Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meddig lehet szedni a clostilb...

Meddig lehet szedni a clostilbegyt? Reszletek alul

Figyelt kérdés

Sziasztok, masfel eve probalkozunk. Nem volt rendszeres peteérésem. Jelenleg a 4. Honapja szedek clostyt van ovuláciom de nagyon gyenge volt igy masodik honapja kapok plusba 5 ampulla meriofert kid 75 E injekciot. Ennek koszonhetoen mult honapban 24 mm es tuszom 11mm mehnyalkahartyam es 80 mmol/L es lett a 21.napi progi vervetelem szoval minden jo volt de nem estem teherbe. Ez a honap a 4.doboz closty es a 2. 5 ampullas kezeles. Nem tudom ebben a honapban me lesz de arra lennek kivancsi aki hasonlo cipoben jar...hany honapig lehet ezt a nagy hormon kezelest jatszani ? Mikor van az a pont amikor menjek neki egy inszemnek vagy lombiknak ? Bizom az orvosomban de erre a kerdere annyit mondott majd januarban megbeszeljuk addig varjunk hogy alakul ez a honap !

Ahogy telnek a honapok ugy erzem esnek el az eselyeim...:(



#hormon #injekció #Clotilbegy
2016. dec. 7. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én 9 ciklusban szedtem a clostit. Mondjuk egy idő után nem sok haszna volt.
2016. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A papírja szerint egyszerre 3 hónapnál tovább nem jó folytatni a kezelést. De ezt a dokinak kell eldönteni személy szerint a te esetedre vetítve. Nekem volt egymás után 4 Clostis hónapom, nem lett baba, ovu se sikerült mindegyikben. Utána volt egy laparos műtétem, csak ezután vállaltam a szuris stimut. Rögtön műtét után terhes lettem ikrekkel, de félidő után elvesztettük őket. Utána még mindig akadozott a peteérés, kaptam megint Clostit, az első hónapban terhes lettem, lassan egy éves lesz a kisfiam.


Én IR-es, pajzsmirigy alulműködéses vagyok egyébként.


Szóval azt akarom kihozni belőle, hogy attól, vannak sikertelen Clostis hónapok, még nem feltétlenül kell inszem, pláne lombik, ha ki lehet csiholni azt a peteérést. Nekem a szuris stimunál a dokim már akart beíratni inszemre, mondtam, hogy inkább még otthon próbálkoznánk, mivel több tüsző lett, egyből ikrek lettek. (Talán sajnos, ha egy baba van, lehet másképp alakul a terhesség, de ez már sosem fog kiderülni.)


Akinek magától van peteérése, annak se jön feltétlenül pár hónap alatt a baba, sőt, az a ritkább.

2016. dec. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem ez (volt) az 5. Closty-s hónapom. Az első három után tartottam 2 ciklus szünetet. A meddőségis orvosom szerint a legújabb kutatások szerinht akár 9 hónapig is lehet szedni, mondjuk én nem hiszek abban, hogy lenne értelme, ha addig nem segített,
2016. dec. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyhuzamban 4 ciklusban szedtem,majd 3 szünet után az első closti+utro ciklusban terhes lettem.

(összesen 11 ciklusban szedtem és harmadszor vagyok terhes)

2016. dec. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) tudom nem csak nekem nehéz... de mindig erőt adnak a saját történetek.
2016. dec. 8. 09:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Van peteérésem a kezeléstől elvileg a párommal minden oké megvizsgálták... már csak várok hogy úgy álljanak a csillagok is vagy nem tudom...
2016. dec. 8. 09:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"akár 9 hónapig is lehet szedni, mondjuk én nem hiszek abban, hogy lenne értelme, ha addig nem segített"


Nem világos, hogy miért gondolod ezt. Mi az, hogy nem segített? A Closty egy dolgot tud csinálni, peteérést, nem pedig babát. Ha csinált peteérést, akkor igenis segített. Ha van peteérés és jókor van együtt a pár, akkor van egy ciklusban 15-20% esély a teherbeesésre. Tökmindegy, hogy magától lett a peteérés, vagy gyógyszerrel. Attól nem lesz több esély, hogy gyógyszerrel lett az ovuláció, nem is értem, miért kellene max. három hónap alatt teherbe esni vele. Ez olyan, mintha egy önállóan ovuláló nőt inszeminációra, meg lombikra küldenének egyből, ha nem esik három hónap alatt teherbe. Akinek van peteérése, annak miért mondják, hogy teljesen normális, ha egy-másfél év próbálkozás kell a babához? A stimuláltaknak meg egyből teherbe kell esni, különben jaj, nem használt a gyógyszer? Ugyan már!

2016. dec. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7es teljesen egyetértek!

(nekem több ciklusom volt amikor nem csinált peteérést)


#4

2016. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Manka68 ***** válasza:
100%

Azért a végtelenségig nem kéne folytatni a kezelést. Mondjuk rendes kivizsgálás nélkül szerintem el sem kéne kezdeni. Lehet hogy a closti csinál peteérést minden ciklusban, de a babához ez nem elég. Sok más dolognak is rendben kéne lenni hogy sikerüljön. Az inszemtől nem értem miért félnek olyan sokan, legtöbbször ahhoz is clostival stimulálnak, a különbség annyi, hogy nem bízzák a véletlenre a továbbiakat : tüszőrepesztő a megfelelő időben, és a tuti időpontban a helyére juttatott sperma, majd progeszteron pótlás.

Amit érdemes lenne egy closti kúra előtt megcsináltatni : átjárhatósági, hormonlabor, pajzsmirigy hormonok, terheléses cukor+ inzulin vérvétel, és spermavizsgálat. Amíg ezek nincsenek meg, addig nem érdemes folytatni szerintem ezt a kezelést, de nem érdemes inszemre, lombikra sem menni. Ha a dokid továbbra is forszírozza, akkor csak a zsebét akarja tömni. :-(

2016. dec. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végül megjött .. újra kaptam mindent... de nostanában egyre tobbet faj a fejem. Most kellene megjonnie pont karacsonykor ez a honap gyorsan eltelt a keszulodessel... egyaltalan nem erzem ugy magam mint akinek 6 nap mulva megjonne se cicko dagadas se pattanasok se hasfajas... viszint baromi faradt vagyok tegnap ota ! Engem a tunetek nem izgatnak... viszont ahogy irtatok is hogy nem minden honapban hat a kezeles. A multhonapban ovu utan 80 as volt a progi szinten nost ovu utan csak 36... eleg gyenge szam
2016. dec. 19. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!