Kezzel tagitott?

Figyelt kérdés
40+4 hetes vagyok, ma vizsgaltak a meagzatvizet 2. alkalommal. Elsonel csak siman kezzel megvizsgaltak hogy nyitva van ea mehszaj, de most egy kicsit "turkalt" is az orvos, eleg kellemetlen volt. Utana mondta, hogy ne ilyedjek meg ha enyhe verzes lep fel. Szerintetek kezzel tagitott? De amiket okvasok azt irjak, hogy nagyon faj.

#kezzeltagitas
2022. jún. 8. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem tágított, amnioszkópiát csinált, hogy megnézze, milyen a magzatvíz. Mivel megpiszkálja a méhszájat, lehet utána vérzés, ezért mondta, hogy ne ijedj meg.
2022. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha kézzel tágított volna, akkor nem azt írnád hogy kellemetlen volt, hanem azt hogy veszettül fájt
2022. jún. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Bizony.. Engem kézzel tágított az orvosom 2 fájás között. Azt hittem letépem a karját, és azzal vágom agyon 😵🤦‍♀️
2022. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Lanyok, a kezzel tagitas nem azert van h nektek pokoli kinokat okozzon hanem h aztan a szules konnyebben menjen. Az egyetlen gond azzal van ha elobb nem ker beleegyezest.

Nekem kezzel tagitas miatt lett pl csaszar utan a 2. (es ennek kovetkezteben a 3. is) termeszetes szules. Az orvos felajanlotta, en belementem es megerte.

2022. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írják a tágítás konkrétan fáj, nem kellemetlen, hanem valódi fájdalom. Nehéz eltéveszteni.
2022. jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4#


Indítottak toxémia miatt. Hiába tágultam szépen és tágított a dokim is pluszba, hogy gyorsabban haladjunk, még is császár lett a vége.

2022. jún. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es nem arról szólt a kérdés, hogy jó-e vagy rossz-e a tágítás, hanem hogy ha lenn matat egy doki és kicsit kellemetlen az vajon kézzel tágítás-e.
2022. jún. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4# Én nem tudom megmondani, hogy orvosilag indokolt volt-e annyi és olyan mértékű kézzel tágítás, mint amit a szülésem 11 órája alatt kaptam. Soha nem is fog kiderülni, de én ettől függetlenül összehasonlíthatatlan fájdalomnak és durva erőszaknak éltem meg a szülést. Nekem traumatikus élmény maradt. 2 hete szültem és csak remélem, hogy az idő a helyére rakja, hogy a második gyerkőccel ne pánikrohamokkal menjek szülni. Ha 4-5 hét múlva is így érzek, én pl. szakember segítségét fogom kérni a feldolgozásban, mert konkrétan egy erőszakos szülesztésnek éreztem az egészet, a természetes szülés csodája helyett.

Próbálom azt nézni, hogy a végeredmény számít, de nem tudom kitörölni azt a 11 órát. (Ballonos indítás, burokrepesztés, oxi, kézzel tágítás többször zokogásig úgy, hogy ordítottam a fájdalomtól, gátmetszés és repedés, stb. és végig azt éreztem, hogy egy cafat kiszolgáltatott hús vagyok, akiből valahogy mielőbb ki kell erőszakolni azt a gyereket.) Szóval nemtudom. Nem hiszem, hogy ez a dolgok normális menete...

Hogy a kérdésre is válaszoljak: a kézzel tágítás iszonyatosan fáj, nem csupán kellemetlen.

2022. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#4 vagyok es egy szoval nem irtam h jo erzes v elveztem, sajnalom h tobben is igy eltetek meg es azt is ha nem sikerult, amire hivatott, de kihangsulyoztam h ez egy beleegyezeses dolog aminek a hianya elitelendo. Viszont napok ota tobb ilyen kerdest latok es szerettem volna tisztaba tenni hogy ami akkor tortenik orvosilag indokolt dolog, illetve akkor ott az orvos(od) indokoltnak latja es nem onkenyes fajdalomokozas ,ahogy egyre tobben jellemzik es adjak at masoknak.


Plusz egy gyakoris kerdesbol v jellemzesbol csak talalgatni tudunk h tagitott v vizsgalt.

18 pokolian fajt valasz nem tudom miben segit barkinek is az elrettentesen kivul.


Utolso kivanom h a helyere keruljenek a dolgok a lelkedben es mindenkinek h legyen kozte es az orvos kozott olyan bizalmi kapcsolat hogy ez ott helyben kideruljon, mit miert tesznek es ebbe a szulo no beleegyezik-e!😔 ez manapsag fogadott orvos hianyaban elegge keteselyes.

2022. jún. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!