Ivott valaki cickafark és palástfű teát, és nem hogy segített volna hanem a ciklusai még hosszabbak lettek?

Figyelt kérdés

Ez az első ciklus, hogy elkezdtem inni, ma vagyok az 53. napomon. Eddig kb 26-36 naposak voltak. Azért kezdtem el inni mert a középidőbe csak 13-15mm-es volt a pepesejtem, gondoltam ez segít meg rendbe hozza a ciklusom, január 26 napos, február 28, március 31, április 30, május 36, június 36, július 36 napos ciklus.

Főleg olyanokat olvastam h segített vagy semmi hatása nem volt a teáknak.

Jövőhét elején megyek orvoshoz, hogy adjon valamit h végre megjöjjön mert már éve óta próbálkozunk a bábával.



2016. szept. 8. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Én év elején próbálkoztam, mert nekem 31-40 napos voltak a ciklikusaim.

Január közepén jött meg, egyből elkezdtem inni a teát. Februárban megkaptam a rákszűrés eredményét, ami nem lett jó. Sokat idegeskedtem.


Most vagy a tea miatt, vagy a stressz miatt, de nekem 69 napra jött meg. Azóta nem próbálkoztam a teával.


Vitamint szedsz? Állítólag a barátcserje, E vitamin, és a méhpempő csodákra képes. Mi is babát szeretnénk :) Sajnos a rákszűrések miatt várni kell még fél évet, de már most elkezdtem szedni vitaminokat.

2016. szept. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cickafarkteának olvass itt utána, sokaknak elment a gyerek tőle, én is ittam, sajnos.
2016. szept. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első, és neked az első teás hónapodba volt peteérésed? Mert én azt gondoltam, hogy nem volt de a fertility program behúzta és állítólag ma vagyok a 10. DPO-n. Most már szinte 100% biztos vagyok hogy a tea miatt ilyen hosszú mivel az alaphőm az előző hónapokba 36,4 volt most meg 36,9... Meg ahogy megnéztem a görbém amíg ittam a teakat nagyon cikk cakkos volt a hőm, miután abbahagytam igaz fenn maradt 36,8 körül de csak 0,2 kilengések voltak.

Ma teszteltem sajna negatív lett viszont nagyon érzem a mensis tüneteket, derék fájás, fejfájás, görcsök és iszonyatosan feszült vagyok. Hétfőre kaptam időpontot az orvoshoz, jo lenne ha addigra megjönne :) a következő hónapba tuti nem folytatom a teát :D

Úgyhogy szerintem neked is ez végett lehetett hoszabb ciklusod :(

Miért kezted el inni?

2016. szept. 10. 19:48
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves második! Te miért kezted el inni? Ugye te nem vetéltél el tőle?

Nekem az előző hónapba volt 2 pozi tesztem 14.15. DPO-n viszont utána negatív és a 20.DPO meg is jött. Orvos szerint spontán vetélés de nem mondta 100%. Persze abba a hónapba nem ittam még a teát viszont pont ezért kezdtem el inni mert úgy gondoltam talán a megtapadással van a gond.

Még van egy mensi időm és ha addig se jön össze akkor gyógyszeres kezelést fogok kapni. Gondolom valami petesejt növelő vagy mégnyálkahártya vastagító hormonok.

2016. szept. 10. 19:52
 5/7 anonim ***** válasza:

2015 év decemberében megbeszéltük a párommal ( már a férjem), hogy 2016-ben elkezdjük a babaprojektet.

Évekkel ezelőtt voltak problémáim a hormonjaimmal, túl magas volt a prolaktin ( valószínűleg a stressz miatt). A menstruációm rendszertelen volt. Akkor volt 31-40 nap között.


Ezért a januári menstruáció után úgy döntöttem, hogy elkezdem inni a teát, mert végül is nem árthat :D

Beállítja a ciklusom, a méhnyálkahártyát kellő vastagságúra vastagítja, könnyebben megtapad az embrió. Sok babás oldalon olvastam, hogy a teáktól első hónapban megfogant a baba. :)


Január végén kaptam meg a rákszűrés eredményét, amit hidegvízként ért. ( P3 CIN I.három magas rizikófaktorú HPV-vel , ami azóta sem változott)

Két kapcsolatom volt eddig. Az első után elmentem egy teljeskörű kivizsgálásra, ami nem mutatott ki semmit. A férjemnek rajtam kívül nem volt kapcsolata, szóval biztos, hogy én hoztam az előző kapcsolatból.


