Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogyan zajlik az első védőnői...

Hogyan zajlik az első védőnői tanácsadás? Mi történik a kockázat besoroláson? Milyen vizsgálatoknak kell meglegyen a 12. Hétig?

Figyelt kérdés
2022. nov. 30. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A 12. hetig nekem volt egy vervetelem, es egy terhessegmegallapito ultrahangom a 7. heten.

A genetikai uh-ra kesobb jutottam be, 13+3 naposan.

Vedononel semmi extra nem volt, adatokat vett fel, vernyomast, sulyt mert es nezett egy vizeletet.

2022. nov. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első tanácsodáson tölti ki neked a terhes kiskönyvet. Az lesz a beutaló az összes vizsgálatra.

Egyébként súlyt, haskörfogatot,vérnyomást, vizeletet és szívhangot fog nézni a későbbiekben. Tájékoztat a soron következő orvosi vizsgálatokról majd a legvégén a szülésről ad infókat és kimegy terepszemlére, megnézi hová érkezik a baba.

1 trimeszterben vérvétel és EKG van ha jól emlékszem,ami kötelező. Illetve fogászati szűrés is van.

2022. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Megnézi az addigi leleteidet, megkérdezi szedsz-e valamilyen gyógyszert, van-e betegséged, milyen betegségek vannak a családodban, dohányzol-e, mit dolgozol. Nekem kérdezett a férjemről is, hogy ő mit dolgozik. Kérdezte tervezett volt-e a baba. Mér súlyt, vérnyomást, haskörfogatot. Nálunk minden alkalommal kell vinni vizeletet is, abban is megnézi, hogy minden oké-e.

Hozzánk az elején nem jött ki, csak szülés előtt fog. Januárban szülök, és dec közepe felé fog csak kijönni.

A 12. hétig kell legyen egy vérvétel, meg akörül kell az 1. genetikai ultrahang.

2022. nov. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kockázatbesorolás egy kérdőív, ha semmit nem ikszelnek be, akkor alacsony kockázatú vagy és gondozhazja szülésznő a terhességed orvos helyett. Nekem volt egy kis vérzésem 5 hetesen, így magas kockázatú voltam, de nem volt jelentősége, amúgy is nőgyógyászhoz jártam gondozásra.
2022. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!