Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyibe kerül nektek a magán...

Mennyibe kerül nektek a magán terhesgondozás? Nem tudok dönteni, hova járjak...

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hova járják terhesgondozásra...


1. Verzió:

4 hetente kellene magán orvoshoz járni, 1 alkalom 30 ezer forintba kerül. Ebbe nincsen benne a genetikai ultrahang és a laborok.

Összességében úgy számolom, hogy kb 360-400 ezer forint lenne a magán orvos + a genetikai ultrahangok (90 ezer) + magán labor (kb 70) = 490 a laborok nélkül és 560 a magán laborral.

Végül úgy is ügyeletben szülnék, az EU törvény miatt . A magán orvos viszont abban a kórházban dolgozik, ahova korzetileg tartozom. Így lenne esély, hogy talalkozunk a szulesen.


2. Verzió:

Láttam, hogy a az egyik magánkórházban 249 ezer forintért van várandósgondozás Csomag, amiben benne van a nőgyógyászati vizsgálat, laborok és a genetikai ultrahang. Számolok rejtett költségeket is, így kb 300 ezer lenne szerintem a végösszeg.

Ebben az esetben vagy ügyeletben szülnék a körzeti kórházban vagy a magán dokinál a magán kórházban (ez az ártól függ). ez a doki viszont nem dolgozik korzetis kórházban, ha ügyeletben szülnék, akkor vele tuti nem találkoznék.



3. Verzió

Mindent sztkban csinálok tb alapon. Kicsit lutri a várakozási idő és a kedvesség, de mégiscsak sok pénzről beszélünk. Az sztks orvosok nem vezetnek szülést a körzeti kórházban.


Mit gondoltok? Ha magánba jártok, akkor mennyi az annyi?



2022. márc. 26. 06:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
A magán kórházas szülés az alaphangon 1 millió, úgy veszem ki, hogy azért nektek nem lenyegtelen hova rakjátok a pénzt,így én azt az opciot választanám, hogy a 12. és 18.hetit magánban oldanám meg, a többit sztk alapon, szülni meg ugye már csak ügyeletesnél lehet úgyis mint írtad.
2022. márc. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Sztk.Ha minden probléma mentes akkor felesleges pénzkidobás a magán doki,magánlabor stb.Kivéve ha van pénz a magán kórházban szülésre,mert az esetleg megérheti,bár én akkor is inkább a gyerekre költeném a pénzt,és kibírnám a pár napos állami kórházat.Más a helyzet,ha esetleg valami gond merül fel a terhesség alatt.
2022. márc. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Van egy 1 éves kisfiam, akinek meg kellene oldani a felügyeletet, ameddig orvosnál vagyok.


Részben azért hajlok a magán felé, mert kiszámíthatóbb a Vizsgálatok ideje, és talán nincs várakozási idő. Gyorsabban mennek a dolgok :)

2022. márc. 26. 07:12
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én magánban szültem - Maternity- de a terhesgobdozast nem ott csináltam, mert drágának találtam. Csak a genetikai UH-kat csináltam magánban.

Igaz, hogy nekem nem volt probléma a terhesség alatt.

Annyit kert csak az orvosom, hogy a 37.héttől hetente látni akar, és akkor CTG is volt, így egy-egy ilyen alkalom 25000 volt.

Ebből kettő volt, utána megszületett a baba.

2022. márc. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólást! :)


4: mostanság szültél a maternityben? :)

Elégedett voltál velük?

2022. márc. 26. 07:24
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos a baba.

Minden tökéletes volt.

Több pénzt is megért volna, pedig a 950.000 fájt azért….

2022. márc. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt mondta, hogy azt a pénzt miért nem költöm a babára.

Én meg úgy voltam vele, hogy ezt a pénzt magamra költöm. Ugyanis ez életem egyik legfontosabb eseménye, legfontosabb emléke, nem mindegy tehát milyennek élem meg.

2022. márc. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem lehet ezt vegyesen is csinálni.


A 12 hetes ultrahangra magánba mentem. A labort, vérvételt és ilyesmiket sima államiban, nem is értem, ezért miért akarna bárki külön fizetni.


A 18.hetes UH-ra államiba mentem, aztán 24.hetesen elmentem babamozira magánba egy ismeretlen jó dokihoz, akkor ugye meg is néztek mindent, nem csak nekem mutatták a babát.


32. Hetesen megint államiba mentem UH-ra. Egyébként nem jártak havonta ultrahangra, szerintem nincs értelme, az ember csak stresszeli magát minden alkalom előtt, rendben van-e a baba, pedig amúgy általában rendben van, ha nincs, azon úgyse segít egy UH.

2022. márc. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Az én dokimnál 24.000ft a terhesgondozás.

Csak mert ő havonta vár, egyáltalán nem muszáj havonta menni, ez nem előírás. Ők így próbálják összeszedni a kieső hálapénzt. Ezért van hozzá időpont még este 10-re is.

Az meg Murphy, hogy ha elmész “csak úgy” a havi terhes gondozásra, akkor 100%, hogy pont másnap fog történni valami ami indokolni is fogja a megjelenést.

Én pl pont a 12 hetes genetika másnapján kezdtem vérezni, így az előző napi 30.000 ft után mehettem vissza a saját dokimhoz otthagyni még 24.000-et. (Szerencsére minden rendben volt).


A laborok szerintem simán jól állami alapon is, ha van rendes laborja a helyi sztk-nak, nálunk persze nincs, 3 körös futam lett volna, ezért én inkább elmentem magánba, voltam annyira szarul reggelente, hogy nem vágytam egy külön megjelenéses regisztrációra aztán meg két egymást követő napi éhomi vérvételre.


Nekem szülni a tritonnal van szerződésem és halkan megsúgom, hogy minden korlátozás ellenére náluk lehet orvost választani ;)

2022. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Magán kórházba jóhogy lehet utolsó,ezt senki nem is vitatta.
2022. márc. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!