Mondanom se kell, teljesen kiborultam. Vagy a stressz miatt, vagy a teák miatt, de 2016.01.08 után csak 2016.03.17-én jött meg a menstruációm.


Azóta a ciklusom nem állt be. ( 33-32-31-32-39 napra jött meg)


Valószínűleg nem volt peteérésem sem. A sors fintora, hogy a teák után lettek cisztáim :(


2016 januárjában a ciklusom 9. napján a méhnyálkahártyám 7 mm volt, és volt 12 mm tüszőm.


Júliusban a ciklusom 13. napján méhnyálkahártyám 9 mm volt. Bal oldali petefészek PCO szerkezetű.


Röviden ennyi az én történetem.

Júliusban volt az esküvőnk, lehet a sok idegesség miatt lettek cisztáim, nem tudom. Most le vagyunk tiltva a babaprojektről, majd ha javulni fog a citológia, akkor kezdhetjük.


Minden esete a teát nem ajánlom senkinek.


Mióta próbálkoztok babával?

Tudom, hogy a lehető legsnasszosabb tanács, de próbálj meg nem idegeskedni. A stressz árthat a legtöbbet. Próbálj lazítani, mozogni, és egészségesen érkezni.

Mielőbbi babát kívánok! :)

2016. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amiről jókat olvastam, de még nem próbáltam:

MÉHPEMPŐ: A megvastagodott méhfal a megtapadást segíti, a jobb minőségű és nagyobb számú sperma, pedig a megtermékenyülést támogatja. Érdemes a pár mindként tagjának a méhpempőt elkezdeni fogyasztani akár már a babatervezés előtt fél évvel is.


E-vitamin: Holnap veszek a gyógyszertárban, és január végén-október elején úgy is megyek nőgyógyászhoz, beszámolók majd a fejleményekről. Hány mm lett a méhnyálkahártya?


Nekem a nőgyógyászom még a D-vitamin ajánlotta a teherbeeséshez, és a folsavat. Amit azóta is szedek :) Ártani, nem árt. ( remélem :D )

2016. szept. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor nem egyszerű a te dolgod se, nem értem miért ilyen az élet, hogy aki annyira vágyna rá az nem kapja meg a babát. Valakik meg egymás után szülik ha kell ha nem. Az én környezetembe is van egy csaj akinek PCO van. Sokat kínlódik vele sajnos.

Mi 2 éve próbálkozunk. Első évbe nem foglalkoztam vele, gondoltuk majd jön ha akar. Tavaly szeptemberbe mentem el először orvoshoz h csak nem jön. Akkor adott még 3 hónapot h próbálkozzunk még. Januárba pedig elkezdődtek a vizsgálatok nálam meg a férjemnél is. Mindenkinek minden rendbe volt. Júniusba volt átjárhatóságim meg laparom, ott se találtak semmit, az orvos annyit fűzött hozzá h lehet össze volt tapadva előtte a petevezeték de az átjárhatóságival felszabadult de ezt nem tudja megmondani mert nem tudja milyen volt előtte. Azt mondta várjak meg 3 menstruációt és utána menjek vissza és akkor jöhet a gyógyszeres kezelés és ha az se akkor lombik.

Na de!!!

Ma volt 8-ra időpontom orvoshoz, gondoltam tesztelek egyet azért mielőtt elkezdek bármilyen gyógyszert szedni h már végre megjöjjön. És láss csodát halvány pozi lett :) :) :) orvos megultrahangozott de nem mondta 100%-ra de nagy az esély a terhességre. Még csak a 12. DPO-n vagyok. Azt mondta h szombaton teszteljek és ha erősödik akkor hívjam fel és menjek be jövőhéten is. Hozzáteszem nagyon rendes orvosom van, le a kalappal előtte. Viszont ha megjön akkor is telefonáljak rá mert ugye az utolsó mensi előtt is volt 2 pozi tesztem majd negatív és meg is jött. Ugyh most várakozni kell. De talán jó hír az h a tünetek is stimmelnek, a méhem meg a húgyhójagom olyan mintha ráültek volna. Kicsi görcsök, enyhe mellérzékenység és kevés barnás folyás... Tuti nem bírom ki h csak szombaton teszteljek :)

Úgyhogy van remény a hosszú ciklusba is meg a magas átlaghő se probléma :)

Nagyon remélem h neked is mielőbb teljesül az álmod :) soha ne add fel :) és csakis pozitívan szabad hozzá állni főleg a rossz eredményeiddel kapcsolatba :) már most érezd egészségesnek magad!!!

2016. szept. 12. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!