Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen genetikai tesztet...

Milyen genetikai tesztet válasszak?

Figyelt kérdés

Én alapból ultrahang + NIPT tesztet akartam, de Az orvosom a kombináltat javasolta, hogy ha majd annak “olyan az eredménye”, akkor csináltassak NIPT (panorama, prena, nifty, stb) tesztet.

Túlsúly, IR vagyok, illetve IVF baba, szóval ezek “növelik” az arányszámot kombináltnál.

Szerintetek megéri az orvos tanácsa alapján csináltatni?


2022. júl. 8. 23:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
21%

Komoly, hogy a magzatoddal kapcsolatban több százezres tesztek esetében egy orvos véleményét az itteni IQ huszárokkal bíráltatod felül?

Minek jársz orvoshoz? Menj vmi 6 osztályos sarlatánhoz. Ne terheld a rendelést se államiban se magánban.

2022. júl. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én csináltatnék, az orvosnak ehhez semmi köze. Illetve hát csináltattam is. Azt tudom tanácsolni, hogy a panorámát felejtsd el. Sehol nem írnak róla, de ha szembesülsz vele, akkor már elmondja mindenki: túlsúly esetén a magzati dns lehet kevesebb a vérben és a panoráma nem tudja vizsgálni ebben az esetben. Nekem 3x vették le újra a vért, mindhárom esetben két hét izgulás, majd jött az üzenet, hogy sikertelen. Végül visszakértem az árát és a verify-t vetettem le, gond nélkül adott eredményt.
2022. júl. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem tegyél ki szavazást. Orvosi tanács? Minek?
2022. júl. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Tényleg elég tahó válaszok érkeztek. Hm. Azt nem tudom mi az, hogy ivf baba. DE.

Nekem első terhessségemnél(24voltam) a tarkóredő érték volt határértéken felüli (3,18lett). Nekem akkor sem az orvos, sem a genetikus nem mondta hogy aggódni kéne, a védőnőnk persze beparáztatott a down-kórral, ezért elmentünk magzati szívultrahangra és nifty+uh tesztre (a 2 együtt majdnem 300 ezer volt). Minden eredmény tökéletes volt így megnyugodtam. Én azt tanácsolnám, hogy hallgass a megérzéseidre, és ha anyagilag megteheted, és megnyugtatna, menj egyből egy komolyabb vizsgálatra. Az sem jó, ha végigparázod a terhességed.

2022. júl. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Ne állj bele a kombináltba



Jófej a dokid, hogy a költségektől kímélne, de n nem lennék nyigodt.


Az a helyzet, hogy a kombinált teszt arányszámot mutat, nem igazi vizsgálat.

Statisztikán alapul.

2 alkalommal kombináltat csináltattam, a 2. Alkalommal szintén több tényező miatt torz lett az eredmny, emiatt lehett izgulni, meg genetikushoz menni, igaz megnyugtattak, de mérges volt, hogy egyáltalán javasolták a kombinált tesztet.


( nem down gyanú volt)


Szóval, ha ennyi tényező fenn áll, komibáltra nem szórnám feleslegesen a pénzt.

Ha lesz 3., akkor nem is fogom.


Én Prena-n gondolkodtam, mert ahova jàrtam ( Czeizel) azt csináltak, azóta nem tudom bővült-e ott a magzatdiagnosztikai lehetőségek.

2022. júl. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Ha jól látom az összes agresszív válasz ugyanattól jöhetett. :/


Mi nagyon alacsony kockázatúak voltunk, mégis megcsináltattuk a Prenát. Ennek az volt az oka, hogy nagyon sok ismerősünknek adott a kombinált teszt és vagy az uh megtévesztő infót. Ami után persze mind megcsináltatta, de azért volt 2 hét rettegés.

Mi inkább elébe mentünk. Nekem az orvosom is jó döntésnek tartotta.

Ha van keret rá, akkor szerintem csináltasd meg.

2022. júl. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
9-es, kifejtenéd, hogy milyen megtévesztő infót adott a kombinált?
2022. júl. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg ugyanaz az ember írja az összes rossz indulatú kommentet. Megkeseredett lehet szegény :D

Köszönöm a segítségeteket! :)

A Czeizelt és a prenát néztük mi is. Ott egyúttal megcsinálják az ultrahangot is, vagy külön kell időpont? Messzebbről mennénk, jó lenne egyszerre letudni. A mi városunkban a genetikai ultrahangos helyről nagyon rosszak a vélemények. Vagy simán kórházban is megcsinálják, vagy sima magzati ultrahangos helyen is?

Betöltött 11-12 hetes leszek a tervezett héten

2022. júl. 9. 00:15
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
NIPT tesztek esetében a lepényi DNS-t vizsgálják. Mozaikosság miatt jó eredmény mellett is lehet beteg a magzat.
2022. júl. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

2 ismerősünknek jött ki rossz eredmény. Aztán kiderült a Prena/Nifty után, hogy minden rendben.


1 ismerősünknek meg Down-os babája lett. Ott bezzeg nem jelzett be a teszt :/


#9

2022. júl. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!