Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nem működik a jobb petefészkem?

Nem működik a jobb petefészkem?

Figyelt kérdés

Eddig minden figyelt hónapban, a stimuláltakban is csak a bal oldalon volt domináns tüszőm, a jobbon soha. (Anovuláció miatt stimulálnak)

Szoktam érezni stimulálás alatt ott is a szurkát, mégsem volt ott soha nagy tüsző. Az orvosnak szerintem még nem tűnt fel. Milyen vizsgálat van, ami ezt kideríthetné?

Másfél éve próbálkozunk, az első inszemre készülünk.


2016. okt. 11. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Soha nem voltam még ilyen problémával orvosnál, de nekem minden ovukor a bal oldalon szúr, sokszor elviselhetetlenül. Életemben egyszer éreztem a jobb oldalamon, abban a hónapban fogant meg a fiam, sok várakozás után. Szóval szerintem nem feltétlen állt le a működése, csak a másik akar dolgozni. Biztosat persze csak a doki mondhat, csak tudd, én pl így jártam.
2016. okt. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Manka68 ***** válasza:
A petefészkeink nem felváltva dolgoznak, van hogy hónapokig, évekig csak az egyik, aztán a másik, de nem lehet előre megmondani, melyikben fog érni a tüsző. Hogy mi alapján dől el, mikor melyik lesz soron, azt egyelőre még a dokik sem tudják. Emiatt nem kell aggódnod, hacsak nincs elzáródva valamelyik petevezető.
2016. okt. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor van még remény, hogy a jobb is dolgozik egyszer. :) Mondjuk, amíg minden ciklusban próbálkozik a bal, addig nem is érdekel, mit csinál a jobb. :)

A petevezetékeim tökéletesen átjárhatóak - szerencsére.

2016. okt. 12. 22:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Légy óvatos, mert ha úgy stimulálnak, hogy közben nem megfelelő a hormonális háttér, vagy a stressztől és nem megfelelő életmódtól ki van merülve a szervezeted, akkor a sok stimulálásnak az lehet a vége, hogy hamarabb kimerülnek a petefészkeid. A jobbal lehet, hogy ez történt. Anti-müllerian hormondt néztek? Mielőtt belevágtok a mesterséges kezelésekbe, ajánlom neked a Női igazságok című könyvet. Nekem nagyon megváltoztatta a nézeteim sokmindenről, most próbálom követni az abban leírtakat. Magyarországon sajnos megfosztják a nőket a természetes lehetőségektől, az orvosok nem is tájékoztatnak róluk. Fejlettebb országokban pedig elismert és bevett módszerek, amelyek sok esetben (persze nem mindig) hatásosabbak és egyszerűbbek, mint a beavatkozások.
2016. okt. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

27 éves vagyok, nem fenyeget a kimerülés veszélye. :) Amúgy meg tudjuk, mi a baj, megfelelő háttérrel kapom a clostilt, nem cukorka gyanánt.

Egyébként csak azoknak, akik esetleg hasonló kérdésre keresik a választ: ebben a ciklusban végre a jobb növesztett tüszőt, így igaza lett az egyik válaszadónak: ez is működik, csak eddig pihent. :D Reméljük, ő lesz a befutó.

2016. okt. 19. 16:13
 6/8 anonim ***** válasza:
27 évesen még valóban korai lenne a patefészek-kimerülés, bár sajnos ma már ilyen is egyre gyakrabban fordul elő. De ha ilyen fiatal vagy, akkor miért stimuláltatod magad? Hiszen lenne időd természetes módszerekkel rendbe tenni a peteérésed... Lehet, hogy neked, meg a babában is jobb lenne úgy belevágni a terhességbe, hogy stabil a háttér, nem a mesterséges hormonoknak vagytok kiszolgáltatva. Persze csak tippelgetek, mert nem ismerem a helyzeted. Megkérdezhetem, mi az a "megfelelő háttér" ami miatt ezt választottad?
2016. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Anovulációval kapcsolatos infertilitás, PCOS, IR, 43 kg súlyfelesleg. Ez volt márciusban a megállapítás. Azóta leadtam 27 kg-t, teljes életmódot váltottam (120 g ch-s IR diéta, napi sport), vitaminokat/táplálékkiegészítőket szedek (D3, E, C vitamin, Magnézium, Szelén, Barátcserje, Myo-inositol), sikerült a 31-34 napos vagy néha hosszabb ciklusaimból rövidebbet csinálni. Viszont a peteérésnek kellett egy kis löket még, így szükség volt clostilbegytre. A 2x1-re még nem reagáltam megfelelően (16 mm-ig nőtt, majd összement a tüsző), a 3x1-el már sikerült repeszthető tüszőt produkálnom, a múltkori ciklusban, meg a mostaniban. Férjem korábbi alacsony spermaszáma miatt is indokolt volt, hogy most inszemináció következzen, mi is ezt akartuk. (Ma kiderült, hogy 12 millióból 22 millió lett a spermaszáma a vitaminkúra hatására.)

Miért nem várok éveket, úgyis ráérek alapon? Csak. Mert szerintem nem érek rá, és mert gyereket akarunk. Mindenki maga döntse el, mit tesz meg érte. Én tettem érte, és ha clostillal (meg a kísérő gyógyszerekkel) van esély a közeljövőben arra, amire nélküle még hosszú évek kemény diétája után, akkor minek várnék? Attól még tartom az új életmódomat, az IR és a PCOS nem múlik el, meg jobban is érzem magam az egyre formásabb testemben. Ha a szervezetem már készen áll a babára, úgyis sikerülni fog.

2016. okt. 20. 19:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg aztán láttam elég sok olyan nőt, aki a húszas évei végén azzal álltatta magát, majd ő rendbe teszi természetes úton a szervezetét, úgyis ráér, majd 35 évesen jutott el oda, hogy hoppá, elb*sztam X évet, a bajaim helyett/mellé jöttek más problémák, de baba még mindig nincs.
2016. okt. 20. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!