Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha magánba megyek el terhesség...

Ha magánba megyek el terhességmegállapításra?

Figyelt kérdés

Akkor utána el kell mennem az sztk-ba is ugyanezért?

Eddig sosem jártam magánorvoshoz, de most volt 2 vetélésem 1 éven belül, így ha legközelebb pozití lesz a teszt, szeretném, ha egy orvos végigkísérné a várandósságomat. Magánba szeretnék elmenni majd az első uh-ra is. Ha ott megállapítja az élő terhességet, attól még el kell mennem az sztk-ba is, vagy majd csak elég lesz a 12 hetes genetikai uhra?

Aki magánrendelésre jár gondozásra, az mennyit jár a magánra, és mennyit jár kötelezően sztk-s vizsgálatra.

Remélem érthető a kérdés, bocsi.



2022. ápr. 8. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell külön


Ha magánhoz jársz a végéig,akkor sztk-ba egyáltalán nem kell.

2022. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen a genetikait meg eldöntöd,hogy magánba csináltatod egy genetikussal (érdemesebb,legalább a 12.hetit) vagy sztk (ami szerintem egy nulka)
2022. ápr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Nem kell elmenni az sztk-ba is emiatt, csak nem árt figyelni, hogy a magándoki tájékoztasson normálisan.

Nem egyszer találkoztam olyannal, hogy 12 hetesen se rizikóbesorolás, se kiskönyv, se első trimeszteri laborok, se semmi, mert a magánorvos azon kívül, hogy adott egy fotót, még csak leletet sem írt:D


Plusz a magándoki nem tud állami laborba beutalót adni. Szóval vagy kifizeted a labort, vagy elmész a háziorvoshoz, aki odaadja a beutalókat.

2022. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egész terhességem alatt akkor voltam először állami intézményben, mikor beindult a szülés. Nem kell sztk-ba menned, ha nem akarsz. 4-5 hetente jártam, de pl mikor genetikai uh volt (másik orvos csinálta), akkor az orvosom nem ragaszkodott ahhoz, hogy ő is lásson. Így például a 27. hét után 36 hetesen voltam legközelebb a sajátomnál (31 hetesen volt uh).
2022. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell sztk-ba menned, elég a magándoki. A 3as meg sok hülyeséget írt, dehogyisnem tud állami laborba beutalót írni, amennyiben van állami kórházban is munkahelye az adott orvosnak. Én így voltam mind a 4 kötelező vérvételen a Honvéd-Máv kórházban, egyébként pedig minden vizsgálatot a Honvédos magándokimnál csináltattam. A kiskönyvhöz pedig semmi köze a dokinak, azt a védőnőtől fogod kapni. Nekem a rizikóbesorolást is ő töltötte ki.
2022. ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Egyre kevesebb az olyan orvos, akinek állami kórházban is van rendelése. Hivatalosan az ilyen átjárkálást egyébként januártól megtiltották, de mindegy, tudjuk, hogy a szabályok betartása itthon nem divat. De ha dolgozik is kórházban, jellemzően nem ugyanazzal a programmal dolgozik a magánrendelésen, így max úgy tud beutalót adni a laborba, ha elmész a kórházba hozzá, és ott ad. Nem pedig a magánrendelésen az állami laborba. De persze elhiszem, hogy a te orvosod ilyen kivételes, de azért nem ez az általános.

2. Nyilván a kiskönyvet a védőnő adja, csak ha valaki először terhes, akkor sok esetben halvány lila fogalma nincs róla, hogy mikor hova kellene mennie. Szóval speciel a példámban említett terhes azt se tudta merre van arccal, mert a doki egy szóval nem mondott neki semmit arról, hogy mondjuk fel kellene keresni a területileg illetékes védőnőt, vagy a háziorvosát a beutalókért.

3. A rizikóbesorolást az orvos dolga lenne kitölteni.

2022. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Van már egy kislányom, úgyhogy az “állami” várandósgondozást ismerem.

Nem volt gondom vele egyébként, csak a vetélések miatt érezném magam jobban biztonságban most, ha lenne valaki, aki figyel ránk.

Akihez járni szeretnék, ő dolgozik kórházban, heti két este rendel magánban.

2022. ápr. 9. 07:29
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Mondjuk nem értem, hogy a vetélés miatt miért jobb a magánorvos. Mert hogy a két vetélés után elmész kivizsgáltatni magad magán úton, az esetleg érthető. De ha már terhes vagy, akkor mit tud veled másképp csinálni, mint az sztk? Az, hogy 2 hetente megnézi uh-n, hogy él-e a terhesség, nem véd meg a vetéléstől.
2022. ápr. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Például bízom abban, hogy ha pozitív lesz a tesztem, akkor néz majd egy progeszteron szintet, és ha alacsony, akkor időben elkezdhetem a progeszteron pótlást, nem csak rángatja majd a vállát mosolyogva,mint a többiek a kórházban, hogy “ja vérzik és volt már egy vetélése, hát nem baj, előfordul”. Meg ilyesmi.

De igen, arra is gondoltam h már a kontrollra is hozzá megyek el a magánrendelésére 3 hét múlva (most hétfőn volt a műszeres befejezésem). Aztán akkor megbeszélem vele, hogy mit javasol kivizsgálni, és akkor ha sikerül újból teherbe esni, akkor folytatom nála a gondozást. Így gondoltam, csak arra voltam itt kíváncsi, hogy ezesetben kell-e majd a kórházba is vizsgálatokra járnom, vagy elég lesz a magán.

2022. ápr. 9. 14:09
 10/12 anonim ***** válasza:
28%
Progeszteron szintet magánba se kér senki, csak rutinszerűen felírja a pótlást.
2022. ápr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!