Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Férfi termékenységi problémák,...

Férfi termékenységi problémák, merre tovább?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy a páromnál termékenységi problémák vannak- Kb 5 milliós spermaszáma van, ez már a második vizsgálat. Nálam az általános nőgyógyászati vizsgálatokon nem volt eltérés, nincs ciszta, elváltozás, stb, vannak petesejtjeim és volt néhány hormonvizsgálatom is, amik nem lettek ugyan 100% jók, de rosszak sem.

Szerintem itt az ideje bejelentkezni egy meddőségi központba, mert így a párom értékei miatt nincs sok esély a teherbe esésre. Igazából azt nem tudom, hogy innentől kezdődik a lombik és a kivizsgálások tengere (csak nekem lesznek vizsgálataim ezután)? Mi fog most következni? Aki ilyen helyzetben volt írhatna egy kicsit, esetleg azt is hova érdemes menni Bp-en (elsősorban TB alapon). Kicsit "igazságtalannak" érezném, hogy a párom rossz spermaszáma miatt nekem kell átesnem az összes lombik előtti "kötelező" vizsgálaton és kezelésen. Mi-hogy történik és kb mennyi időt vesz igénybe ha optimistán hozzáállva rendben megy minden?



2015. aug. 13. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ebben gyakorlott, de ha a pàrod eredményei nem jók, a tieid meg igen, valószìnűleg a pàrodat kell kezelni először. Ha nincs nagy gond, kap vitaminokat, és nőni fog a spermaszàm. Aztàn próbàlkozhattok még természetes úton, nem kell egyből lombik vagy inszem, szerintrem.
2015. aug. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a doki azt mondta neki, hogy természetes úton nagyon kicsi így az esélye. Ezért gondoltam, hogy be kellene jelentkezni.
2015. aug. 13. 19:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Kezdjen el a férjed perui Maca Vibe-t szedni, és jó minőségű hidegen sajtolt tökmag-olajat inni. 3 hónap alatt mérhető javulást fogtok tapasztalni.

Ettől függetlenül az általános nőgyógyászati vizsgálat nálad sem elegendő. Kell 3. és 21. napi hormonsor, 14. napi hüvelyi uh, pajzsmirigy-vizsgálat és IR kizárása.

ezek után jön az átjárhatósági, amit minden meddőségi klinikán végeznek.

Ha csak a spermaszámmal van gond, akkor nem kell lombik, elegendő az inszemináció, ami jóval gyorsabb és jóval kisebb megterhelést jelent a női szervezet számára.

Nekem mindkét fiam inszeminációval fogant, első elsőre, a második a második próbálkozásra, mindketten egészségesek.

Akit én ajánlanék, az Dr Nyéky Boldizsár a Róbert Károly magánklinikán.

[link]

2015. aug. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a párodat bízd az orvosokra, te pedig ne stresszelj. Viszont a tökmag tényleg hatásos!
2015. aug. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is a Maca vibe-ről olvastam, hogy hatásos, igaz több hónap kell, amíg hat. Meg azt olvastam, hogy ilyen kevés spermium esetén tanácsosabb 2 naponta szeretkezni, inkább, mint 3-5 naponta.

Meg csúcs előtt 2 óra szünet, és utánna folytatni az aktust.

A spermiumok 72 nap alatt képződnek.

Tehát a szerektől, vitaminoktól kb ennyi idő alatt várható javulás.

Lehet hereultrahangot csináltatni, hogy nincs-e hereértágulat, ami kedvezőtlenül hathat a spermiumokra. Számít még, hogy ne szaunázzon a férfi, ne vegyen forró fürdőt, egy szóval, ne melegedjenek túl a herék.

5 millió spermiummal talán még pont lehet inszemet csinálni. Milyen volt a morfológia, meg a motilitás? Azok rendben vannak?

Sajnos a férfiakat néha nagyon nehéz rávenni vizsgálatokra, a férfiúi büszkeségük miatt.

2015. aug. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Marina Nicholas: "3 lépés a termékenységért" című könyvben jól le vannak írva a férfi, női terméketlenség okai. Igaz, a könyv részletesebben mutatja be a lombik programot, mint az inszemet, mert a könyvírónak azzal kapcsolatban volt első kézből tapasztalata. A szükségtelen részeket nem kell elolvasni.
2015. aug. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is ugyanebben a cipőben jártam. Először is én azt tanacsolnám, hogy félév sikertelen próbálkozás után nem érdemes várni, keressetek olyan orvost a férjednek,aki elkötelezett a javulás mellett. Mi külföldön talaltuk meg,debiztosan otthon is van ilyen. Nálam is mindent rendben talaltak. 6 inszeminációig es harom lombikig meg semálltunk, ugy hogy a ferjemnek nem adtak semmit,hogy feljavitsak az eredmenyeit,mondvan,hogy ugy is 1 jó sperma is elég. Az utolso probalkozas vetéléssel vegződött, utána mondtam,hogy most nekem egy kis idő kell. Viszont a ferjem elkezdte jarni az orvosokat, amig az egyik javasolt egy injekció kúrat (FSH hormon, Gonal, ha jol emlekszem) neki, es a harom honap leteltevel olyan jelentős javulas állt be nala, hogy termeszetes úton azonnal teherbe estem.
2016. márc. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!