Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hangulatingadozás a hormonok...

Hangulatingadozás a hormonok miatt? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Inszemináció miatt alacsony dózisú FSH injekciót kapok (Gonal-F), majd tüszőrepesztőt és a hónap 2. felében progeszteront. Most kezdtem el a 3. hónapot. Az orvosom elmondása szerint a lehető legkisebb dózisban és legrövidebb ideig javasolta az FSH-t, mert szerencsére ennyi is hat nálam. Viszont ennek ellenére az első hónaptól kezdődően egyre jobban észreveszem, hogy teljesen bipoláris lettem: 1-2 napig a mennyekben érzem magam, teljesen fel vagyok dobva, mindenhez van energiám, csodásnak látom a jövőt, majd a rákövetkező 1-2 napban szinte padlón vagyok, alig tudok reggel felkelni, semmi kedvem elvégezni a napi teendőimet. Azt érzem ilyenkor, hogy teljesen reménytelen az egész életem, nagyon dühös vagyok mindenkire, a férjemre is rámordultam már párszor, amin teljesen meg volt döbbenve, mert amúgy egyáltalán nem ilyen vagyok. Már négy éve várunk a babára, de extrém ritkán borultam ki vagy sírtam emiatt, és alapjáraton is elég kiegyensúlyozott, családom szerint sokszor túlságosan is egykedvű, nehezen kizökkenthető típus vagyok! Ti tapasztaltatok a kezelés mellett ilyesmit? Lombikos kezelés mellett biztos gyakori, de ilyen alacsony hormondózis mellett is jelentkezik???

2014. dec. 3. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia.Gonal f-t kaptam én is az inszemhez..Szerintem az elég komoly hormon akármilyen kis dózisban is..Én 4 inszemet csináltam végig vele, de hangulat ingadozásom soha nem volt tőle..Sok egyéb mellékhatása volt, de nekem ez kimaradt..Néha persze sirdogáltam, de az szerintem az évek, és a kudarcok miatt volt..Szerintem lehet hogy Te is kicsit ki vagy merülve a küzdelembe..Én ilyenkor aztán mindig felerősödtem, és újult erővel folytattam..Persze lehet hogy Nálad a gyogyi okozza..Nagyon nagyon sok sikert kívánok..
2014. dec. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Manka68 ***** válasza:

5 lombikom volt, mindegyikhez kaptam gonal-f-et is. És nem kis adagokban. Semmivel sem voltam hisztisebb, mint máskor (megkérdeztem most a páromat. :-)) ).

Szerintem más oka lehet a hangulat ingadozásodnak. Közelednek az ünnepek, alig látjuk a napot, a vitaminok rég elfogytak a szervezetünkből, és talán az inszem miatt is felfokozott idegállapotban lehetsz. Eddig nem volt muszáj napi szinten foglalkoznod a babatémával, most viszont minden erről szól...

Ez nagyon stresszes tud lenni önmagában is. Az emberben mindig ott motoszkál, hogy mi lesz, ha nem sikerül? És mi lesz, ha igen? Mindkettő ijesztő érzés tud lenni, ha már régóta nem sikerül a baba. Ez teljesen természetes érzés.

2014. dec. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért gondoltam, hogy a kezelés okozhatja, mert ezt megelőzően hormonkezelés nélküli időzített házaséletes ciklusaink voltak, amikor ugyanúgy izgultam és reménykedtem, mint egy inszem esetében, és mégsem volt semmi gond a hangulatommal. Ez a probléma úgy kezdődött, hogy az első stimus hónapban Clostilbegytet kezdtem szedni (5 napig, majd 3 nap Gonal-F), és a Closti szedésének 3. napján hajnalban felébredtem, és nem tudtam visszaaludni. Onnantól kezdve gyakorlatilag folyamatos alvászavarom van, minden nap fél 5-5 között ébredek, aztán néhány hét alatt a hangulatingadozás is észrevehetően kialakult. Tehát ha jobban belegondolok, akkor már a Gonal-F előtt, a Closti alatt kezdődött a probléma. De lehet, hogy igazatok van, és tényleg csak idegkimerültség okozza... Hogy a lombikosoknál ez gyakori, azt azért gondoltam, mert két ismerősöm is mesélt hasonlót.
2014. dec. 4. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!