Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kecskemét környékén tudtok...

Kecskemét környékén tudtok javasolni jó orvost? 1éve nem jön pici. Nagyon elkeseredtem!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi,hogy tudtok e nekem javasolni valakit hogyan kezdjem el a kivisgálást,hogy miél gyorsabb legyen? Kihez kell menni? Nődoki?Háziorvos? Endokrinológus? Esetleg a páromnK valahova? Pontosan 1évd próbálkozunk.Ebben a hónapban tisztára azt hittem hogy ösdzejött,minden klappolt,de úgy tűnik meg fog ma jönni(rózsaszín pecsételésem van) úgyhogy szeretném elkezdeni a kivizsgálást..:(

2015. jan. 6. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a háziorvosodnak szólj, hátha tud ajánlani kecsón egy ezzel foglalkozó dokit. Párod is háziorvosának szóljon, sztem ott tudnak segíteni, merre tovább.
2015. jan. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm! A háziorvosunk ugyan az.Van nőgyógyászom is,csak nem tudom,hogy kinél érdemes kezdeni.(Sőt endokrinológusom is.:D pajzsmirigy alulműködés miatt,de már kb fèl éve be van állítva)
2015. jan. 6. 11:32
 3/14 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A háziorvost felejtsd el, ebben nem tud segíteni, max azt mondja, menj nődokihoz.

Ha már amúgy is van, kezdj az endokrinológusodnál. Mondd neki, hogy babát szeretnétek, úgy vizsgáljon. Pajzsmirigyen kívül kérj tőle hormonlabort és terheléses cukor + inzulin vérvételt.

Nődokidhoz akkor érdemes menned, ha megvan a hormonlabor, mert ő is azt kérné először, csak nem kérhet mindent ami kell, és nem is tudja úgy értelmezni mint az endodoki. Párodnak ő tud adni beutalót andrológiára, neked pedig átjárhatóságit érdemes csináltatni. Erre több módszer is van, a HSG-től a laparoszkópos vizsgálatig.

Ezek az alap vizsgálatok, általában kiderül a probléma oka. Ha nem, akkor majd mondják merre tovább.

Ha gyorsan szeretnéd kivizsgáltatni a dolgot, akkor magándokikhoz érdemes menni (abból sem mindegy kihez) akik nem húzzák az időt, és több vizsgálatot is megcsinálnak nem csak egyet egyszerre.

Sajnos az alap sztk ellátás keretében sokszor minden vizsgálat nélkül hormont kezdenek adagolni kúraszerűen, vagy kérnek 3 havi hőgörbét mielőtt bármit is csinálnának...

Ha ilyen dokit fogsz ki, célszerű felhúzni a nyúlcipőt és másikat keresni. Ez csak időhúzás. :-(

2015. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Manka68 ***** válasza:
Bocsi, elfelejtettem : mire van beállítva a pajzsmirigyed? Mennyi a TSH-d? Babához 1 és 2 között jó, de ideális az 1.
2015. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ!:) Sajna nem tudom mire van beállítva.:( Azt monták hogy pont jó.Akkor még az is lehet hogy azzal van a baj? Az a bajom,hogy nem tudom,hogy hogy tudok eljutni a dokimhoz,mert egy eüs ismerősöm intézte eddig,de neki nem szeretném az orrára kötni,hogy miért megyek.Hol tudok normál esetben időpontot,beutalót kérni az endokrinológiára?:(
2015. jan. 6. 19:56
 6/14 anonim ***** válasza:
A háziorvos ad beutalód a belgyógyászatra, ott adnak az endokrinológiára. Endokrinológusok közül Kecskeméten Dr. Naszódy a nyerő, több ismerősöm oda jár más településekről is. Van magánrendelése is. Személyesen nem ismerem ezt az orvost, de olvastam tőle nagyon használható tanulmányokat, ez alapján is jó lehet.
2015. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nemrég voltam Naszódy-nál! Én hallottam róla vegyes dolgokat. Maga a doki kedves, de nekem mondott kicsit "butaságokat" is. Az a baj Vele,hogy nem szereti kimondani,hogy ha fingja nincs,hogy mi bajod van, hogy menj tovább másfelé!
2015. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azt egy orvos sem ismeri el, ha nem ért valamihez, ez náluk presztízskérdés, tisztelet a kivételnek.
2015. jan. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Elmentem végül Naszódyhoz.7000ft volt a "kivizsgálás",de kicsit csalódtam...Semmilyen ezköz, nem volt,semmit ndm vozsgált,kérdezett pár tünetet és elmondta hogy szerinte csináltatnom kéne inzulin terhelést(én is tudtam ezért mentem el hozzá...),de beutalót nekem kell szerezni a háziorvostól....meg megemltette a letrox adagomat.Jó,lehet hogy én vártam sokat,de azért legalább egy hormonlabor meg beutaló hozzà beleférhetett volna. :( Egyébként szimpatikus,okos orvos és hasznos infókat mond.Remélem a plusz letrox tényleg használ majd.
2015. jan. 9. 08:58
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Én írtam,hogy sokszor csak találgat.

Nemrég írtam ki kérdést, miszerint az endokrinológus szerint két hónap alatt,ha nőgyógyászatilag rendbe vagyok, már össze kellett volna jönnie. Engem is inzulinterhelésre küldött. Egyébként állítólag ez a heppje. Mondjuk nem gond, hogy megnézetem, csak nálam abból indult ki,hogy hízékony vagyok, és az első terhességemmel sokat híztam. Na ilyen nőt kb. 10-et ismerek. Nekem a hízékonyságom alkati kérdés. És a fiam anno elsőre összejött, pedig akkor is mindig küzdöttem a kilókkal. Nem vagyok elhízva, de tennem kell érte.

Ilyet meg szerintem egy orvos sem jelenthet ki két hónap után,hogy biztos van valami baj. A nődokik félév-év alatt nem is foglalkoznak ezzel.

Nálam szerintem nem igazán tudott mit mondani, mert az értékeim rendben vannak, peteérésem van. Na mindegy, ezt még megcsináltatom, aztán várunk!

2015. jan. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!