Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Másholsz szülhetek, ha nem...

Másholsz szülhetek, ha nem oda jártam terhesgondozásra?

Figyelt kérdés
Első gyermekem ,,A” városban született, oda jártam terhesgondozásra is, nem volt gond, hogy nem oda tartoztam. Most második gyermekeket várom és szeretnék majd ismét abban a kórházban szülni, viszont nyilván így, hogy már van egy gyermekem nehezebben tudjuk megoldani, hogy eljárogassunk a másik város kórházába. Arra gondoltam, hogy a lakhelyem szerinti kórházba/sztk-ba járnék el a vizsgálatokra, aztán maximum már csak a vége felé az nst ideje alatt járnék újból az ,,A” városba. Illetve oda mennék szülni, ha minden úgy alakul. Volt valaki aki ilyesmit csinált? Persze tudom a kórház mondja meg úgy is, az ,,A” város kórházával beszéltem oda mehetnék uh-ra, de utána gondoltam át, hogy lehet így egyszerűbb lenne. Bocsánat, ha kicsit össze vissza írtam, csak nem akartam túl konkrét infókat megadni magamról. :)
2023. febr. 23. 11:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hova tartozol területileg?
2023. febr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt nem szeretném konkrétan megosztani itt, remélem megérted :)
2023. febr. 23. 11:51
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kórház címére kérdeztem, hanem csak arra, hogy a kiválasztott kórházba tartozol e területileg a lakcimed alapján. Ugyanis az új rendszerben már nincs szabad kórházvalasztas, ott szülsz, ahová tartozol. Ha viszont a kiszemelt kórház köteles ellátni téged, akkor minden gond nélkül szülhetsz ott.
2023. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem engedtek oda járni még terhesgondozásra sem, ahol az első született, a szülést így már meg sem kérdeztem. Mindkettő állami hely volt. Szerintem ezt csak akkor lehet megcsinálni, ha magánkórházban szülsz, ott is x hét előtt el kell kezdeni ott a terhesgondozást, különben nem szülhetsz ott. Ahogy tapasztalatokból hallottam, ez az általános, hogy ha nem oda tartozol, akkor bottal sem piszkálnak meg.
2023. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja most nézem, írtad hogy nem oda tartozol. Nos, ha a gyereked az új rendszer előtt született, akkor kérdezz rá, mert nálunk pl konkrétan megmondták hogy ha nem lóg ki a gyerek feje, el fognak küldeni, hiába szültem 2020-ban a kinézett kórházban.
2023. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, én az elsőt a körzeti kórházamban szültem, aztán költöztünk és azért tartozom már máshova. De ez a második kórház egy hulladék az eddigi tapasztalatok alapján. :(
2023. febr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Területileg illetékes kórházban szülhetsz csak.
2023. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Beszéltem már azzal a kórházzal, ahol az első született, fogadnak mindentől függetlenül, nem is kötöttek bele, hogy nem oda tartozom, pedig ki is emeltem. Inkább arra lennék kiváncsi, hogy nem fogják azt rossz szemmel nézni e ha ugye maga a terhesgondozás ott történik ahova tartozom, de szülni még is hozzájuk jelentkezem be.
2023. febr. 23. 13:27
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ismételjük át. Odamentél, fogadnak gond nélkül.


Légyszi magyarázd el, hogy mi a kérdés! Hogy csunyabban néz e nővérke? Logikusan végiggondolva: ha fogadnak, fogadnak. Ha nem, akkor nem csúnya néznek hanem elzavarnak. Pont.

2023. febr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen kisarkítva, tényleg ez az aggodalmam, hogy hogy veszi ez ki magát? Mert én úgy hívtam fel őket, hogy oda mennék már a terhesség megállapításra, mondták menjek persze. De én utána gondoltam át, hogy ha még sem odajárok, minden vizsgáltatot megcsinálok helyben, de ha beindul a szülés náluk kopogtatok, az hogy veszi ki magát?
2023. febr. 23. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!