Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szült már valaki 100 kiló...

Brygike22 kérdése:

Szült már valaki 100 kiló felett, minden probléma nélkül? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem egy egészséges dolog, tisztában vagyok a lehetséges problémákkal, csak tapasztalatokat szeretnék hallani! Köszi nektek.

2018. szept. 10. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Én úgy tudom, hogy a legnagyobb baba is kb max 7 kg volt, de már az is nagyon problémás volt. 100kg-os hogy jönne ki egyáltalán???
2018. szept. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Első válaszoló te most ezt komolyan gondolod? Nem egyértelmű hogy a saját súlyára gondolt??


Egyébként sajnos nem tudok ebben nagyon segíteni,ahogy halottam ugye valamennyivel több a kockázat koraszülésre, császárra stb..de ettől független szerintem egy nagyobb súllyal küzdő kismama is világra tud hozni egy egészséges babát. Na és ugye neki mégjobban oda kell figyelni hogy a 9 hónap alatt ne hízzon,meg gondolon diétát is javasolnának.

2018. szept. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Egyik ismerősöm jóval 100 kg felett van. Sürgősségi császárral szült, mert a 36-ik héten toxémiás lett. Úgy bevizesedett, hogy a 44-es férfi papucs nem ment fel a lábára. A baba 5,5 kg-val született. Állítólag egészséges.

Azóta is lenézi a a család azokat a nőket, akik csak 3 kg körüli babákat hoznak a világra, mert bezzeg az ő lányuk milyen kis egészséges, stram gyerek.

2018. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

100 kg es 100kg kozt is van am kulonbseg

En sportoltam szoval jo nagy hatam van meg magas vagyok stb.

89 kgal szultem. (emellett 42es meret vagyok) azert az nem egy xxl... Szerintem ha igyekszel a terhesseg alatt nem hizni, mozogsz amennyit lehet (seta) legalabbis, ha lehet mozogni, akkor normalisan ki tudod hordani a babad. Lehet befigyel egy terhessegi cukor de az a 40kilosoknal is lehet.

2018. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Én kb 104 voltam mindkettőnél. Jártam kismama tornára, nem hagytam el magam. 3,5 és 4,4 kilósak voltak a gyerekeim, kb 3 nyomásra kint voltak. Semmi baj nem volt, pedig mindenki igyekezett halálra remiszteni...
2018. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

101 kgval estem teherbe, első 13 hétben fogytam 6 kgt, pedig nem voltam rosszul. Azóta visszajött 4, szóval lassan újra 100 leszek. Tény, hogy végig diétázom a terhességet.

Eddig semmi problémám, egy kimondott könnyű terhességem van. Remélem a szülés is ilyen lesz. Egyébként magas vagyok és 42-44 a ruhaméretem. Természetes szülésre készülünk, nem lettem cukros és a baba is teljesen normális sőt talán picit kisebb méretű.

36 hkm

2018. szept. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Első fiamat 101, a másodikat 107 kg-mal szültem. Nyilván nem egészséges eleve ekkora túlsúly, szóval ha teheted fogyjál amennyit tudsz teherbe esés előtt.

De nekem mindkét terhességem probléma mentesen zajlott, 40+0-ra és 39+5-re születettek a fiaim, az eredményeim végig tökéletesek voltak, mindkettőt természetes úton szültem.

Szóval nem azt akarom mondani, hogy jól van ez így és nincs kockázata, hanem azt, hogy ettől függetlenül még lehet minden teljesen rendben.

2018. szept. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
103 kg voltam amikor terhes lettem,106 kilóval mentem szülni. Teljesen problémamentes volt a terhességem, cukros se lettem, odafigyeltem mit eszek,illetve sok folyadék. A kisfiam 3300g-al született, nem volt óriás bébi. Szülés után 2,5 hónappal most 94 kg vagyok. Annyi hogy nekem indítani kellett 41 héten mert ha a kisfiamon múlik karácsonyig is bent marad :) Aztán végül császár lett mert rosszul illeszkedett a feje.
2018. szept. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Sógornőm két gyereket szült így. Mindkettővel hatalmas inzulin-igényű diabétesze lett. A gyerekek egészségesek lettek.
2018. szept. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
A terhességi diabétesz nincs összefüggésben a testsúllyal. A toxemia sem.
2018. szept. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!