Bognár Mónika9 kérdése:

Paranoid férfi skizofrén párommal gyermekvállalás tudnivalói?

Figyelt kérdés

Szervusztok!

Férfi Párommal babát szeretnénk egy év múlva.De ő elég erős gyógyszereket szed(leponex és abilify,sertralin).

Nagyon aggódok, mert azt mondta az orvosa, hogy változtatni kell a gyógyszereken.Mi van akkor, ha nem válik be és a páromnak árt.Vagy a babának, vagy mindkettőnek.Mit tegyünk? Mi a jó?

Nagyon szeretnénk már gyereket. Sikerülhet -e egyáltalán? Remélem igen.

Üdvözlök Mindenkit!


2016. dec. 22. 21:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon kérlek ne vállaljatok gyereket.

Önző döntés lenne, mert ti átélnétek a szülőséget de a gyereketek biztosan sérülne ilyen környezetben akaratotok ellenére is.

2016. dec. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem meg keressetek fel egy genetikus szakembert és egy hozzáértő pszichiátert, hogy tisztán lássátok, mi hogyan öröklődik és hogy tudjátok felnevelni egészségesen a gyereket. Ne amatőrök válaszaira alapozzátok életetek legfontosabb döntését!

Itt a válaszolók mindegyike félne veletek egy szobában maradni. Komolyan tőlük kérsz tanácsot?!

2016. dec. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,az utolsó választ.Ez mindennél többet ér.ám.Pszichiátere van a páromnak.Igaz, lehet,hogy nem kellene gyereket vállalnunk ilyen múlttal.Majd megmondja a Jóisten.Köszönöm.......
2016. dec. 24. 12:32
 14/16 A kérdező kommentje:

Jól van! Ma derült ki, hogy babát várok.még nem biztos, csak tesztet csináltam.......

A páromnak még nem szóltam.Majd, ha elmegyek a nőgyógyászomhoz.Úgy félek! De megoldom, megoldjuk ám!

Köszönök mindent!

2016. dec. 24. 23:28
 15/16 anonim ***** válasza:
49%

12-es vagyok. Először is gratulálok :), másodszor viszont az a véleményem, hogy a genetikus véleményét semmiképp ne hagyjátok figyelmen kívül, minél hamarabb keressétek fel, hogy mire lehet számítani.


Azért azt még hadd mondjam el, hogy jelenleg 45%-ban hasznos az a válaszom, amiben azt tanácsolom, hogy NE orvosi diplomával NEM rendelkező emberek adjanak tanácsot, hanem olyanok, akiknek ez a szakterületük.

Nos... sokat elmond a szellemi sötétségüről az, hogy a maguk véleményét többre tartják, mint egy szakértőjét.

Lövésük nincs arról, hogy milyen problémáitok vannak, az előítéleteikre, a félelmeikre és a bulvárcikkekből szerzett "tudásukra" alapozva vállalják annak lehetőségét, hogy rossz tanácsot adnak, te meg leszel (bocsánat a kifejezésért) olyan hülye, hogy bedőlsz nekik.

Bevallom, én sem ismerem a betegséteteket, mert nem ez a szakmám. De nem is csinálok úgy, mintha értenék a dologhoz...

2016. dec. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Monika! A felelős gyerekvállalás első lépcsóje az, hogy megfeleló körülményeket biztosítunk a babának.

A ti esetetekben ez rentgeteg szakorvosi vizsgálatot( pszichiáter, genetikus, stb) is jelentett volna.

Te annyira vetted a fáradtságot, hogy mikor sejtetted, hogy teherbe estél, akkor a GyK-ra kiírtál egy kérdést.

Nem a jóisten ejtett teherbe, hanem a párod. A ti felelősségetek, hogy a leheto legjobb élete legyen a gyereketeknek. Drogosoknak, idiótáknak is születik gyereke, nyilván nem a jóisten meg a gondviselés küldi nekik.

Ilyenbe ne is kapaszkodj.

Holnap elsó dolgod legyen felvenni a kapcsolatot az orvosaitokkal, ( nem elsősorban nőgyógyász) és felelósen felkészülni a gyerekvállalásra!

2016. dec. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!