Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Testi vagy lelki problémák...

Testi vagy lelki problémák állhatnak mögötte?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok. Van egy fiam az elözö kapcsolatomból. 29 évesen, 5dik hónapban fogant. Probléma mentes terhességem volt....

Most új párommal szeretnénk közös babát. Ő is 37 éves. Neki nincs gyereke. A ciklusom 26-30 nap közt változott ebben az évben. Ez volt a 8dik sikertelen hónap. Köztes vérzésem nincs. Az elsö terhességnél sem volt rendszeresebb a ciklusom. Fog. gátlót sose szedtem.

Az együttléteink heti egy körül vannak :-( de a fiamnál sem volt sürübb.

A lelki háttér. A munkahelyen sokat stresszelek és úgy érzem a párom igazi lelki támaszt nem tud nyújtani ebben.... A problémáimat rendszerint elmondom neki, nem tartom magamban....mégis úgy érzem hogy nem ért meg teljes mértékben. Ő mindent könnyedén vesz....és nekem is csak ezt tudja javasolni.....ha jön a baba jön....ha nem, nem.

Szóval nagyvonalakban ennyi. Mi valószínűbb? A lelki dolgok...vagy testi, szervi probléma? Tudom nem vagytok orvosok.....csak kiváncsi vagyok a véleményekre, tapasztalatokra! Köszönöm a válaszokat előre is!



#gát #testi gát
2014. dec. 13. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A petesejt 12-24 órán át megtermékenyíthető, miután megrepedt a tüsző. Ha a tüszőrepedés idején van életképes sperma a szervezetedben, akkor 10-20% az esély, hogy végül sikerült megtermékenyülni és beágyazódni. És ez is csak akkor ennyi, ha orvosilag minden rendben! Szóval heti egy együttléttel elég csekély az esély, hogy pont elkapjátok a petét... :/


Az ovuláció ideje előtti napoktól legyetek együtt kétnaponta bő egy héten keresztül, így mindig lesz ott élő sperma, bármikor reped a tüsző. Na ekkor lesz egy hónapban 10-20% esélyetek, ha feltételezzük, hogy minden oké.

2014. dec. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem hiszem el, hogy lelki okai lehetnek a sikertelen teherbeesésnek, úgy általában.


Szerintem keveset (nem jókor) vagytok együtt. Középidőben 2 naponta nem ártana. Ovu teszt?

Kivizsgálás? Párod rendben van?

2014. dec. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

En biztos elmennek orvoshoz. A rastresszeles meg lelki okol sztem egy nagy hülyeseg, rafogjak mindenre, amikor fogalmuk sincs az orvosoknak. Nekünk nincs szervi bajunk elvileg (7 különbözö orvos szerint) Mind azt mondta ne görcsöljek rajta ( jo vicc negy ev utan nyilvan nem aggodik az ember), meg legyek türelemmel. A 8. vegre rendesen megvizsgalt es inzulinrezisztenciat talalt. uh most erre van rafogva :)

Szoval amit mondani akarok az az, hogy nagyon könnyü a lelki okokra fogni, de sztem 100-bol egynek van tenyleg lelki problema a hatterben.

2014. dec. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat elöször is!

Gyakrabban kéne együtt lenni tudom....rajta is vagyok....és próbálom a párommal is megértetni.... Sajna neki kevesebb az igénye :-(

A kivizsgálás miatt is kérdeztem, h melyik valószínűbb.

A lelki okokról annyit h első gyereknél meg se fordult a fejemben h nem lehet gyerekem...illetve épp az ellenkezöje játszódott le bennem: hogy én? Hogy babát várok? Nane! Nekem gyerekem lesz? Ez lehetetlen!ilyen gondolataim voltak az elsö orvosi vizsgálat után....pedig tudatosan próbálkoztunk, és azt se tudtam akkor mi az az ovu teszt vagy hömérözés, meg az ovuláció mikor van.....

De lehet h ezeknek semmi köze a lelki dolgokhoz.

2014. dec. 13. 14:36
 5/5 Manka68 ***** válasza:

Szerintem is akkor mondják a dokik, hogy lelki oka van a sikertelenségnek, ha nem találják meg mi a probléma. De ez csupán annyit jelent, hogy nem elég alapos a kivizsgálás.

37 évesen már nem szabad várni a sült galambot, el kell menni rendes kivizsgálásra. A termékenység ebben a korban már meredeken csökken. Ha most kiderül mi a gond, és kaptok rá kezelést, még van esélyetek babázni, de lehet hogy 2-3 év múlva már nem lesz. Nem elég, hogy eleve kisebb az esély, de még a dokik sem olyan alaposak, sajnos hajlamosak helyből a korra fogni az egészet...

Pedig szerintem azoknak a pároknak akik egészségesek, és jókor vannak együtt, igenis össze kéne tudni hozni a babát pár hónapon belül.

Szerintem ne várjatok, induljatok neki a kivizsgálásoknak, és akkor még lehet babátok.

2014. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!