Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehet bármit tenni petevezető...

Lehet bármit tenni petevezető elzáródás ellen? Mármint lehet orvosolni?

Figyelt kérdés
Pcos-em van és ma volt hsg vizsgálat és a bal oldali el van záródva és closty-val pont ott szokott peteérésem lenni. Mármint csak baloldalon. Úgy lehangolt. Mondjuk így már nem kérdés miért nem jött össze clostyval sem.
2016. jún. 16. 18:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, fel lehet tárni az elzáródást a legtöbb esetben, persze ez orvosi megítélés kérdése, elzáródástól függ. Megjegyezném, hogy PCOS esetén a Closty utolsó utáni helyen van. A hármas kezelésről hallottál, tartod? (ez az elzáródástól független, csak épp, ha visszaáll a ciklus, a másik oldalon is lehet peteérés és ovuláció, és akkor megúszhatsz egy műtétet)
2016. jún. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Manka68 ***** válasza:
Az átjárhatósági vizsgálat alatt, ha tudják, meg is nyitják az elzáródott petevezetőt. Ha nem sikerül, és mindig azon az oldalon van peteérés (akár hónapokig, évekig is lehet mindig ugyanazon az oldalon) akkor sajnos marad a lombik. Persze az esély megvan, hogy vált a szervezet, de csak remélni lehet és figyelni.
2016. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem. köszi a válaszokat. Igen hallottam a hármas kezelésről. Most megyek vissza endo dokihoz és kibeszéljük, de még csak most nézték az IR-t és még nincs időm visszamenni a dokihoz.
2016. jún. 16. 18:33
 4/14 anonim ***** válasza:

Ugyanez a problémám nekem is. Nekünk egyből inszeminációt javasoltak, de sajnos egyik sem sikerült. Aztán jöttek a lombikok- eddig 2- szintén sikertelenül. A PCO miatt mindig sok petesejtem lesz, de rossz minőségűek, ezért alacsony a megtermékenyülési arány. Eddig mindig volt mit beültetni, de 10 fölötti petesejtszámmal sem maradt fagyasztásra soha embriónk.

Mi már 6 éve várunk a babánkra, szerintem keress fel egy meddőségi központot, hogy tudjanak segíteni.

2016. jún. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Meddőségi központhoz kellett az átjárhatósági. Mi is megyünk inszeminációra ezután. Ugye az már nem ilyen rossz mint az átjárhatósági, mert nekem az nagyon fájt és még csak nem is a kontrasztanyag feszített, hanem a méhszájamat szadizták meg. kül ilyen kor mi vérzik?
2016. jún. 16. 19:10
 6/14 anonim ***** válasza:

Az inszem egyáltalán nem fáj, nem is lehet érezni. Olyan, mintegy sima vizsgálat. Matatnak és egyszer csak szólnak, hogy kész. Utána ott fekszel még fél órát letakarva, majd mehetsz is.

Nekem laparoszkópos átjárhatóságim volt így én aludtam közben... Vérezhet a méhszáj, nyakcsatorna. Ilyenkor kicsit megsérül a nyálkahártya. Pár nap és elmúlik.

2016. jún. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2016. jún. 16. 20:26
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem mindkét oldalon el van záródva. Laparoszkópiás műtéttel próbálták megnyitni, de nem sikerült. 2 lombikon vagyok túl, egyik sem sikerült. Viszont spontán terhes lettem a 2. lombik utáni hónapban. Most vagyok 12 hetes. Soha ne add fel.
2016. jún. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, tettél érte valamit, tudod mi segíthetett vagy teljesen véletlen? A múlt hónapban diagnosztizálták nálam ugyanezt laparoszkópiás műtéten, most az 1 .lombik előtt állunk..
2016. jún. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag a második lombiknál a petesejtek leszívásánál, a sok tűszúrástól "arrébb ment" a petefészkem. Kialakult egy nyúlvány a petevezeték és a petefészek között. A lombikos orvosom ezt mondta, bár nincs rá bizonyíték.
2016. jún. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!