Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inzulinrezisztencia eredményem...

Inzulinrezisztencia eredményem magas, (többi lent), tudtok jó endokrinológust Pesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ma csináltattam inzulinrezisztencia vizsgálatot és utána olvasva sajnos fenn ál az IR.

Babát szeretnénk, idén sajnos vetéléssel zárult első terhessége.

Kiderült, hogy alul működik a pajzsmirigyem 4,8 TSH értékem és 1000 feletti antiTPO-m van. Kaptam rá Letroxot 50-et szedek két hónap után a TSH-m 3,5 lett. Sajnos most rá másfél hónapra 4,68 lett újra nem értem miért, talán a gyógyszer nem jó.


Itt vannak az eredményeim, ha valaki tudna valami okosat mondani, és szeretnék kérni eg kis segítséget, hogy kihez forduljak ezekkel az eredményekkel illetve magán rendelésre vihetem e a meglévő leleteimet?

Egy jó endokrinológust Pesten tudnátok javasolni?



TSH 4,680 mIU/L * 0,400 - 4,000 Anti-TPO >1077.0 U/mL * 0,0 - 9,0 Total 25-OH D-Vitamin 42,7 nmol/L * 75,0 - 500,0 Glükóz terhelés 0' 5,3 mmol/L 3,5 - 6,1 Glükóz terhelés 60' 9,2 mmol/L 3,1 - 10,5 Glükóz terhelés 120' 7,5 mmol/L 3,1 - 7,5 Inzulin 0 perces 15,7 mIU/L 1,9 - 23,0 Inzulin terhelés 60' 197,5 mIU/L Inzulin terhelés 120' 145,3 mIU/L HOMA-IR 3,7 - 4,4



2015. okt. 30. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez már inkább igt mint ir. Már a cukrod is rossz. Kórosan alacsony a d vitamin szinted. A letrox adag nagyon kicsi. Mensmentist keresd fel mielőbb.
2015. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp Mensmentis. Minden forintot megér!!!
2015. okt. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A tsh azért lett magas megint, mert emelni kellett volna a gyógyszereden. Tényleg jó orvost keress, mert semmi nem jó nálad.
2015. okt. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csoda hogy ilyen eredmenyekkel egyaltalam teherbe estel :-( Nekem a pajzsmirigyem tokeletes, az IR-em is csak harmad olyan rossz volt kb mint neked, de attol nekem mar se mensim, se peteeresem nem volt :-( Valoban Mensmentis, en is ott kezdtem lassan 3,5 eve, es most mar a harmadik babankat varom (az elso meg az IR kiderulese elott szuletett, es az IR sajnos az utana valo merhetetlen zabalas kovetkezteben alalkult ki) Azt is javaslom, hogy a dietat mar most kezd el, meg a sportot, mert nekem a varakozas idoszaka alatt, amig eljutottam hozzajuk, mar ez is eleg volt, es spontan visszaallt a ciklusom. Most a 3.Baba elott mar gyogyszert se szedtem ;-)
2015. okt. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a gyors infót :)


Igen fura, hogy terhes lettem, bár akkor épp diétáztam másfél hónapja tényleg full egészségesen...nyilván segített, no meg szerencsére nincsenek ciklus és peteérés problémáim :) Legalább ennyi... az is fura, hogy ilyen eredmények mellett a ciklusom rendben van O.o


Nem vagyok zabálós és tényleg nem eszem sokat, bár aláírom, hogy nagyon összevissza eszek, nincs rendszer és persze nem vetem meg az egészségtelen ételeket sem :S De most muszáj lesz, és szerencsére az egészséges ételeket is szeretem, így nem lesz túlzottan nehéz a váltás. Remélem helyreállok annyira, hogy jövőre sikerüljön babóca.


Köszönöm az ajánlásokat, és igen az MM-ről már hallottam és más is javasolta, így kérek egy időpontot. Addig is felkeresem a háziorvosomat, hogy ilyenek lettek az eredményeim legalább a Letroxomat írja fel és emelünk adagot, no meg a D vitamint is felírhatná bár tudom azt külön is lehet szedni, de nem tudom mennyit kellene :S


Még egy kérdés így hirtelen, elég, ha endokrinológushoz megyek ezekkel az eredményekkel és magamtól diétázok, vagy érdemes elmenni egy dietetikushoz is? ( bár szerintem nem egy agysebészet tudni, hogyan kell egészségesen táplálkozni főleg manapság mikor mindent megtalál az ember az interneten)


Még egyszer köszönöm és nektek is jó egészséget kívánok.

2015. okt. 31. 09:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek az alapok: [link]


Jó videók a témában: https://www.youtube.com/channel/UCpS-H45BqmayEVTh5iTQghg

2015. okt. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm kedves utolsó :) Bár PCOS nálam nincs, de ahogy nézem egy hajóban evezek ezzel a dologgal. Meg gondolom, ha hagyom elfajulni PCOS is kialakulhat... :S Na hát köszönöm remélem hamar mindenhova eljutok és sikerül javulnom :)
2015. okt. 31. 10:53
 8/10 anonim ***** válasza:
A pcos oka az inzulinrezisztencia. Az, hogy épp cisztákat nem találtak uh-on, sajnos csak egy dolog. Ezek jönnek-mennek. A probléma rosszul van elnevezve egy tünete alapján, de sajnos ez nem ennyire egyszerű dolog. De majd a MensMentis-ben elmondják, nagyon korrektül tájékoztatnak. Ott amúgy van dietetikai tanácsadás is.
2015. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
így már értem. köszi akkor meglátjuk mi lesz.
2015. okt. 31. 11:08
 10/10 Manka68 ***** válasza:
Én is az MM-et javaslom. Nem csak az endodokit, hanem a diétás tanácsadásukat is. Tényleg sok minden van a neten, de sajnos sokszor félreinformálják az ember lányát. Az MM-ben pedig személyre szabják neked a diétát. :-)
2015. nov. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!