Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha volt látásjavító lézeres...

Ha volt látásjavító lézeres szemműtététem, akkor el kell menni szülés előtt szemészhez?

Figyelt kérdés

Még kb 5 éve volt, 5-ös és 5,5-ös szemeim voltak (messzire nem láttam).

A védőnő mindig mondja, hogy már menjek el szemészhez lassan a szülés miatt, hogy szülhetek-e természetesen. Viszont az orvosom eddig mindig azzal rázott le, hogy még ráér (tény, csak 20 hetes terhes vagyok). Múltkor már picit erőszakosabban kérdeztem, jelezve, hogy nekem a védőnő már javasolja, hogy menjek. Erre az orvos azt mondta, hogy ez semmi dioptria, nem is kell mennem egyáltalán szemészhez, és nem adott beutalót.

De ahogy utána olvastam, szoktak menni. Szerintetek menjek el magánba megnézetni? Ehhez kell valami speciális eszköz, vagy bármelyik szemész meg tudja nézni?



2022. szept. 1. 13:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el. Ugyanis műtétnél a szemlencsét korrigálják,a szemész pedig a szemfenéki ereket és a retinát vizsgálja,hogy mennyire gyenge. Ami ugye erősen rossz szem esetén fennállhat. Én is -5,5-el mentem szülni, bár csm.lett belőle,de szemészhez el kellett mennem. Magánba is mehetsz,vidd el a nőgyógyászati papírokat és mondd,hogy szülés előtti szemvizsgálatot kérsz. Bármelyik meg tud vizsgálni.
2022. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!