Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha bekerülök előbb a kórház...

Ha bekerülök előbb a kórház nőgyógyászati részlegébe,akkor hogy kell rendeznem a havi táppénzem?

Figyelt kérdés
Minden hónapban le kell adnom ugye,de viszont ha bekerülnek akár csak egy teljes egész hónapra akkor mi abban az esetben a dolgom,mert a kórházból akkor nincs kijárás,max séta a kórház udvarán,étkezés a kórház büfénél,vagy esetleg hétvégi eltáv vissza menéssel amit ott engednek.Ilyenkor ki hogy rendezte a táppénzét vagy mi a tudni való ezzel kapcsolatban?Mert semmi ismeretem nincs ezen a téren.Aki megválaszolja annak nagyon megköszönöm.
2022. máj. 10. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Szia. A zárójelentéssel együtt a bent töltöt időre adtak ki egy igazolást 9-es kóddal. Ilyenkor nem két hetente adnak mint a háziorvos hanem a végén kapod meg az egész időszakra amig bent vagy. Utána azt fogod tudni leadni a munkáltatónak.
2022. máj. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ha hosszú a várható benn tartózkodási idő, akkor lehet kérni 2 hetente is, de kérni kell, maguktól nem fogják adni. Te nyilván nem tudod bevinni a munkahelyedre, valakit megkérsz és beviszi. 1 voltam
2022. máj. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát ha terhesen bent tartanak ilyen hosszú időre nem hinném hogy hétvégékre hazamehetsz. Gondolom már táppénzen vagy akkor aznap mikor bekerülsz korházba fel kell hívni a házi orvost. Ha pedig kijössz a korházból megkapod a korház által kiállított táppénzes papírt, majd ismét felhívod a háziorvost hogy vegyen vissza táppénzre… (legalábbis nekem így kellet ) ha nagyon hosszú időre kerülnél korházba akkor fel kell hívnod a munkahelyed hogy esetleg milyen opciók vannak ha feladod postán vagy elküldöd e-mailben vagy beviszi a férjed anyukád szomszéd néni. Vagy szimplán vársz, ha nem nélkülözhetetlen a pénz akkor többet is leadhatsz egyben én a végén korházba is, voltam vizesedtem is ezért már nem tudtam úgy menni túl is hordtam a babát így az utolsó 2 hónapot egyben adtam le, és egybe kiutalták.
2022. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy hogy viszed be a munkahelyedre a táppénzes papírt? Feladod postán.
2022. máj. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem világos a kérdés. 😅


Az nem tiszta, hogy hogyan juttatod el a keresőképtelenségről az igazolást a munkáltatónak, vagy ha tovább bent vagy, mint 1 hónap, akkor hogyan tudod megoldani, hogy havonta mégis kapj pénzt?


Nálunk úgy volt mindig, hogy lefotózva/beszkennelve e-mail-ben elküldték a tp igazolást, majd személyesen behozták/küldték valamikor... (Illetve mikor én voltam kismama, akkor én is így csinaltam).


A tp 2 hetente kapod, de a kórházban szerintem ezt jelezni kellene. (Ugye a nőgyógyász/háziorvos 2 hétre adja, a kórházban meg a zárókor kapnád).

2022. máj. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Engem a kórházba vettek eredetileg is táppénzre és még nincs ilyenről szó csak egy felvetés .
2022. máj. 10. 21:45
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem sok időm van hátra szóval talán nem is kell ilyen miatt aggódnom,esetleg abban az esetben a társam bejön átadom neki aztán ő feladja nekem azt még megtudom oldani.De most még egyszer ,mert nem világos az egész.Aki egyedül álló hogyan is oldja meg ha a kórházban nincsen szabadon használható internet nem értem az egészet.Röviden,tömören elmondanátok a lényeget még egyszer?Mert párommal is akármi történhet akkor mit csinálok?Mindenre kell gondolni.
2022. máj. 10. 21:57
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát de hogyan is tudná valaki a kórházi bennfekvés ideje alatt postán feladni akármit is ha a környékről tilos kimozdulni a ,vagy emailben küldözgetni ha csak otthon van net szolgáltatása?Abszurd az egész és nem is világos már megbocsássatok.
2022. máj. 10. 22:02
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Hát ne haragudj de ha valakinek nincsen párja anyja barátnője szomszéd nénije esetleg kollégája, aki tudná továbbítani, annyira nincs pénze hogy egy internet előfizetés legyen a telefonján legalább, vagy, ha ennyire egyedül van , a korhàzba kap enni inni akkor úgyis ráér a tp papír kifizetése.

Illetve ha valaki ennyire nem képes feltalálni magát és ilyen szar helyzetbe van(senki nincs körülötte) nem tudom minek vállal gyereket, később ennél sokkal nagyobb problémákat is meg kell oldani majd.

2022. máj. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én a szomszédaimmal még beszélő viszonyba se vagyok de egyik másik mév vissza köszönni sem hajlandó nekem akkor hogy is várhatnák tőlük akármit mégcsak telefonszámot sem cseréltem egyikkel sem mert minek ha ilyen ez a ház?Nem is nagyon szimpatikusak nekem Anyám nincs,a netet a telefonomra nem tudom megoldani mert 10 körűl van csak a táppénzem az arra sem elég hogy hónap végéig ki tartsak és még annak a felét is be kell adnom az általános kiadasokhoz mint tv,net rezsi stb .Oldjad meg abból a kevés összegből a telefonos netet,megnézném hogy csináltad.
2022. máj. 11. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!