Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tanácstalan vagyok,tudtok...

Tanácstalan vagyok,tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma voltam először orvosnál,6hetes vagyok nem akartam még el menni ilyen korán, de sajnos 2napig még sárgás volt a folyásom, aztán tegnap már zöld így ma reggel sürgősen kértem egy időpontot. Az orvos nem vizsgált meg mivel hogy mi pici a baba, így felírt nekem egy canesten hüvely tablettát, viszont olvastam hogy első 12hétben nem ajánlott és inkább gombásodásra kell. Viszont a sárgás,zöldes folyásról is olvastam és az valami nemi úton terjedő fertőzés lehet. Most az lenne a kérdésem hogy akkor nem lessz ettől a kúptól baja a babának és el fog múlni tőlle ez a fertőzés mert ez nem biztos hogy gomba. Tapasztalatokra lennék kiváncsi volt e már valaki hasonló helyzetbe?

2020. szept. 1. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Az orvosod már csak tudja, hogy mit miért ír fel. Itt mi úgysem tudjuk mi a bajod, milyen tapasztalatokat vársz akkor?
2020. szept. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Olyan tapasztalatokra lennék kiváncsi mint ahogy le írtam esetleg ha tudnál olvasni hogy volt e már valaki hasonló helyzetben! Ha nem tudsz segíteni ne válaszolj,köszi a semmit viszlát!🙂
2020. szept. 1. 22:48
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Én másik orvoshoz mennék. Olyan nincs,hogy nem vizsgál meg,mert pici a baba. Ha bakteriális fertőzésed van, azt ki kell kezelni. Én a helyedben keresnék egy magándokit,aki a héten fogad. + úgy rémlik,hogy a Lactofeel hüvelygél használható terhesség alatt, de keress rá. Bakteriális vaginózisra való és jó termék,csak drága.
2020. szept. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3: amit orvos írt fel azt ne használja, de amit te (idegen, laikus) tanácsolsz azt igen? De abban egyet értek, hogy keressen fel egy másik orvost is.


Azért annyiban igaza van az 1es válaszolónak, hogy ezt azért az orvos jobban tudja, mint mi. Nekem is volt fertőzésem terhesség alatt többször is. Hüvely tablettát is kellett használnom, de nem ilyen korai terhességnél, hanem a 12. hét után. Nekem akkor azt mondta a dokim, hogy nagyobb eséllyel lesz a fertőzéstől baja a magzatnak, mint a tablettától.

2020. szept. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És te mit szedtél ez ellen az első harmadba
2020. szept. 2. 06:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Helyi hatású készítmények kis mértékben kerülnek csak a véráramba, nem jutnak el az embriohoz.

A betegtájékoztatóba akkor is belekerül ez a szöveg ha nincs elég információ ahhoz hogy biztonságosnak ítéljék.

Sztem használd a hüvely tablettát, és ha nem szűnnek a panaszok menj vissza!

Kérdésedre válaszolva: én is 20 hetes után szedtem huvelykupot, és nagyon aggódtam. Sőt egyszer antibiotikumot is kellett szednem, de makk egészséges a fiam. :)

2020. szept. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy mért nem vizsgált meg. Engem 6 hetesen simán megvizsgált. Nem voltak ilyen panaszaim. Engem a sok feher folyás zavart. Azt helyre rakta a Prevalyl kúp simán. Lehet jó a Cannesten. Csak orvos.
2020. szept. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Két hét múlva kell vissza mennem 15.-dikén még 5napig kell használnom a hüvely tablettát és ha nem javul mondani fogom neki írjon másikat vizsgáljon meg vegye le a rák szűrést! És szerintetek az nem baj hogy még most csak a petezsákot látták semmi mást szikhólyagot sem. Papíromra azt írták 14mm szabályos petezsák van
2020. szept. 2. 22:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy baj lenne, az uh géptől is függ korai terhességnel h mennyit látnak, meg a fogantatás idopontjatol függ a magzati méret. Remélem javul az állapotod minden jot
2020. szept. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!