Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnőm már a kielncedik...

A védőnőm már a kielncedik hétben ki akar jönni hozzám környezettanulmányra, ez teljesen szokványos?

Figyelt kérdés
Nekem elég furcsa, főleg, hogy sajnos a 12-ik hétig aztán bármi lehet. Ismerősömnél ugyanaz a város/rendelő, másik védőnő, pedig nem megy ki. Nem igazán értem.

2022. máj. 13. 11:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Mondhatod neki, hogy nyugodtan jöhet, de még semmit se szereztetek be a gyereknek.
2022. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kijott, ilyenkor még nem azt nézi vettél e már valamit (azt a 36 hét környékén fogja) hanem hogy alkalmas e a lakas/ház a gyereknevelesrem
2022. máj. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
A miénk 1x volt, miután hazaértünk a kórházból... Pont költöztünk, akkora kupi volt, hogy alig tudott bejönni, ráadásul oda jött, ahonnan éppen elköltözőben voltunk, szegény baba az első napokban babakocsiban meg összetolt fotelekben a babakocsi mózes részében aludt...
2022. máj. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
Igen, utána is jön, nekem annyira taszító ez a tolongas, tudom, ez a dolga de ha olyan gyökér mint az enyém akkor hiányzik a francnak.. Egyszer jött h nem putriba lakom e, egyszer jött hogy megvettem e mindent, aztán szülés után hogy megnezze a gyereket és azóta is hetente 1x kell menni méresre és ketnaponta felhív, rohadt idegesito. Egyszer kihagytam egy hetet hogy nem vittem a gyereket, már fenyegetozott a gyerekvedelemmel mert hogy kötelező és nem mentem el...
2022. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy jöhet, de mivel már volt vetélésem én a huszadik hétig semmi babairányú cselekményt nem fogok a lakásban végrehajtani :D

Főleg hogy szeretnénk elköltözni, mert iszonyú pici.


Csak nekem fura. Nem egóból, de jó munkahelyem, diplomám van, amit kérdezett is, csak nem gondolja tán, hogy se víz se fűtés?


Nem csodálkoznék ha másokhoz is kimennének ilyen korán, de így nekem fura.

2022. máj. 13. 11:18
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
(mellesleg videkre kellett utazunk váratlan esemény miatt, nem azért nem vittem mert lusta voltam, de ez se hatotta meg)
2022. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyáltalán nem volt előzetes környezettanulmányon. Amikor megszületett a baba, akkor jött el. És persze akkor is abszolút korrekt volt.
2022. máj. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

Azt nezi, hogy van e folyoviz, aram, futes. Ezt hivatalbol kotelezo nekik nezni, es lejelenteni.

Nem erdekli, hogy milyen diplomad meg munkahelyed van, attol meg lehetsz kattant, vagfy olyan, aki nomad eletet el.


Erdekessegkeppen, anno a 2000-res nepszamlalason nepszamlalo voltam, tobb szaz hazba mentem be. Megyei jogu varos kulterulete (nem Miskolc, hanem fejlett varos ), es volt ahol nem volt padlo (csak a homokos fold !) es volt ahol nem volt bent viz es furdoszoba sem, csak egy vodor a konyha sarkaban, azt hasznaltak wc-nek. Es nem ciganyok voltak, nem putri volt ...

2022. máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
76%

8-as, azért ha a kérdező normálisan felöltözve elment hozzá, és nem volt büdös sem, akkor feltételezheti, hogy az alapvető higiéniát a gyereknek is biztosítani tudja és akarja is. A védőnő nem csőszerelő, hogy a házban levő ivóvíz- és szennyvíz-vezetékeket vizsgálgassa.

Ahol gyanús a dolog (akár a cím alapján, akár az anyuka megjelenése alapján), oda menjen ki. De én azt látom, hogy a normális többség mellett van ez a cseszegetős kisebbség, aki élvezi, hogy b..ogathat terhes nőket és kisbabás anyukákat és gyermekvédelemmel fenyegetőzhet, amivel minden gyermekét szerető anyát stresszelni tud.

2022. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
86%
9: Erre nem lehet alapozni. Egy csomó normálisan öltözött, ápolt ember él putriban.
2022. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!