Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hőemelkedés a 10.héten okozhat...

Hőemelkedés a 10.héten okozhat gondot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már a 16.hétben járok, de valamiért elkezdtem izgulni a dolgon.

A kisfiamtól elkaptam valami durva megfázós vírust, a 9.hét utolsó napján. Aznap már éreztem hogy ne vagyok valami jól, mikor mindenem meggyűlik “cuccal”.

Aznap és másnap este mértem a hőmet, de 37 C fölé nem ment..remélem éjszaka sem, mert az tény hogy nem nagyon aludtam jól 2-3 napig. Nagyon tele volt az orrom, nagyon csúnya köhögésem lett, de nem vettem be semmit. Pedig nagyon lassan ment végig rajtam.. gyógyszert 2 okból se vettem be, egyrészt mert a védőnő azt mondta nem kell, a háziorvos meg azt javasolta hogy minél kevesebb gyógyszert, ha lejet teljesen kerüljem el.

De aztán valahogy aggasztott a dolog, mert 10 hetes 2 naposan voltam kontroll uh-on. Ott pedig a szonográfus annyira nem nyugtatott meg, mondta hoy legközelebb azért legalább rubophent vegyek be és figyeljem a lázat. Azóta azért eszembe jut néha, hogy nem tettem-e rosszat. Szerintem kicsit az arcüregemre is ràment, mert éreztem a dolgot. És nagyon sokáig fújtam sajnos az orrom is. (Hetekig)

Olvastam hogy a láz ronthatja a velőcsőzáródás folyamatát, de az már kb a terhesség 5-6.hetében véget ér. Szerintetek kell emiatt aggódnom?

12 hetes uh-on az Istenhegyin voltam, Dr. Hajdu Krisztinánál. Minden rendben volt a vizsgálaton, alacsony kockázatok jöttek ki a kombinált szűrés alapján is. A leletre azt írták, hogy a gerinc íve követhető. Június közepén megyek a 19 hetes uh-ra szintén a doktornőhöz. Kicsir izgulok, hogy minden rendben legyen.

Szerintetek van okom aggódni a hőemelkedés vagy esetleges lát miatt?


2023. máj. 20. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sem a hőemelkedés, sem ezek az általanos felsőlégúti fertőzések nem ártanak a babának. Egyedül a magas lázzal kell vigyázni, azt csillapítani kell, ha felmenne de aggódni amiatt sem kellene, csak minél gyorsabban levinni, ne legyen tartós ha nem muszáj.
2023. máj. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy aggódni van-e okod, szerintem nincs egyébként, de hogy értelme nincs, az biztos. Ha jól értem, ez 10hetesen volt. Azóta volt egy genetikai uh.,minden rendben volt. Ha legközelebb bármi eltérés lenne, nem valószínű, hogy attól. De miért lenne? Magas láz nem volt, egy sima nátha meg semmit nem okoz. Ha begyógyszerezted volna magad, akkor most azon izgulnál, hogy attól lehet-e baj. Izgulnivaló mindig van, de nem érdemes. Boldog babavárást!
2023. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Második, tudom igazad van. De néha ha rágondolok simán megnyugtatom magam, néha meg stresszelni kezdek, hogy mi van, ha…

Persze úgysem tudok mit csinàlni csak bizakodni, meg persze várom a következő genetikát. :)

Köszönöm!

2023. máj. 21. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!