Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnő mit néz, ha kijön lakásra?

Védőnő mit néz, ha kijön lakásra?

Figyelt kérdés

Ma voltam először a védőnőnèl. Felvette az adatokat, kitöltötte a kiskönyvet.

És azt mondta a 12.hét után hívjam, hogy egyeztessünk időpontot, hogy mikor jön ki házhoz. Mikor megkérdeztem hofy miért, annyit mondott hogy környezettanulmányra.



2022. aug. 1. 16:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
A miénk semmit nem nézett, még a gyerekszobába sem ment be. Kitakarítottam MINDENT, készültem üdítővel, kávéval, teával, ropogtatnivalóval de nem is fogadott el semmit. Közölte, hogy miatta nehogy fáradjunk, nem azért jön, hogy benézzen még az ágy alá is és jegyzőkönyvbe vegye a pormacskákat amiket talál. Ránézésre legyen minden egy babábak (közművek, fürdő stb) és ennyi.
2022. aug. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy biztonságos-e a ház a babának. Nem azt nézi, hogy poros-e a polc, hanem hogy megvannak-e a minimum szükségletek.
2022. aug. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Víz, fűtés, villany. Ablakok, tető.

Kb ezt nézi.

2022. aug. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk semmit nem nézett meg egyik sem. Több volt már költözés miatt.
2022. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen korán kimegy? Azt hittem, ez csak a baba érkezése előtt közvetlenül van.

Én 8 hetesen voltam nála először, a 13. héten megyek újra. Szó sem esett arról, hogy már kijönne a közeljövőben.

2022. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Először azt nézi , hogy élhető e a lakás, normál körülmények között élsz mint kismama . 12 hetes vagy , senki nem nézi még ilyenkor a baba szobát , nem is értem minek írtak ezt neked …


A várandósság vége fele fogja nézni hogy van e megfelelő hely a kicsinek ( nem kötelező külön szoba ) és minden adott e ahhoz hogy egészségesen biztonságban nevelhesd otthon amikor hazamentek a kórházból

2022. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, a házban természetesen minden megvan, de én is azért csodálkoztam picit, mert konkrétan a babának még semmi nincs, és a 12.hétre nem is igen lesz.

Külön szobája lesz, de jelenleg az is még inkább amolyan tároló, egy ruhásszekrény van benne, meg jó pár doboz, de ezt fogjuk kifesteni, berendezni majd, de ha jól értem akkor most még nem a babaholmikra kíváncsi.

2022. aug. 1. 17:18
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém a terhességem alatt el se jött végül, olyan szinten cart bele. Amikor a fiam 4 napos volt, akkor jött fel, de konkrétan csak a gyereket nézte meg, azon kívül semmit. Jó nagy kupleráj volt, mondtam neki, hogy bocs érte, de legyintett.
2022. aug. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Csak körülnézett nagyjából és ennyi. Még nálunk sem volt semmi baba cucc akkor, amikor először jött. Következőleg terhesség végén jött, akkor már azért megnézte, milyen helye lesz a picinek. Második gyereknél ki sem jött, covid miatt, meg hogy minket úgyis ismer.
2022. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a terhesség vége fele volt. Akkor már megvolt a gyerek szoba is. Bejött, kezetmosott (egyébként ez minden alkalommal így történt) aztán leültünk beszélgetni, majd mielőtt ment benézett a gyerekszobába. Nyilván látta hogy víz, villany van, fűtés megoldott.... Stb. Ehhez nem kell körbe járni
2022. aug. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!