Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hasonló spermiogramm valakinél?

Hasonló spermiogramm valakinél?

Figyelt kérdés
Az orvosunk mindig azt mondja, hogy csak egy apró gond van a férjem spermiogrammjával, de soha nem adta a kezünkbe a leletet. A legutóbbi alkalommal azonban kinyomtatta és ideadta. Megdöbbenve láttuk, hogy az A mozgású (legjobban mozgó) spermák aránya csak 4%, a B aránya 40%. Normál morfológiájú 6%. Ráadásul 24 óra elteltével csak a spermák 4%-a van életben. Mióta ezt megtudtuk, a férjem a fejébe vette, hogy csak a lombik segíthet. Már két inszemünk volt, sikertelen. Az orvos azt mondja, hogy semmi gáz, ez egy nagyon jó spermakép, de a tankönyvek szerint viszont a csökkent megtermékenyítőképes és a meddő közti határvonalhoz van közel. Ahol élünk, csak 3 inszem támogatott. Vajon van értelme erőltetni a fizetős inszemeket, vagy inkább jobban járnánk 3 inszem után rögtön a lombikkal?

2015. febr. 8. 09:01
 1/3 barizo válasza:

Hello!


Ha volt inszemetek, az azt jelenti, hogy volt ott élő, egészséges sperma.

Nyilván azzal termékenyítették meg a petesejtedet.

( Ha csak pár darab korrekt ffi hímivarsejtet találnak is elég)

Konkrétan mire gondoltok mikor azt mondjátok lombik program? Más sperma?

Miért, ha van ott annyi ami kell.

Másik, ha már tankönyvek. Mégis szerintetek meddig kellene élnie a spermának nem saját közegében? Mert amikor mintát kérnek sem a tegnap estit kérik, hanem lehetőség szerint frisset! Helyben vagy pedig hamar (fél/1 óra) bevitet. Ez sem véletlen ám :-)

Nem tudom honnan írtok de Magyarországon 5 beavatkozás van támogatva a TB által.(nálunk a 3. sikerült, szintén nem túl biztató spermaképpel s egy elzáródott petevezetővel)

De első fiam programos volt, a második pedig véletlen (saját munka!) :-)

Szóval nem értem az elkeseredéseteket.

2015. febr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, hogy válaszoltál, de úgy látom, hogy az inszemináció és a lombik fogalmát kevered... Az inszemináció azt jelenti, hogy csak befecskendezi az orvos a tisztított spermát a méhbe, és reménykedünk, hogy rátalál a petesejtre. Tehát nem "termékenyítették meg" a petémet a spermával, mert azt lombiknál csinálják. Az inszeminációhoz nem elég egy pár élő sperma, akinek olyan kevés van, az csak lombikra mehet, az inszeminációt meg se próbálják nála. Természetesen nem donor spermára gondolok, ilyesmiről szó sem volt a kérdésemben! :) A lombiknak gyengébb spermakép esetén nagyobb a sikeraránya, ezért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi voltam, hátha valakinek van hasonló spermaképe, és többet mondott neki az orvos, mint nekünk. Mi nem Magyarországon élünk. Nem vagyunk elkeseredve, hanem azzal kapcsolatban vártam volna tapasztalatot, hogy ilyen spermaképpel érdemes-e időt és pénzt szánni még további, nem támogatott inszeminációkra, vagy tanácsosabb lenne belevágni a harmadik inszem után (persze ha sikertelen) rögtön a lombikba. Természetesen az orvosommal is megbeszélem, csak mások tapasztalatára lettem volna kíváncsi. Egyébként az orvosunk szerint ez az eredmény, hogy csak a spermiumok 4%-a maradt életben 24 óra elteltével, elég gyengécske.
2015. febr. 10. 23:05
 3/3 anonim válasza:
Kedves Kerdezo,mi is hasonlo helyzetben voltunk.A ferjem felvett egy harom honapos injekcio kurat,es olyan jelentosen javultak az eredmenyei,hogy azonnal teherbe estem. Orvosa valogatja,nekem siman megcsinaltak 6 inszemet es 3 lombikot anelkul,hogy javitottak volna az eselyt azzal, hogy a ferjemet kezelik. Nem orszagtol fugg, mi is kulfoldon elunk,hanem az orvostol. Vmelyik a lombik elott is ragaszkodik ahhoz, hogy a ferjet is kezeljek,hogy jobbak legyenek az eselyek a sikeres lombikhoz, plusz csokkentsek a veteles lehetoseget, ami rossz spermiogramnal lombik eseteben is nagyobb.mi sajnos ezt is ateltuk.
2016. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!