Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A Gal babavàró vitaminban nem...

A Gal babavàró vitaminban nem túl sok az A-vitamin?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy csínján kell bánni az A-vitaminnal, de ebben kb 1500mcg van
2023. febr. 12. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Gondolom ha a legjobb babaváró vitamin a piacon, csak értenek hozzá...
2023. febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Ki mondja, hogy a legjobb? Ok maguk? :D

De, sok van benne, nem csak abbol, hanem D vitaminbol is, varandosan nincsen szukseg ennyire. Raadasul ugye jo esetben a kismama probal valtozatosan taplalkozni, abbol is visz be azert pluszt, igy nem jo, ha kapszulaban a maxot szeded, raadasul a sok A-vitaminnak kifejezetten magzatkarosito hatasa van.


Nem is nagyon ajanlatos ettol markatol ezt szedni.

2023. febr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Én is sokallom. 2500-5000-ig lehet szedni. És 5000 van benne, ami sok, mert ugye egyéb tápanyagokban is van.
2023. febr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem.

1: kb csak a fele retinol. (Azaz a másik felének a hasznosulása lófütty ahhoz képest. Mintha répát szopogatnál.) Ha valaki, igen, akár egy terhes nő is, megeszik hetente egy adag májat, akkor is bőségesen megvan ez a mennyiség.

2: megfelelő mennyiségű D vitamin mellett nem tudod túladagolni az A vitamint.

Nevetséges párezres NE mennyiségekről beszélünk.


A GAL legalább olyan vitaminokat dob a piacra, amiből hasznosul is valami. (Nem vagyok ügynök, nincs részesedésem, stb.) A legtöbb vitamin, főleg azok közül, amiket a tévében kell reklámozni, kuka kategória.

Azért felesleges pénzt kiszórni, hogy megnyugtassuk a lelkiismeretünket. Változatosan és egészségesen is lehet étkezni, és akkor nem kell minden vitamint étrendkiegészítőkkel pótolni.

Komolyan kérdezem, aggódott-e már valamelyikőtök a terhessége alatt, mikor megevett egy adag resztelt májat, hogy sok lesz az A vitamin.

2023. febr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Én nem értek hozzá, de facebookom benne vagyok egy csoportban ahol szülésznő válaszol a kérdésekre (Baranya Ágnes), és ő mindig leírja ha kérdezik, hogy nem ajálja a Gal-t, mert túl nagy mennyiség van benne több vitaminból is.
2023. febr. 13. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
5. ...és egy szülésznő(!) ebben a kérdésben aztán marhára kompetens ám, ugye?!
2023. febr. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem is értem miért tesznek akkor bele ennyit ... Ha tudják, hogy nem jó :( pedig sok csoportban olvasom, hogy így a legjobb úgy a legjobb :( sajnos már beszedtem jó pár szemet belőle. Bár én a májat egyáltalán nem szeretem, tojasnak is csak a fehér részét, de nem eszem tonna számra.


Viszont ismerek olyat, aki pl kenomajast sem eszik terhesen.

Igazából hiába kérdezem a gyártót úgyis azt írja majd, hogy ebben minden tökéletes

2023. febr. 13. 07:50
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
#6 Random gyakoris arcoknál kompetensebbnek tartom, igen
2023. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8. Akkor a trafikos Marikától is kérhetsz tanácsot.

Tisztában vagy vele, mi egy szülésznő szakterülete, hogy mi az, amit tanult?

2023. febr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!