Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 8 hetes várandósan szabad már...

8 hetes várandósan szabad már táppánzre menni?

Figyelt kérdés

Cukorbeteg vagyok, stresszes munkahellyel. Minden nap rosszul vagyok, nagyon féltem a babát.

Másik kérdés, hogy ti otthonlét alatt mivel foglaltátok le magatokat?

Köszönöm.


2022. aug. 28. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

A háziorvos bármikor bármilyen indokkal kiír, ha kéred, még csak terhesnek sem kell lenni hozzá. És ha normális a háziorvos.

De a munkahelyeden ne mondd meg, hogy miért, mert ha netán nem marad meg a baba, már ferdén fognak nézni rád.

Bármivel el lehet foglalni magad, eleve egy családi ház, ha főzöl, mosol, takarítasz, vasalsz, az akár egy főállás is lehetne.

2022. aug. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Akkortól mehetsz táppenzre ha a nőgyógyász javaslatot tesz rá.

Én főztem, minden új receptet kiprobaltam, kiflit sütöttem, kenyeret sütöttem. Patika rendben volt a ház, előre pihentem, sorozatokat néztem, kiélveztem, hisz erre jó pár évig úgysem lesz lehetőségem.

2022. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Intézd el minél hamarabb a táppénzt.
2022. aug. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Szerezz egy nőgyógyászati javaslatot, de addig is nyugodtan beszélj őszintén a háziorvossal, ki fog írni normál kóddal addig, amíg nem lesz meg a szakorvosi javaslat.

Engem 12 hetes koromig tartott a háziorvos normál kódon, ráadásul ez tényleg legalább 12 hét volt, mert lombikoztam, és már punkció előtt kiírattam magam.

2022. aug. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom miért kellett lepontozni. Engem a háziorvos minden áron ki akart írni, amikor megtudta, hogy terhes vagyok. Pedig semmi bajom nem volt, nem veszélyes munkahelyen dolgozom. Mégis alig tudtam lebeszélni.
2022. aug. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
én sem értem, de már nagyon idegel mert a legjobb tudásom szerint válaszolok.
2022. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
persze, en is igy voltam, 1 hónapig táppénz,de utána elmúlt a rosszullét és visszamentem 3 hónapra dolgozni
2022. aug. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Nőgyógyász vagy háziorvos táppénzre tud venni. Engem is azonnal táppénzre vett a háziorvosom, amikor megállapította az orvos a terhességet 7 hetesen. Olyan munkahelyen dolgoztam és pajzsmirigy problémával veszélyeztetett terhes voltam. Mivel sok hobbim van, nem volt nehéz lefoglalni magamat.
2022. aug. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, holnaptól maradok itthon (egy kis időre legalább).
2022. aug. 28. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!