Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A 9 hónap alatt hogyan oldottá...

A 9 hónap alatt hogyan oldottátok meg, hogy munka mellett mentetek vizsgálatokra? Minden alkalommal szabadságot vettetek ki, vagy mit mondtatok a vezetőtöknek, hogy mindig elengedjen aznap?

Figyelt kérdés
Ez lesz az első terhességem, nem tudok semmit erről. A főnökömnek még egy darabig nem szeretnék szólni, várnék még ezzel néhány hetet.
2022. máj. 9. 17:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Első alkalommal 9-re kaptam időpontot, és délután 2-kor végeztem. Mindezt úgy, hogy behívott a doki (utolsónak, de előtte még megebédelt, csak arra vártam 1 órát, hogy visszaérjen), aztán kaptam egy pecsétet. Nem vizsgált meg, a kérdéseimre nem volt ideje. Akkor eldöntöttem, hogy bár ellene vagyok, de magándoki. Ő meg este rendelt.

A védőnő elég jól tartotta az időpontokat, laborba meg talán összesen 3-szor kellett menni, szóval igen, szabi és csúszó. Egyébként kötelesek elengedni vizsgálatokra.

2022. máj. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vizsgálatra szabit vettem ki.

Mikor a doki megállapította, hogy valoban élő terhesség, onnan közöltem 7 hetesen.


A további vizsgálatokra munkaidő alatt mentem el.


Elméletileg a munkáltatónak a terhesgondozás idejére kötelessége elengedni, és azt nem dolgoztathatja le.

2022. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Terhesgondozásra magánba jártam, a doki munkaidő után rendel, így könnyen megoldottam. A kötelező ultrahangokra mindig akkor kértem időpontot, mikor az aktuálissal végeztem, így tudtam aznapra szabadnapot intézni.
2022. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyászhoz magánba jártam, háziorvoshoz talán 1x kellett menni, ott a délutáni rendelésre mentem, védőnőhöz az utolsó időpontot kértem mindig, az 3 óra volt, aznap bementem 1 órával előbb dolgozni és csúsztattam, a főnök sosem csinált ügyet belőle, amíg összességében megvoltak az óráim, vérvételeket ugye munkaidő (8 óra) előtt el lehetett intézni, egyedül az első genetikai UH-ra kértem szabit, mert nap közepére kaptam időpontot, NST-k idején meg már táppénzen voltam.
2022. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég rugalmas a munkaidőm, általában úgy van vele a főnököm, hogy mindegy mit csinálok, csak legyen meg a munkám. A terhesség megállapításnál és az első vérvételnél így gyakorlatilag leléptem/késtem valami kamu indokkal. Aztán a főnökömnek elmondtam. Védőnő látni akart havonta. Kedden és csütörtökön dolgozik 9-12 között. Köszi... Dokihoz magánba jártam, de ő is úgy tudott időpontot adni, ahogy. Nem nagyon lehet nála válogatni, örültem, hogy kapok időpontot akkorra, amikorra kell, nem hogy még este legyen, vagy munkaidőben. Nyilván legtöbben munkaidő után akarnak menni hozzá. Ha úgy volt, akkor már jeleztem a főnökömnek, hogy dokihoz megyek. A vérvételekre is. Összességében nem volt olyan sok munkaidőt érintő alkalom, hogy kiboruljanak rajta.
2022. máj. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

Eddig hogyan szoktál éves rákszűrésre menni? Fogorvoshoz éves ellenőrzésre?


Pont ugyanúgy tudsz elmenni terhesség megállapításra is.


Szóltam hogy orvoshoz kell mennem, vagy késni fogok mert laborba kell mennem és aznap tovább maradtam benn dolgozni. Senki nem firtatta mi bajom lehet.


Amikor elvetéltem akkor mondtam meg a főnökömnek mi volt, mert kiírattam magam pár nap betegszabadságra és akkor már rákérdeztek mi a baj, én meg nem akartam kamuzni, tudtam, hogy jobban járok az őszinteséggel.

2022. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló, nem ismered a munkahelyemet, nem tudsz arról semmit, hogy mi hogyan kapunk beosztást, ezért ezt a hangnemet mellőzd kérlek.

Amiket felsoroltál, azok már előre tervezett vizsgálatok, az ilyenekre mindig úgy kértem időpontot, hogy még nem volt meg a beosztásom, így előre tudtam jelezni, hogy aznapra szabadnapot kérnék, vagy ha másképp nem ment, szabit kértem. Nálunk sokkal nehezebb már meglévő beosztással szabit kivenni.

2022. máj. 10. 09:25
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Itt is előre tudsz majd tervezni. Ha az elmaradt menzesz után tesztelsz, akkor 4-5 hetesen tudod, hogy várandós vagy. Elég 3-4 hét múlva terhesség megállapításra menni, majd újabb 3-4 hét múlva genetikai uh és vérvétel. Szóval azért pár hetet mindig lehet előre látni és ahogy más is írta, gondozásra kötelesek is elengedni.
2022. máj. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden vizsgálatot lehet előre tervezni. Kötelező ultrahangok 12, 18, 30 hetesen vannak (van 36 hetes is, de nálunk az csak akkor kell, ha indokolt)

Pozitív teszt után kérsz időpontot a nőgyógyászhoz, 2-3 hét múlva érdemes menni, akkor van szívhang. Ha megállapította a terhességet, kérhetsz időpontot 12 hetes ultrahangra. (érdemes minél előbb, mert gyakran heteket kell várni) aztán minden ultrahangon helyben kérsz időpontot a következőre.

Védőnőhöz is a terhesség megállapítása után kérsz időpontot, nálunk ő adja a kiskönyvet, 4-5 hetente kellett mennem, de hallottam olyat is, aki csak trimeszterenként egyszer hívta be a kismamáit. Mindenhol kapsz időpontot a következő vizsgálatra, így lehet előre tervezni.

2022. máj. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én az első vizsgálatot megoldottam, aztán amikor ott felsorolták, hogy cirka 1 hónapon belül hány helyre kell elmennem, úgy döntöttem, hogy inkább elmondom a főnökömnek, hogy mi a helyzet. Várni szerettem volna, de nem akartam se hazudozni, hogy mikor hova megyek, se pedig a világ szabadságát elhasználni már a legelső trimeszterben.
2022. jún. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!