Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szerintetek terhességi cukorbe...

Szerintetek terhességi cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

8 hetes terhes vagyok.

Kíváncsiságból megmértem a cukromat:


Ehgyomor 4.5

Kakaós kalács után 30 perccel: 8.6

Kakaós kalács után 1 órával: 6.3


A 8.6-os érték magas? Szerintetek diétázzak?



2022. ápr. 5. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Az otthoni cukormérő van h többet mutat!

Ez nem értékelhető és egyébkén

0,60,120perces értékeket néznek általában.

Nyilván a cukros szénhidrát bizonytalan mennyiség azért megdobja a cukrot!

2022. ápr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Mikor én voltam terheléses cukorvizsgálaton, akkor először ujjbegyből megnézték az értéket. 5,1 volt. Utána vénából levették a vért. Az eredmény 4,4 lett. (Éhgyomri mindkettő.)Egyébként 30 perccel kalácsevés után szerintem nem érdemes nézegetni. 1 órával, és 2 órával később szokták nézni.
2022. ápr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen normális az 1 órás értéked is már, a 2 órás meg még alacsonyabb lenne. Fél órás a kutyát nem érdekli, az is természetes, hogy felmegy étkezés után azonnal.
2022. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Igazából azért bizonytalanodtam el, mert azt mondta az egyik gdm-es barátnőm, hogy minden körülmények között 7 alatt kéne lennie a cukornak. És most ez a 8.6-os érték megijesztett.
2022. ápr. 5. 10:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy az 1 órásnak kell 7 alatt lennie, a 2 órásnak pedig hasonló értéken kell lennie, mint az éhgyomrinak. Ha bizonytalan vagy, akkor kérdezd meg az orvosod!
2022. ápr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Hülyeséget beszél a barátnőd…
2022. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Itt Pécsett a 1,5 órás cukornak kell 7 alatt lennie. Az itteni kismamák mind eszerint vannak kezelve. Ne aggódj. Akkor nem menne 7 fölé, ha csak vizet vennél magadhoz.
2022. ápr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Hivatalosan, a magyar elvek szerint tényleg mindig 7 alatt kéne lennie. Azért az 1 órásat méretik, mert kb. akkor a legmagasabb egy gdm-diétának megfelelő étkezés után. Valójában teljesen normális, ha ennyire fölé megy, semmi bajotok nem lesz. Nem írtad, milyen mérő, de azok is csalhatnak ennyit. Plusz koraterhes vagy még, később azért is alacsonyabb lesz a cukor, mert a baba besegít (és éppen ezért baj neki, ha magas).


Mindenesetre ha a helyedben lennék, továbbra is mérném heti 4-5 alkalommal, direkt a "neccesebb" ételek után 45 perccel. Ha minden héten a mérések fele 8 fölötti, pedig jó a mérő, akkor kevésbé fogyasztanék ilyeneket (kevesebbet és felszívódást lassító étellel). Ha így is 8 fölé megy, beszélnék az orvossal.

2022. ápr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Mindenképp jelezd az orvosnak minél hamarabb.
2022. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!