Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Pozitív teszt után mi a...

Pozitív teszt után mi a menete a vizsgálatoknak?

Figyelt kérdés

Nyilván elmegyek nőgyógyászhoz, aki bizonyítja a terhességet.

Elküld védőnőhöz.

A 12. hétig lévő vizsgálatokat ki írja elő, a nőgyógyászom? Ha elvégeztettem azokat, visszamegyek a védőnőhöz?



2022. aug. 15. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmész egy nőgyógyászhoz, aki megállapítja a terhességet. Ha korai szakaszban vagy, pár héten belül vissza kell menned, amikor már fixen van szívhang.

A védőnőnél jelentkezni kell, hogy terhes vagy. Ő állítja ki a kiskönyvet és tájékoztat a továbbiakról. Egyébként a 12. heti az 'első' kötelező jellegű vizsgálat, előtte csak akkor kell menned, ha panaszod van.

2022. aug. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Én elmentem 6+6 nőgyógyászhoz,

Megállapította a terhességet mondta van szívműködés, elő embrió stb. Adott leletet erről, Vissza hívott 9 hetesen.

Majd eközben mentem 8 hetesen védőnőhöz, vittem a papírt, elmondott ezt azt, papír töltés stb,

adott időpontot 4 hétre (akkor leszek 12. Hetes)

megcsinálta a kiskönyvet amit még aznap elvittem a háziorvoshoz mert neki is ki kell tölteni, majd holnap megyek vissza nődokihoz, viszem a kiskönyvet, megírja a beutalót amiket neki kell, illetve kiállítja a papirt hogy mehetek táppénzre.

Majd gondolom hogy vissza hív a 12. Heti uhra, addig megcsinálom a vérvételt meg amit kell, hogy azokat az eredményeket már tudjam vinni védőnőhöz is meg nőgyógyászhoz is, hogy aztán ne kelljen ennyiért vissza mennem.

Ennyit tudok most mesélni:)

Remelem segített!

2022. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Táppénzre akkor ír ki egyből

a háziorvos ha indokolt. Olyan a munkavégzés, ami árthat a terhességre nézve; veszélyeztetett terhes vagy. Csak úgy nem írnak ki az elején, pláne nem a terhesség megállapítását követően. Ez nem betegség, sokan közel a végéig dolgoznak, de legalább a feléig (ha elvégezhető a munka terhesen is!).

2022. aug. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Drága 3# úgy gondolom nem kötelező kifejtenem hogy mi miatt megyek el táppénzre, nyilván semmi közöd hozzá, de ha esetleg normálisan megkérdeznéd elmondtam volna,

de csak hogy megnyugodj csak neked elmondom.

Munkahely veszélyessége miatt, ide tartozik a 12 óra munkaidő, munkahelyen való cipekedés minden nap. (10-20-30kg)

Illetve a vegyszerek miatt,

és leírtam egyébként hogy voltam védőnőnél+háziorvosnál és nem a kisujjamból szívtam ki hogy a nőgyógyász majd táppénzre fog írni, de mivel ő magától nem fogja ezt kérdezgetni így jelezni kell neki.

Illetve én se vagyok hülye, hogy ilyen környezetben terhesen dolgozzak.:)

Remelem válaszom megnyugvást nyújt!;)

2022. aug. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Pardon* a nőgyógyász ad egy javaslatot a táppénzre amit a háziorvoshoz kell vinni, és majd ezt követően vesz fel táppénzre 9-és kóddal.*

Még mielőtt belekötne pár ember hogy nem a nőgyógyász ír ki .

2022. aug. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Drága" 4! :)

Senkit nem érdekel(t), hogy téged miként, miért, hogyan vesznek fel táppénzre, nem is ez volt a mondandóm lényege :)

Azonban a megfogalmazásod igen csak úgy jön le, hogy ez az általános, egy szóval sem írtad oda, hogy pl: téged egyéb okok miatt kiírnak táppénzre.

Bemásolom ide mégegyszer, amit írtam, hátha másodjára sikerül: "Táppénzre akkor ír ki egyből

a háziorvos ha indokolt. Olyan a munkavégzés, ami árthat a terhességre nézve; veszélyeztetett terhes vagy. " - Te ezek szerint ebbe a kategóriába esel, szóval nem is értem a felháborodásodat, (reméljük ez csak a hormonoknak köszönhető :) ) senki nem szólt le se téged, sem mást, aki INDOKOLTAN megy gyakorlatilag egyből tp-re. Csupán a te írásodra reflektáltam, szintén ÁLTALÁNOSÍTVA. Ahogy te sem írtad oda, hogy ez rád vonatkozik kifejezetten, úgy én sem írtam oda, hogy ez rád vonatkozik. :D

További stresszmentes babavárást kívánok! ;)

2022. aug. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
A menete az, hogy rákeresel erre a kérdésre és a kidobott 500 találatból elolvasol párat és megtudod.
2022. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"illetve kiállítja a papirt hogy mehetek táppénzre."


Végig magáról írva van megfogalmazva, hogy ő hogyan smiként járt el és tapasztalt....

2022. aug. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!