Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha az első trimeszterben nem...

Ha az első trimeszterben nem volt Toxoplasma vizsgálatom, akkor a másodikban már felesleges megcsináltatni?

Figyelt kérdés
2021. júl. 20. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sosem felesleges, bàr neekem sosem volt 2 terhesség alatt vizsgálva.
2021. júl. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 flora08 ***** válasza:
100%
Nem felesleges, ha szeretnéd, megcsináltathatod a második trimeszterben is.
2021. júl. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha negatív, akkor többször is elvégzik.
2021. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szegeden, a terhesgondozás során az első trimszterben nem is nézik, viszont a 12. hét betöltése után igen, meg még egyszer a terhesség alatt. Semmiképpen sem felesleges, mert ha jól tudom, a terhesség alatt is elkaphatod.
2021. júl. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem sajnos azt mondta a háziorvosom, hogy mivel nem köteleő, így nem írja ki...

2021. júl. 26. 07:55
 6/6 flora08 ***** válasza:

Mit jelent, hogy nem írja ki? 😳 Nekem a kiskönyv egy oldalát kellett kitöltetnem a háziorvossal, ami beutalóként működik az összes laborvizsgálatra. A toxplasma szűrés nálunk amúgy is fizetős, a Synlab csinálja.


Kétszer voltam eddig vérvételen a terhesgondozóban, mindig megkérdezték, toxoplasma szűrést szeretnék-e (mert valóban nem kötelező). Ha kértem, vettek vért, majd a mintát elküldték a Synlab-nak. Én pedig itthonról elutaltam az árát. (Eredetileg nekem kellett volna átvinnem a mintát, de a járvány miatt változtatták meg, és a kórház juttatja el nekik.)


Ha szeretnél csináltatni, magánban bármikor lehet, csak drága. Vagy átestél már a fertőzésen korábban? Mert akkor valóban nem kell. (Az enyém negatív, nem estem még át, ezért azt írja a leleten, hogy 4-6 hetente kéne ismételni.)

2021. júl. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!