Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 32 évesen második gyerekkel...

32 évesen második gyerekkel van értelme Prena vagy Nifty tesztet csináltatni?

Figyelt kérdés

Első kisfiammal 27 évesen 12.heti kombinált szűrésen vettünk részt, ami alacsony kockázatú lett és mindent rendben találtak.

Most 32 vagyok.

A kombinált teszt ebben az életkorban már nagyobb kockázatot fog mutatni?

Azért kérdezem, mert nem tudom van e értelme, hogy 50-60 ezret kiadunk a kombinált tesztre és utána meg menjünk 200-250-ért Niftyre vagy Prenára.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2023. ápr. 9. 15:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%

Igen

A kombinált szerintem kevés már

2023. ápr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%
Nagyobbat, de nekem 31 évesen így is elenyésző volt.
2023. ápr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Első körben akkor lehet maradok a kombináltnál.

Azért húzós ez a 250+ :/

2023. ápr. 9. 15:32
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
32 voltam a kombinált alacsony lett, de nem hagyott nyugodni a magas Mom érték így csináltattam egy alap Prenát így lettem nyugodt.
2023. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem attól kellene függővé tenni, hogy megtartanád a beteg gyereket vagy nem.
2023. ápr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A korodra való tekintettel nem. Azért, hogy megbizonyosodj róla, hogy a három genetikai rendellenesség nincs jelen igen. Én nem vagyok a kombinált teszt ellen, szerintem ha valakinek nincs keret nipt tesztre jobb mint a semmi, de ha van rá pénz érdemes megcsináltatni, mert sokkal pontosabb eredményt ad, mint a kombinált. Az alap csomag ára azért nem 250. Egyébként sok országban a kombi az alap és akkor javasolják a nipt tesztet ha 250-1000 közötti eredmény jön ki. Személyesen én megcsináltatnám 20 és 40 évesen is, de ez én vagyok, nem leszel felelőtlen mert a kombi mellett döntesz.
2023. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
16%
Én magánban csináltam kombit, azt mondta az orvos, hogy mindent megnézett, amit csak látni lehet ilyenkor, nem csak azt, amit kötelező és szoktak, és így kb 98%-ra tehető a biztonság. Nekem ez elég volt. A második genetikai uh-t olyan orvosnál csináltatom, aki kardiológiai betegségek szűrésére speciálizálódott, az a második legnagyobb kockázat, ha az is rendben van, akkor megnyugszom.
2023. ápr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Ha beteg lenne akkor rá a 250.000 Ft többszörösét kellene költeni. Ha negatív, akkor pedig nem úgy fognám fel h ennyit elpocsékoltam.

Ismerek 25 évesen szülő lányt genetikai beteg kisfiúval. Jobb tisztán és bizonyossággal útnak indulni

2023. ápr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
28%

Azért ne kezdjük el előadni hogy a prena/nifty a bizonyosság csúcsa. Eleve a 12. heti uh utánra javasolják, mert egy csomó nem genetikai gond van, ami sikit az uhn és hoz negativ eredményt a prenan. Nem beszélve arról hogy egy tonna olyan kromoszóma rendellenesség van, amire egyik sem szűr és beüthet.


Nyilván a három alapra (down, patau, edwards) kiváló, de azért túlmisztifikálni sem kell.

2023. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Na egyre jobban bizonytalan vagyok, hogy mit csináltassunk😅
2023. ápr. 9. 17:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!