Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 26-31.hét között kimaradt...

26-31.hét között kimaradt orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés
Jelenleg 26 hetes terhes vagyok, legközelebb a 31.héten tervezek elmenni a harmadik kötelező ultrahangra a kórházba. Gondot jelent szerintetek, ha ennyi hét kimarad a magán orvosi vizsgálat nélkül? Nincsen semmilyen panaszom jelenleg.

2021. szept. 28. 10:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

10: fertőzési kockázata van, ellenben tanulmányokban nem sikerült kimutatni, hogy van bármi előnye pl a méhszáj elégtelenség (vagy az általad említett méhszáj nyílás) megelőzésében. Vagyis hiába turkálnak a nőkben, nincs semmi haszna. Márpedig az orvostudomány alaptétele, hogy nem nyúlkálunk testnyílásokba, nem szúrunk be semmit, ha nincs haszna.


Amúgy az hogy a férjed mit és hova dug, illetve az orvos, az két külön dolog. Egy egészségügyi intézmény falain belül jóval neccesebb fertőzéseket lehet összeszedni, mint otthon a hálóban, jó esetben a párod már megszokott saját flórájától. De szíved joga, a legalacsonyabb csecsemőhalandóságú nyugati országokban a méhnyak piszkálása nem része a vizsgálatoknak, kizárólag opcionális a szülést megelőző pár hétben.

2021. szept. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Fontos tudnod,hogy nincs kötelező vizsgálat, egy sem. Teljesen felesleges ennyiszer zaklatni szegény babát. Ha nincs panaszos, még így is gyakran mész.
2021. szept. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
*panaszod
2021. szept. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

11-es!


Koszi a valaszt. Igen, en erre nem is gondoltam. Teljesen mas szemszogbol kozelitettem meg az egeszet.

Viszont amint irtam, engem megnyugtat,hogy tudom. Persze, akar vizsgalat utan fel nappal is kinyilhat,de azert nekem jobb,hogy tudom abban a pillanatban nincs ilyen problema.



Jol mondod, sajnos nalam az egesz csalad peches ilyen dolgokban. Hoztunk mar haza husevo bakteriumot is maganklinikarol..



Hirtelen meg egy gondolat eszembe jutott,hogy ebben is igazad van,amit a vegen irtal. Ferjem csodalkozott is,hogy itt mennyi fele vizsgalat van, mert naluk ennek a negyede sem letezik.



Megegyszer koszi a valaszt. :)

2021. szept. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A manuális vizsgálat - ahogy már írtak -, baromira elavult. Egyrészt többet árt, mint használ (éppen a fertőzések miatt), emellett tök szubjektív és nem ad megfelelő információt, ugyanis a belső méhszáj nyílása zárt külső méhszáj mellett egyáltalán nem észllehető, de a hosszúság megítélése is totál szubjektív. Újabb evidenciákon alapuló protokollok szerint 20 hetes UH vizsgálattal együtt szükséges a méhszáj ULTRAHANGOS mérése, ezzel szűrhető ki a kockázati csoport. A követés pedig szintén UH-val történik, nem felesleges nyúlkálással.

Nem értem, hogy miért az nyugtat meg valakit, hogy havonta beletúrnak a méhszájába....

2021. szept. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, abszolút én is azt gondolom, hogy természetesen fontos, hogy ellenőrizzék a baba és a kismama állapotát is, ezért is járok magán orvoshoz pluszban. Viszont kicsit gyakorinak gondolom, hogy havonta akár kétszer is ,,megpiszkáljon". Mert amúgy ilyenkor ultrahangot nem szokott végezni, csak ha kérem. A terhesség vége felé pedig alapból gyakrabban kell majd járnom a kórháza a vizsgálatokra. Ezért is gondoltam, hogy az orvosi látogatásokra elkölthető pénzt, inkább a babára fordítanám..
2021. szept. 29. 14:10
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyébként kevés dolog működik normálisan Magyarországon, de speciel a terhesgondozásunk kifejezetten részletes és alapos. Nyugatabbra tőlünk kb orvos sem látja a terhest szülésig és van össz-vissz 2 uh.
2021. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!