan tortent,talan tudta,hogy most mar felkeszultunk a szulosegre... Vagy nem tudom.

Erdekes dolog ez.


(Azota most persze mar vedekezunk:) )

2014. okt. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!