Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhes gondozáson miért nem...

Terhes gondozáson miért nem csinálnak UH? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A héten voltam terhesgondozáson a helyi szakrendelésre mentem.Most voltam először,nem igazán tudtam mire számítsak.

A nővér aki behívott,nagyon kedves volt,felvett a gépre megnézte ez eddigi papírjaimat/leleteimet,láttam a vizsgálóban nincs UH,de mondta hogy majd átmegyek a másik vizsgálóba a doktornőhöz.

Megnyugodtam hogy akkor majd megnéz és láthatom a picurt és hogy minden oké-e.

Eleinte csak kérdezgetett és irkált a kis könyvembe.

Kérdezte van-e panasz,mondtam hogy nincs erre ő azért beírja(a kiskönyvbe) hogy alhasi panasz miatt mentem....tessék??

Akkor végeztünk ha meglesz a genetikai vizsgálat eredménye majd menjek vissza...kérdeztem UH nem néz meg? Válasz: Nem terhesgondozáson nincs UH...

Most ez tényleg így van? vagy csak engem volt lusta megnézni?

Nyilván kicsit jobban aggódom mert volt már egy vetélésem( ez idő tájt)és szerettem volna tudni hogy jól van-e mert 3 hete "láttam".

Pluszban itthon még feldühített hogy más miatt beléptem az eeszt-re és láttam hogy feltöltött egy ambuláns lapot(ott nem adott semmit)amin olyan

leírás szerepel mintha megvizsgált volna.

Máshol is így megy a terhesgondozás? Tényleg nem csinálnak UH? Milyen gyakran mentetek UH-ra?



2022. aug. 24. 18:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Hány hetes terhes vagy? 3 kötelező uh van terhesség alatt. A 12.hét körül, a 18-20.hét között és a 30-32.hét között. Ezen felül nem köteles uh-t csinálni. Nálunk ki van írva, hogyha valaki rendkívüli uh-t kér, azért fizetni kell.
2022. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Normál esetben 4 db UH van a terhesség alatt.


Egy amikor megállapítják a terhességet kB a 6-7. héten, 12,18 és 32. heti genetikai Uh.


Gondolom te a 9. hét környékén mentél, igazából ott se kellett volna lenned, azért írták azt, hogy alhasi panasz miatt mentél, mert különben mi lett volna az oka a látogatásodnak?

A tb azt nem finnanszírozza, hogy "3 hete nem láttam a babámat" és kíváncsi vagy rá, ezt úgy hívják hogy babamozi, magánrendelésen lehet kérni.


Gondolom kint sorban ültek azok, akik nagyobb problémával/kötelező vizsgálatra mentek, nincs idő arra, hogy 3 hetente ingyen babamozi legyen mindenkinek.

2022. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyetlen egyszer csinált uh-t a terhesgondozáson a dokim, amikor megállapította, hogy van embrió, és él.

A 12. heti meg a 18. heti genetikait a kórházban csinálták, meg majd a 30. heti is ott lesz.

Egyszer elmentünk 4D-re, mert az apuka még egyszer sem láthatta a babát, csak képen. Meg majd megyünk még egyszer, kb. a 26-28. héten.

2022. aug. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Igen, 4 alkalommal van UH vizsgálat. Persze ezen felül az ember magánba mehet. Meg gondolom, azért sem tartotta fontosnak, mert úgyis mész genetikai vizsgálatra, ott meg lesz UH, alaposabb is, mint gondozáson csinálnak.
2022. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4%
De ezt nem értem, a 12.heti genetikai előtt nem kötelesek ellenőrizni h jó helyen tapadt-e meg az embrió, meg hogy van-e szivhang? Azért ez nem a babamozi kategória.
2022. aug. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%
Összesen 3 uh van,12,18,32.hét
2022. aug. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ha van kiskönyve akkor ezen már túl van. A védőnő akkor állítja ki a kiskönyvet ha méhen belül élő terhességet megállapítás ultrahanggal.

Illetve ő is írja, hogy 3 hete látta a babát.

2022. aug. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csinált uh-t mindig a sima terhesgondozason, de problémás terhességem volt (nem volt veszélyeztetett, de egy enyhe fejlődési rendellenesseg, és kicsivel több magzatvíz). De csak gyorsan ránézett nem volt mozi, az uh képernyőt se láttam vagy semmi ilyesmi.
2022. aug. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%
Jó, azt nem láttam hogy 3 hete már megnézte neki valaki az embriót, mert ezt nagyon elrejtette a szövegben, nyugodtan pontozzatok le a vérbe. 5ös voltam
2022. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk csak magán terhesgondozáson van uh, sztk-ban csak amikor megállapítja.


Az én orvosomnál 5 percig se voltam bent...megnézte a kiskönyvet, (talán) megkérdezte, hogy hogy vagyok, elmondta, hogy hova kell menni (kötelező vizsgálatok) és kiadta a leleteket.

2022. aug. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!