Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Megnéznétek a hormon eredménye...

Megnéznétek a hormon eredményeimet?

Figyelt kérdés

Jók ezek az eredmények? A ciklus 5. napján vették a vért.



TSH:1.55


FSH:6


LH:5.5


Prolaktin:280


2015. febr. 28. 19:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
igazából azt sem értem,miért nem néztek ösztrogént meg kortizolt meg progeszteront.Vagy azt nem kellett volna?
2015. febr. 28. 20:12
 2/15 anonim ***** válasza:

A prolactint a ciklus 21-24 napján kellett volna venni, most kellett volna venni tesztoszteront is.


Tsh-d magas, 1 körül, de inkább alatt kéne lennie, Letrox leviszi.


Prolactin is magas kicsit, arra meg fél bormocriptint kéne szedni szerintem.

2015. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A TSH nem feltétlenül magas, 1,5-ig jó, az a kis különbség még belefér. Van, akinél még 2 is jónak számít. De a TSH önmagában még nem bír valódi diagnosztikai értékkel, kell mellé T3 és T4, fontos volna nézni az ösztadiolt, tesztoszteront, kortizolt is. Bár utóbbi kettő annyira nem fontos, mert az LH/FSH jó, akkor nem mindig nézik ezeket, csak PCO gyanú esetén.

A prolaktin emelkedettségre adnak gyógyszert, de ha véletlenül a tüszőrepedés utáni 7. napon vett vérből az ösztradiol és progeszteron szintek nem megfelelőek, a barátcserje segíthet, nekem pl. bejött. :-)

2015. febr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

akkor magas a prolaktinom,az lehet a baj?Mennyinek kéne lennie? A referencia tartományban benne van.

1 éve próbálkozunk.


A tsh-ról tudok,arra szedek is gyógyszert,úgy ennyi.

2015. márc. 1. 00:29
 5/15 anonim ***** válasza:

A TSH nekem nem tűnik annyira magasnak. Nekem decemberben 1,7 volt, januárban terhes lettem.

A prolaktinnál nem tudom mi a mértékegység, de nekem 315 volt, 498-ig jó. Mindkettőre azt mondta a doki,hogy jó.

Ja és hogy a prolaktint mindegy mikor nézik. Nekem legalább is ezt mondta.

A többihez sajnos nem értek.

2015. márc. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia! A Letrox-al óvatosan! Én úgy jártam, hogy tavaly áprilisban 1,19 volt a TSH-m (ami szerintem tökéletes), az AntiTG-m volt magasabb. A meddőségiben felírta a doki Letrox-ot, novemberben a TSH-m 0,05 volt! Azonnal abbahagytam. Idén januárban pedig felment 2,9-re. :-(
2015. márc. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A ténylegesen jó prolaktin szint a referenciatartomány kb 2/3-ánál jó, ha babát szeretnél.

A TSH egy dolog, hogy most pont jó, valójában az anti TPO-t is csökkenti. A gyógyszert jól be kell állítani, néha picit emelni kell rajta, máskor elég egy kevéske is.

Kedves utolsó válaszoló, ha csak az anti TG-d magas, arra garantáltan jó, ha teljesen gluténmentesen étkezel, visszaáll a megfelelő szintre. Nekem az anti TG több, mint 100x-osa volt a felső határnak és már tartósan határon belül van a gluténmentességre, sőt, én paleolit étrenden voltam, most már csak gluténmentesen. A Letrox jó gyógyszer, de lassan kell felépíteni és eleinte gyakran ellenőriztetni, hogy jó-e a gyógyszer mennyisége, ha már igen, nem esik ilyen nagyot az érték TSH-ban. Endokrinológussal konzultálj inkább, ők ehhez jobban értenek, mint a nőgyógyászok. :-)

2015. márc. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszönöm.

A referencia tartomány a prolaktinra: 102-496


Akkor a 2/3 szint stimmel.Akkor most magas a prolaktinom ?

2015. márc. 1. 15:48
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem, akkor a prolaktin szint az jó.
2015. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nagyon jó.Dehogy magas a TSH-d nekem 2,35 és mégsem kaptam rá gyógyszert.A többi is nagyszerű,bár mindenkinek ilyen lenne. :)
2015. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!