Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van ingyenes genetikai uh?

Van ingyenes genetikai uh?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem,hogy "jár"-e ingyenes genetikai uh egy olyan édesanyának aki veleszületett kézfejhiánnyal született? Úgy hallottam hogy ilyen van. De hátha esetleg hallott valaki valamit erről. Előre is köszi
2023. febr. 6. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A három genetikai uh mindenkinek tb támogatott. A kombinált tesztert és a nipt tesztekert kell fizetni.
2023. febr. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Állami intézményben minden ultrahang, beleéértve a 12 és 20 hetes genetikai UH-t is ingyenes...
2023. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen ezzel tisztában vagyok. De hallottam olyat hogy az ilyen kismamákat komináltan is ingyen csinálják így szűrik ki hogy esetleg a baba nem örököl e testifogyatékosságot.
2023. febr. 6. 09:32
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Kombinált teszt senkinek nincs ingyen.

2. A kombinált teszt nem szűr veleszületett kézfej-hiányt. Azt ultrahanggal lehet szűrni csak, az meg ingyen van.

2023. febr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami ismert és szűrhető szindróma része a kézfej hiánya, akkor az adott szindrómára leszűrhetnek. Pl ha van sma-s testvér, akkor tudtommal megajanljak a prenatalis szűrést. Ha viszont ismertetlen az oka a rendellenességnek, akkor értelemszerűen csak uhval szurnek, ami alapból is járna.
2023. febr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A kombinált nem is erre szűr, tehát a logikát sem értem benne. Ezt sima uh-val is látják már 12 hetesen.
2023. febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Kecskeméten pl a kombinált teszt ingyenes.
2023. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó jól írja. Ha van valami ismert, öröklődő szindróma, akkor genetikai tanácsadásra küldenek, és ott elmondják, hogy szűrhető-e vagy sem, és ha szűrhető, akkor kérheted. De ezeket invazív mintavétellel (magzatvíz vagy chorionboholy) mintavétellel lehet vizsgálni, a kombinált teszt erre alkalmatlan.

Ha nem szindrómás eltérés, akkor meg csak az UH van.

2023. febr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
A kombinált CSAK Down-ra, Patau-ra és Edwards-ra szűr. Erre a háromra.
2023. febr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
Hiába pontozzátok le, kétszer szültem Kecskeméten és vittem végig ott a terhesgondozást, akkor is ingyenes.
2023. febr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!