Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Milyen vitamint, természetes...

Milyen vitamint, természetes orvosságot lehet szedni, hogy beálljon a menstruációs ciklus és ezáltal könnyen teherbe lehessen esni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 11. 06:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvost kerdezz.
2015. ápr. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is doki! Ha nagyon rendszertelen, annak oka van, azt nem igazán lehet vitaminnal beállítani.
2015. ápr. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Általában hormonzavar áll a háttérben, azt vitamin helyre nem teszi. Lehet próbálkozni az itt olvasott teákkal meg bogyókkal, de a tapasztalatom az, hogy aki nem tudja pontosan, hogy mi a baja, az még jobban odavágja a rendszert, ha random próbálkozik helyrerakni azok alapján, amit a "szomszéd Marika" ajánl. Először tisztában kell lenni a problémával és utána el lehet dönteni, hogy milyen módon akarja megoldani az ember. A rendszertelen ciklus egy tünet. Ki kell deríteni az OKot.
2015. ápr. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
gynex csepp, nekem fél évig 28 napra jött meg, amíg használtam, de teherbe nem estem. Előtte sokkal hosszabb és össze-vissza volt a ciklusom
2015. ápr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Valószínűleg már nem aktuális a kérdés számodra, de hátha valaki még hasznát veszi annak amit írok. Nekem sem volt soha rendes a menstruációs ciklusom, erre a doki még fiatal tiniként rákapatott a fogamzásgátló szedésére, akkor megjött, na persze tudjuk ez nem más, mint a tabletta hormonmegvonási tünete, semmi nem változott, amikor nem szedtem, mert időről időre hagytam szüneteket, akkor ugyanúgy nem jött meg, akár hónapokig. Doki nem akart jobban kivizsgálni, mindig csak a fogamzásgátlót adta, hogy az majd beállítja... :) Szóval mire én is annyi idős lettem, hogy párommal gyermeket akartunk, elhagytam a fogamzásgátlót végleg és próbálkoztunk, a még mindig nagyon rendszertelen menstruációm mellett. Egyszer csak hányinger, mellérzékenység kezdett jelentkezni nálam, 3-4 nap után már gondoltam, ez talán jelent valamit, de a tesztem negatív lett, elmentem azért orvoshoz, hátha a teszt volt rossz, gondoltam talán összejött. Elküldtek alhasi ultrahangra, ott viszont nem ez derült ki, hanem az, hogy PCOS policisztás ováriumok szindrómám van... Azt sem tudtam eszik vagy isszák, de a kedves doktor az arcomba vágta, hogy ezzel nem sok esélyem van a gyerekre...bummm....aztán, hogy ezt nemigen lehet kigyógyítani....2. bumm.....végül, annak is örülhetek, ha rosszab nem lesz....3. bumm. Búcsúzásul elmondta, hogy a dokim majd biztos ad nekem cukorbetegeknek való gyógyszert, azt szedjem, azt majd szinten tart... Na a kezdeti letargiám után, összelapátoltam minden maradék lelkierőmet és elkezdtem bújni a témát, elmentem még két orvoshoz, egy természetgyógyászhoz, s végül ezt tettem: Cukorbetegeknek való gyógyszert természetesen nem kezdtem el szedni, miután nem voltam soha cukorbeteg, a szervezetemet ezzel is meghülyíteni már nem volt kedvem, főleg miután azt is hallottam másik orvostól, hogy a PCOS attól is kialakulhatott nálam, hogy annyi ideig olyan fiatal koromtól szedtem a fogamzásgátlót.... szóval köszöntem szépen, nem akartam mindörökre gyógyszerekkel megvénülni ráadásul gyermek nélkül...Elkezdtem inni a cickafark és palástfű teát felváltva 2-2 hétig, a dokit megkérdeztem mit szól hozzá...röhögött rajta, azt mondta, nem fog használni, de ártani se... nem is vártam nagyobb bíztatást, ha ártani nem árt, nekem elég hozzá, hogy megpróbáljam - gondoltam. Lemondtam a cukorról, bár addig sem voltam nagy édességevő, heti egy csoki kb. de azt is elhagytam, s napi fél órát tornáztam (nem volt túlsúlyom, de olvastam, hogy ez is segít a teakúra alatt), szóval 2 hónapra rá csoda! A gyógyíthatatlan és örüljek ha rosszabb nem lesz állapotom különös módon tova tűnt, a ciszták eltűntek, a menstruációm megjött, egészen a későbbi teherbe esésemig pár napos csúszásokkal mindössze de rendszeresen megjött! Na azt az örömöt, amit akkor éreztem... s persze a dühöt is nem sokkal később, mert mennyi fogamzásgátlótól szabadulhattam volna meg, ha ezt velem már akkor közli valaki... Szinte biztosra veszem, hogy akkoriban ha ezzel a két teával tartok egy pár hónapos kúrát, már rendbe is lettem volna, s megkíméltem volna a szervezetemet egy csomó szintetikus hormon bevitelétől. Szóval, ha valaki hasonló gondokkal kűzd, azt gondolom megér egy próbát! Filléres dolog ez a két tea, Herbáriában és gyógyszertárakban is kapható, veszélye nincs, bár ha valakinek egyéb betegsége van, az mindenképp konzultáljon azért egy orvossal vagy természetgyógyásszal előtte, de egészséges nő nyugodtan kipróbálhatja. Sok sikert!


Ui: Azt nemrégiben hallottam, hogy az ilyen betegség és még a meddőség hátterében is állhat "pusztán" D-vitamin hiány is! Ezt a pusztánt azért tettem idézőjelbe, mert a D-vitamin igaziból hormon előanyag, nem is vitamin, szóval sokkal nagyobb a jelentősége mint akár a C-vitaminnak, de ennek olvassatok utána! Nagyon érdekes! Cseppekben könnyen be lehet juttatni a szervezetbe, nagyon nehéz túladagolni, a napi ajánlott mennyiségról annyit, hogy nemrég 10-szerezték meg hivatalosan is, mivel rájöttek, nagyon alulmarad a magyar ember átlaga a kívánatostól, pedig igazi csodaszernek számít, már olyan kutatásokról is olvastam, hogy szinte minden civilizációs betegség hátterében ez is állhat, s hogy a kezelésben is épp ezért nagyobb szerepet kell kapjon a fokozott D-vitamin bevitel!


Szép napot! S sok sikert minden babatervezőnek!


Uui:

Én ma már 2 gyermekes anya vagyok, de még mi is szeretnénk egy babust, igaz még kicsit várunk, mert a második még pici... :)

2016. nov. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!