Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhességi cukrom lenne?

Terhességi cukrom lenne?

Figyelt kérdés

A kérdésem picit fura, de össze zavarodtam.


16. héten voltam előrehozott terhelésen ahol 7,8 lett a 120 perces értékem vagyis pont a határ. Azóta diétàzom és jókat mérek. Ma mentem elsőnek laborba éhgyomri vc+ reggeli után 90 perccel nézték a cukrom meg HgbA1C-t.


A leletem:

HgbA1c Ráta 4,7 % 4,0 - 6,1

HgbA1c IFCC 28,0 mmol/mol 20,0 - 43,0

Glükóz 0 perc 4,5 mmol/l 4,2 - 6,1 Valid

Glükóz, étkezés utáni 90 perc

3,1 mmol/l Valid


1 óránál mértem egyett újból akkor 5,3 volt. Gyanítom azért hipóztam, mert 5:30 kor keltem, de a reggelimet 7:11 kor kellett elfogyasztanom a laborban.


Ezek az értékek jók? (A 90 percesen kívül)


19 hetes kismama vagyok.



2022. máj. 30. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Méred magadnak étkezés után? Hogy ez a laboros érték mitől lett ennyi, jó kérdés, talán többet mozogtál? Nem a szokásos időben volt a reggeli? De ha magadnak is méred és jó szokott lenni, akkor úgyis az a fontos, nem az egyszeri alkalom.
2022. máj. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen főétkezések előtt és után is szoktam mérni azok is jók szoktak lenni. Nem mozogtam 1x által fel, mert mosdóba kellett mennem. A reggeli az megszokott időben volt általában 7-8 között már meg is reggelizem.
2022. máj. 30. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!