Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Méhtükrözés és laparoszkópiás...

Méhtükrözés és laparoszkópiás beavatkozás?

Figyelt kérdés
Januar vegen probaljak laparoszkopias mutettel megnyitni az elzarodott petevezetoimet illetve lesz méhtükrözés is, a 2 beavatkozas egy altatassal. Volt ilyen itt valakinek? Mennyi ido a labadozas, mit erzett, mire szamithatok? Ellegge felek...

2017. jan. 3. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt lapar műtét, méh- és hastükrözéssel, átjárharósági vizsgálattal. Utóbbi nálam rendben volt, viszont talált a dokim egy kis endometriózist, amit leszedett.


A lábadozás gyakorlatilag semmi, semmilyen különösebb utólagos fájdalommal nem járt a műtét,csak pár napig pecsételtem utána. Clexannal kellett szúrni magamat utána, az se nagy dolog. Először kicsit ijesztő, de nem fáj, meg semmi. A műtét után a legkellemetlenebb a hetekig tartó puffadás ezt más ismerősöm is megerősítette, akinek ilyenje volt.


Abszolút ne félj a beavatkozástól, tényleg semmiség!😊 Ja, és én következő ciklusban teherbe is estem, szóval igazán megérte.


Bátorság!

2017. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Istenem, ennek de orulok, amit irtal! Meg sosem voltam korhazban, nem altattak stb. Meg annyit arulj el kerlek, hogy a mehtukrozesnek van vmi elokeszulete meg ebren, ami fajhat? Vagy mindent akkor csinalnak, mikor mar alszom? Olvastam olyat is, hogy volt akinek beontest adtak elotte. SOTE ll-n lesz a mutet! Nagyon koszonom! ❤
2017. jan. 3. 19:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Engem Szegeden műtöttek, nem volt semmiféle beöntés! Semmi fájdalmas nem történik veled ébren! Én addig izgultam, amíg a betegfelvételkor megkaptam a Frontint, nagyon jó cucc, utána sálálá, csináljátok velem, amit akartok érzésed van,nagyon vicces!😁 Olyanból csomagolhattak volna haza is!😁😁 Na de vicces kívül, tényleg ne izgulj, nem fog fájni semmi. Az utólagos puffadáson állítólag segít az Espumisan, én nem használtam, de lehet jobban jártam volna vele.😊


#1 voltam

2017. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt laparom, diagnosztikus és operatív méhtükrözésem.

A lapar után csak a bent rekedt gáz feszítése kellemetlen, amit a válladban érzel majd leginkább, mert ott reked meg. Ha mozogsz, sétálsz, akkor hamarabb elmúlik 2-3 nap alatt. Fájni nem fájt különösebben. Nekem csak próbálták megnyitni az elzáródást, de sajnos nem sikerült.

A méhtükrözések előtt nekem nem volt semmilyen előkészítés. Két fél méhem volt egy fejlődési rendellenesség miatt, ezt korrigálták. Amikor csak körül néztek, akkor 3-4 napig véreztem utána, amikor nagyobb műtét volt, akkor 2,5 hétig. Különösebb fájdalommal egyik sem járt, max. menses-szerű görcsölgetéssel.

Én is féltem tőle, de nem kell!

2017. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy nekem a lapar előtt volt hashajtás meg beöntés is előző este és aznap reggel.
2017. jan. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazan koszonom, Lányok! Most azt érzem, hogy minden félelmem elszállt!
2017. jan. 3. 19:42
 7/9 Manka68 ***** válasza:
100%
Én is ugyanazokat tapasztaltam, mint az előttem szólók. A különbség nálam annyi volt, hogy beöntés helyett nekem előtte pár hétig diétáznom kellett, minden napra elő volt írva, mit és mennyit ehetek. Műtét után minél hamarabb felkelsz és sétálgatni kezdesz, annál hamarabb múlik el a puffadás. :-)
2017. jan. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszonom, Manka 😊

Szerintetek ha szerdan mutenek, hetfon vajon mar dolgozhatok? (nem fizikai munka)

2017. jan. 4. 08:53
 9/9 Manka68 ***** válasza:
100%
Azért szerintem várd meg, míg kiszedik a varratokat. Bár tulajdonképpen csak egy-egy öltés, de azért kényelmetlen amíg ki nem kapják. Ha jól emlékszem, nekem 5 nappal a műtét után vették ki, és másnap már mentem dolgozni.
2017. jan. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!